Cienie przeszłości

Seria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
The Drifter
Dorota_1988

Doktor Leah Mundy przez całe życie przenosi się z miasta do miasta, uciekając przed złą reputacją ojca. Kiedy trafia do małego miasteczka na pograniczu, czuje, że wreszcie znalazła swoje miejsce. Stopniowo zdobywa autorytet i sympatię, mimo że jest pierwszą kobietą lekarzem. Pewnej nocy porywa ją oskarżony o morderstwo Jackson Underhill. Zmusza ją, by leczyła jego wspólniczkę. Mundy ulega, a poznawszy bliżej Jacksona, przekonuje się, że jest niewinny. Wkrótce zakochują się w sobie, ale Jacksona dogania mroczna przeszłość.

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2015

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Całkiem przyjemny romans historyczny, którego akcja rozgrywa się w 1894 roku, na małej wysepce Whidbery .
Tu mieszka pani doktor Leah, która pewnej nocy zostaje wyciągnięta z łóżka i pod groźbą pistoletu zaprowadzona na łódź , aby pomóc cierpiącej kobiecie.
Sprawcą tego czynu jest Jacksson, człowiek wyjęty spod prawa i ścigany listem gończy, a chorą kobietą ma być jego żona Carrie. Okazuje się że jest w ciąży, do tego zagrożonej.Ale najgorsze jest to, że jest uzależniona od morfiny.
Początek wcale nie zapowiadał,że ta książka tak wciągnie.
Najpierw jest bardzo dużo o pracy lekarki.... operacja Carrie, która straciła dziecko, potem wspólnie z Jackssonem odbieranie porodu czy walka z uzależnieniem od narkotyków.
A dopiero potem namiętny i gorący romans Leah i Jackssona. Poznajemy też tajemnice Jackssona i Carrie i tragedie ich życia.
A życie Leah też bardzo się zmienia nie tylko przez Jackssona, ale za sprawą dramatycznych wydarzeń.
W sumie całkiem dobra powieść z ciekawą fabułą i ...

virgo123 | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebooki
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Na okładce jest napisane, że to powieść historyczna i Harlequin... Według mnie ta książka nie ma nic wspólnego z Harlequinem, ale mogę się mylić, w każdym razie ja się cieszę, że to nie był taki typowy romans, tylko bardziej połączenie kryminału z powieścią obyczajową. Co do powieści historycznej, za którą nie przepadam, to też w moim odczuciu ta książka była tak napisana, że ja prawie wcale nie zorientowałam się, że coś tutaj jest opisane na wzór powieści historycznej i pewnie dlatego łatwo mi się czytało tę książkę, bo inaczej długo bym się z nią męczyła. Szczerze mówiąc, wolę inne książki tej autorki, ale ta nie była zła, nawet mi się podobała :)

katala | 2018-04-27
Na półkach: Historycznie, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2016

Cienie przeszłości bardzo mi się podobały. Tematyka, niecodzienna, bo bohaterka to walcząca z zacofaniem i uprzedzeniami mieszkańców pani lekarz, bohater to uciekający przed wymiarem sprawiedliwości sierota, który jako dziecko, w sierocińcu obiecał przyjaciółce bezpieczeństwo. Przyjaciółce bardzo szybko sprzedanej do burdelu. Dziewczynie której on poszukiwał przez wiele lat, a kiedy mu się udało, zostawił po sobie ogień i zwłoki. Uzależniona od narkotyków dziewczyna, jej „mąż” z obietnicą w sercu i kobieta lekarz w małym miasteczku. Trójkąt nader ciekawy i inspirujący. Źle się dzieje, dochodzi do tragedii, a bohaterowie muszą żyć dalej, aby pod koniec ich świat ponownie stanął na głowie..
Nie przypominam sobie, abym w jakimś romansie historycznym czytała taką różnorodność tematyczną. Dużą. I trudną. Bo i uzależnienie od narkotyków, walkę kobiety o swoje miejsce w niewielkiej społeczności, konflikt społeczny, obyczajowy, dziecko na wózku inwalidzkim i jeszcze inne, ale równie ważne....

SickSense | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Nie obiecywałam sobie wiele sięgając po ten tytuł, a wręcz czułam pewną niechęć widząc na okładce napis "Harlequin". Jednak już po kilku stronach książka tak mnie wciągnęła, że nie chciałam jej odłożyć choćby na sekundę. Naprawdę ciężko było mi się od niej oderwać. Autorka zaskoczyła mnie niebanalnym sposobem kreowania postaci i fabuły. I mimo, że całość krąży wokół historii miłosnej, to dzięki takim smaczkom, jak na przykład poruszenie problemu kobiet wykonujących męski jeszcze w wieku XIX zawód lekarza. Nie znalazłam tutaj tandetnych, pustych dialogów oraz bohaterów bez przeszłości. Momentami książka naprawdę wzrusza i jej lekturze towarzyszy nieustannie uczucie chęci jak najszybszego jej przeczytania, przy jednoczesnym wstrzymywaniu się w obawie przed końcem. Polecam.

knigoholiczka | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Tę książkę otrzymałam przez przypadek. W związku z nowo nawiązaną współpracą recenzencką z portalem Virtualo zostałam poproszona o wybranie pozycji, do recenzji. Jako, że od jakiegoś czasu chciałam przeczytać "Córkę piekarza" i "Cienie przeszłości" polecanej przez wiele osób autorki Edyty Świętek wybór padł na te książki. Niestety, jak widać nastąpiła pomyłka, ot zwykła zbieżność tytułów i do moich rąk trafił harlequin, opowiastka dla prostych gospodyń (to nie moja opinia, tak mówią inni). Jakie były wrażenia po przeczytaniu?
Wbrew pozorom- bardzo dobre. Gdy już zorientowałam się, że zaszła pomyłka (i dowiedziałam się z czym mam do czynienia) oczekiwałam opowieści lekkiej, odprężającej, relaksującej. Było inaczej- jak się zrelaksować gdy trudno odłożyć książkę, a wiedza, że nastąpi koniec nie cieszy?
"Cienie przeszłości" to romans historyczny. Jest chuligan (który powinien zmienić się pod wpływem miłości), jest niewinna kobietka. Co więc sprawiło, że książka bardzo mi się...

Angela1990 | 2017-08-30
Angelofhope | 2017-06-14