Na niemieckim pograniczu

Wydawnictwo: Von Borowiecky
historyczna

Książka stanowi analizę sytuacji Unii Europejskiej, jej perspektyw rozwoju i aktualnych trudności.

Krzysiek | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Czyż naprawdę niemal wszyscy bylismy ślepi i głusi, czy też po prostu brakowało nam inteligencji do skojarzenia faktów? Może brakowało wiedzy, na bazie której moglibyśmy dokonać syntezy przyszłych zdarzeń? Nie wiem czego brakowało większości z nas, jednak na pewno nie brakowało tego autorowi, gdyż nakreślił w miarę celny obraz tego, co czeka nas w Unii Europejskiej. Bo książka pisana jest przed aktem akcesji. Szkoda, że wówczas ogółem nie słuchało się głosów zbliżonych do środowiska reprezentowanego przez autora. Dobrze, że realia nieco nas, Polaków, oddymiły.

Adrian F | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Zbiór felietonów stanowiących w pewnym sensie prognozę wstąpienia Polski do UE. Teksty pochodzą z czasów kiedy byłem w gimbazie, niezbyt zorientowany co się dzieje w świecie wokół mnie, dopiero po tych kilku (nastu) latach można docenić kunszt pana Michałkiewicza.

Marcin | 2017-02-22
Mieko | 2017-01-10