Dziesięć przykazań Amelii - zmieniona

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aneta

Bohaterką powieści „Dziesięć przykazań Amelii” Anny Skrzyniarz jest trzydziestotrzyletnia singielka, kobieta żyjąca z ciężarem przeżytej nieszczęśliwej miłości. Adam, mężczyzna, któremu oddała swoje serce, po kilku latach związku zdradził ją i w końcu porzucił dla innej kobiety. Od tego czasu Amelia zamyka się w sobie w poczuciu własnej beznadziejności i coraz bardziej postępującym obniżonym poczuciu wartości.

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy postanawia pójść za głosem serca oraz swoich niespełnionych pragnień i zapisuje się na kurs tańca. Poznaje tam nowych ludzi, którzy mocno wpłyną na jej całkowitą przemianę. Pomogą jej w tym również tytułowe „przykazania”, które otrzymuje w nocy, podczas snu.
Mamy więc w tej książce trochę realizmu magicznego, jednak przede wszystkim „Dziesięć przykazań Amelii”, to piękna powieść o tym, jak często zamykając się w swoim bólu, zaczynamy krzywdzić i siebie i bliskie nam osoby. I, co najważniejsze, jest to także powieść o tym, że otwierając się na świat, na innych ludzi, możemy wszystko naprawić. Polecam całym sercem.

źródło opisu: Wydawnictwo Psychoskok

źródło okładki: Wydawnictwo Psychoskok

Aneta | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Anna Skrzyniarz napisała bardzo mądrą powieść. W dodatku z pozytywnym przesłaniem. Polecam. Ku pokrzepieniu. Książka w nowej odsłonie :)

krasik | 2015-01-16
Joanuia | 2015-01-11