Narodowe Siły Zbrojne. „Ząb” przeciw dwu wrogom

Wydawnictwo: Fronda
historyczna

Rzetelność i obiektywizm autora pozwalają spokojnie ocenić ten tak często zakłamywany i zamazywany stereotypami temat, jakim są dzieje NSZ i brygady (świętokrzyskiej).Najciekawsza książka jaką napisano w Polsce na temat NSZ.

Albercik | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Bardzo dobra książka. Czas odkłamywać historię i przywrócić NSZ ich właściwe miejsce. Autor wykonał kawał dobrej roboty. Niestety lata PRL-u zrobiły swoje i trzeba będzie wiele czaaasu na to ale... kropla drąży skałę !!!
Chodakiewicz zastosował w książce ciekawą formę prezentacji - część biograficzna przeplatana jest rzetelnym opracowaniem dotyczącym niepodległościowej partyzantki i relacji z komunistami spod znaku GL i AL (nota bene miały one tyle wspólnego z polskim ruchem oporu co 1. Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte z Wojskiem Polskim).
Sam Zub-Zdanowicz rysuje się nam jako postać niezwykle barwna i mocno patriotycznym charakterze. To człowiek, który woli działać niż siedzieć gdzieś w sztabie.
Gorąco polecam.

frosto | 2015-10-27