Cienie przeszłości

Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
7 (7 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Drifter
Dorota_1988

Doktor Leah Mundy przez całe życie przenosi się z miasta do miasta, uciekając przed złą reputacją ojca. Kiedy trafia do małego miasteczka na pograniczu, czuje, że wreszcie znalazła swoje miejsce. Stopniowo zdobywa autorytet i sympatię, mimo że jest pierwszą kobietą lekarzem. Pewnej nocy porywa ją oskarżony o morderstwo Jackson Underhill. Zmusza ją, by leczyła jego wspólniczkę. Mundy ulega, a poznawszy bliżej Jacksona, przekonuje się, że jest niewinny. Wkrótce zakochują się w sobie, ale Jacksona dogania mroczna przeszłość.

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2015

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Całkiem przyjemny romans historyczny, którego akcja rozgrywa się w 1894 roku, na małej wysepce Whidbery .
Tu mieszka pani doktor Leah, która pewnej nocy zostaje wyciągnięta z łóżka i pod groźbą pistoletu zaprowadzona na łódź , aby pomóc cierpiącej kobiecie.
Sprawcą tego czynu jest Jacksson, człowiek wyjęty spod prawa i ścigany listem gończy, a chorą kobietą ma być jego żona Carrie. Okazuje się że jest w ciąży, do tego zagrożonej.Ale najgorsze jest to, że jest uzależniona od morfiny.
Początek wcale nie zapowiadał,że ta książka tak wciągnie.
Najpierw jest bardzo dużo o pracy lekarki.... operacja Carrie, która straciła dziecko, potem wspólnie z Jackssonem odbieranie porodu czy walka z uzależnieniem od narkotyków.
A dopiero potem namiętny i gorący romans Leah i Jackssona. Poznajemy też tajemnice Jackssona i Carrie i tragedie ich życia.
A życie Leah też bardzo się zmienia nie tylko przez Jackssona, ale za sprawą dramatycznych wydarzeń.
W sumie całkiem dobra powieść z ciekawą fabułą i ...

virgo123 | 2016-08-29
Na półkach: Ebooki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Na okładce jest napisane, że to powieść historyczna i Harlequin... Według mnie ta książka nie ma nic wspólnego z Harlequinem, ale mogę się mylić, w każdym razie ja się cieszę, że to nie był taki typowy romans, tylko bardziej połączenie kryminału z powieścią obyczajową. Co do powieści historycznej, za którą nie przepadam, to też w moim odczuciu ta książka była tak napisana, że ja prawie wcale nie zorientowałam się, że coś tutaj jest opisane na wzór powieści historycznej i pewnie dlatego łatwo mi się czytało tę książkę, bo inaczej długo bym się z nią męczyła. Szczerze mówiąc, wolę inne książki tej autorki, ale ta nie była zła, nawet mi się podobała :)

knigoholiczka | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Tę książkę otrzymałam przez przypadek. W związku z nowo nawiązaną współpracą recenzencką z portalem Virtualo zostałam poproszona o wybranie pozycji, do recenzji. Jako, że od jakiegoś czasu chciałam przeczytać "Córkę piekarza" i "Cienie przeszłości" polecanej przez wiele osób autorki Edyty Świętek wybór padł na te książki. Niestety, jak widać nastąpiła pomyłka, ot zwykła zbieżność tytułów i do moich rąk trafił harlequin, opowiastka dla prostych gospodyń (to nie moja opinia, tak mówią inni). Jakie były wrażenia po przeczytaniu?
Wbrew pozorom- bardzo dobre. Gdy już zorientowałam się, że zaszła pomyłka (i dowiedziałam się z czym mam do czynienia) oczekiwałam opowieści lekkiej, odprężającej, relaksującej. Było inaczej- jak się zrelaksować gdy trudno odłożyć książkę, a wiedza, że nastąpi koniec nie cieszy?
"Cienie przeszłości" to romans historyczny. Jest chuligan (który powinien zmienić się pod wpływem miłości), jest niewinna kobietka. Co więc sprawiło, że książka bardzo mi się...

Mila | 2015-12-24
alla29 | 2015-12-20