Kod

Okładka książki Kod Brendan Reichs, Kathy Reichs Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kod
Brendan ReichsKathy Reichs Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tory Brennan (tom 3) Seria: Wirusy fantasy, science fiction
Tory Brennan (tom 3)
Wirusy
Code
Wydawnictwo Dolnośląskie
2015-02-25
2015-02-25
Łukasz Małecki, Marta Kisiel-Małecka
tory brennan sci fi kryminał

Okładka książki Wirusy Brendan Reichs, Kathy Reichs
Wirusy Brendan Reichs, Kat...
Okładka książki Śmiertelna terapia Mark Edwards, Louise Voss
Śmiertelna ter... Mark Edwards, Louis...

Niebezpieczna gra

"Kod" Kathy Reichs i Brendan Reichs.

Trzecia i na razie ostatnia (dwie kolejne nie zostały jeszcze przetłumaczone i wydane w Polsce) część młodzieżowej serii kryminalnej z Tory Brennan, cioteczną wnuczką Temperance Brennan, znanej z serii "Kości".

Tory i jej drużyna Nosicieli, czyli Hiram, Shelton oraz Ben i również ich wolfdog, Coop są zamieszani w kolejne niebezpieczne przygody. Tym razem młodzi ludzie zostają wplątani w dziwną Grę terenową, której twórcą jest tajemniczy Mistrz Gry. Wskazówki, które otrzymują od Mistrza Gry oraz wprowadzone przez niego zasady są coraz bardziej zagmatwane i mogą przynieść śmiertelne konsekwencje. Tymczasem Tory przygotowuje się do Balu Debiutantek.

Jeżeli lubicie młodzież i chętnie im potowarzyszycie w ich przygodach, śledząc ich wyczyny z pogranicza fantasy, i macie również ochotę na lekką lekturę, to polecam tę książkę. 😉

"Kod" Kathy Reichs i Brendan Reichs.

Na półkach: , , , , , ,

Dzisiaj kolejny tom fajnej serii książek przygodowych typowo dla młodzieży🙂 A mowa tu o serii "Wirusy" z cyklu o Tory Brennan🙂

Byłam też przekonana, że seria kończy się na 3 tomie, czyli "Kodzie", a tu się okazuje, że są jeszcze 2 kolejne tomy, które nie zostały jednak wydane w Polsce.

3 część cyklu o Tory Brennan jest według mnie najlepsza. Jest tu już dużo mroczniej i giną ludzie. Dużo łamigłówek i ciekawe intrygi. W tym tomie nauka przeplata się z fantastyką i jest to bardzo zgrany duet🙂

Świetny triller z wątkami romansowymi dla nastolatek i trochę starszych pań też ;-) Panowie mogą się może trochę nudzić... chociaż... Bardzo dobrze mi się tą część czytało końcówkę wręcz pochłonęłam! Jest parę nielogiczności, ale to szczegół. Głównymi bohaterami są 14-latkowie i trochę starsi licealiści + delikatny wątek science-fiction. Bardzo fajna rzecz nawet do podarowania młodzieży. Polecam.

Kupiłam 4 książki Reichs, zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami. Nie znalazłam dla nich oparcia w rzeczywistości. Ksiazki są pisane marnym, infantylnym językiem, jak podłej jakości młodzieżówki. Nudne niesamowicie. Odradzam.
To było największe rozczarowanie 2018 roku.

To było największe rozczarowanie 2018 roku.

Grupa przyjaciół znajduje skarb - który bynajmniej skarbem nie jest. Staje się istną Puszką Pandory, stanowiącą oś obrotu opowieści. W tej puszce ktoś ukrył zagadkę, od rozwiązania której zależy czyjeś życie.
I mogłoby się wydawać, że pomysł dość chwytliwy - poszukiwacze skarbów w opałach, zagadka, zagrożenie, grupa przyjaciół - to jednak cały czas miałam wrażenie, że już to gdzieś widziałam... jak byłam dzieckiem to takich historii oglądało się latem całe mnóstwo - Tajemnica Sagali, Trzy Szalone Zera, Maszyna Zmian, etc. i właśnie: jak byłam dzieckiem! Co oznacza lata 90. :)
Do tego zagadka, którą przyszło nam rozwiązywać z bohaterami, jest po pierwsze tendencyjna, po drugie czytelna, a jej rozwiązanie nie przysporzy problemu nawet mało wyspecjalizowanemu czytelnikowi.
Ja wiem - to jest książka dla młodzieży (!!),a nie dla takich starych wyjadaczy. Ale ona opowiada raczej o świecie, którego nie ma. Wyspa, na której rzecz się dzieje, jest trochę przeniesiona w czasie. Z jednej strony nowoczesne laboratorium, pełne technologii, z drugiej bale kotylionowe. Raz XXI wiek, gdzie dzieciaki lepiej się orientują w gadgetach, niż w znajomości alfabetu, a raz zabawy jak z mojego podwórka (bazy, schrony, i inne takie). Totalnie nie mam przekonania. Poza tym zupełnie niezrozumiałe dla mnie zachowanie pobocznych bohaterów - młodzi odkrywcy błąkają się po rządowym laboratorium jak po swoim terytorium, bez większych problemów przeszukują rządowe bazy danych, kopiują pliki z komputerów pracowników rządowych, opuszczają dom na noc zupełnie bez nadzoru rodziców, starają się być bardziej dorośli, niż to wynika z metryki. "Nasi" bohaterowie byli dziećmi od początku do końca, dlatego te historie tak wciągały. Były wiarygodne.
To trzecia część cyklu, i moim zdaniem najlepsza. Mimo wszystko. Może dlatego, że osadzona dość mocno w kryminale, który akurat jest mi bliski. A może dlatego, że Ci bohaterowie trochę starsi i dzięki temu odrobinę mniej infantylna jest cała historia. Jakiś ogólny zarys dobrego pomysłu jest na pewno w tej powieści, ale wiem, że Kathy Reichs stać na więcej.

Nie rozumiem dlaczego kolejne części nie zostały wydane 😕

Nie rozumiem dlaczego kolejne części nie zostały wydane 😕

Na półkach: , , , , , , , ,

Naprawdę świetna. Bardzo ciekawa historia dużo akcji. Non stop coś się dzieje. Ciekawi bohaterowie (choć młodzi i przez to mają swoje niedociągnięcia, ale pasuje to do historii).
Dlaczego dlaczego! w Polsce może nie ma dalszych części?!?
Polecam <3

Dlaczego dlaczego! w Polsce może nie ma dalszych części?!?
Polecam <3

Po ostatnich poczynaniach naszych bohaterów wszystko układało się dobrze. Instytut zaczął na nowo funkcjonować, nasza Sfora miała na swoim koncie całkiem miłą sumkę. Sielanka prawda? Oczywiście do pewnego czasu. Jeden z naszych bohaterów zaczął bawić się w odnajdywanie geoskrzynek. Wszystko super. Wydaje się to całkiem fajną sprawą. Bawisz się w poszukiwacza skarbów. Nasza czwórka oczywiście ma ogromne szczęście i taką właśnie geoskrzynkę udaje im się odnaleźć. Czy właśnie od tego zaczynają się wszystkie problemy? Kto to jest Mistrz Gry? Dlaczego to od naszych Nosicieli zależy wszystko? Na co czekasz?! Sięgaj po książkę i już czytaj! Tik-tak-tik-tak... Czas ucieka...

Nie chcę tu wiele spoilerować. W ciągu ostatnich dni nie mogłam się od niej oderwać. Świetnie poprowadzona akcja, napięcie budowane jest cały czas. Barwne, śmieszne i modzieżowe dialogi. Kolorowe opisy miejsc. Ta ostatnia część była najlepsza. Ofc skarb Anne Bonny był również mega, aczkolwiek uważam, że 3 część to ukoronowanie całej tej serii. Uważam nawet, że dałoby się ją pociągnąć dalej. W SUMIE NAWET TEGO OCZEKUJE! Nie mogę się do niczego przyczepić. Czytałam tę książkę z ogromnym zaangażowaniem. Tak zaraziłam się tym wirusem ;)

Gorąco polecam!

Tory, razem ze swoimi przyjaciółmi znajdują skrzynkę z zaszyfrowanymi wskazówkami. Kiedy otwierają skarb zauważają zaszyfrowane wskazówki, pozostawione przez tajemniczego Mistrza Gry. Jednak z pozoru niewinne poszukiwanie skarbów przeradza się w koszmar, ale tym razem jeden fałszywy ruch może mieć straszliwie konsekwencje. Po zignorowaniu tego ostrzeżenia Ben, Tory, Shelton i Hi wpadają w poważne kłopoty. To przez nich wybuchła bomba w pobliskiej wiosce. A Mistrz Gry przygotował dla nich jeszcze więcej "zabawy".
Czy Tory i jej przyjaciele w porę złamią kod aby ocalić miasto... i siebie samych? Zegar już tyka...

Mam pytanie ktos sie orientuje kiedy beda kolejne czesci po polsku?? Kocham te ksiazki!! 😍

• 2015
  • Kryminał