Pretty Little Liars. Toksyczne

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 15)
Wydawnictwo: Otwarte
Toxic
Pretty little liars
Ag2S

Aria, Emily, Spencer i Hanna ledwo uszły z życiem z ostatniego starcia z A. Policja jest przekonana, że ich prześladowca został wreszcie schwytany i że to już koniec tej toksycznej sprawy. Tymczasem prawdziwa, śmiertelnie niebezpieczna A. wciąż jest na wolności i nie spocznie, dopóki nie dopadnie dziewczyn…
Czasu jest mało. Czy przyjaciółki zdążą wytropić A., zanim same staną się jej ofiarami?

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2015 r.

źródło okładki: www.otwarte.eu

Opinie czytelników (1917)
Arlette | 2017-03-16
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 marca 2017

Muszę przyznać, że "Toksyczne" mnie przekonały, by nie wieszać psów na ostatnich częściach PLL. Największy wróg Kłamczuch atakuje z całą mocą. Czuć grozę sytuacji, a poczynania "bezzębnej" są coraz bardziej drastyczne.
Giną kolejni ludzie, a na dodatek w internecie powiększa się liczba fanów morderczyni, którzy zwą się Kociakami.
Teraz już naprawdę nie można nikomu zaufać, a Kłamczuchy i tak wpadają w sidła wroga. Każda z nich coś zyskuje, a potem dostaje obuchem po głowie. Czy prywatne śledztwo może jeszcze pomóc, a może tylko zaszkodzi?
Filmowa kariera i wielka chęć bycia sławną. Sukces pewnego bloga. Rewolucja w sztuce dokonana przez młody talent. Czy to wszystko miało miejsce w tej części? O tak.
Najbardziej mi szkoda Emily. Ona najdotkliwiej odczuła ciosy wroga.
A jaką bombę serwuje zakończenie? Koniecznie trzeba przeczytać. Polecam "Toksyczne" i już zerkam na "Mordercze".

Martyna | 2014-07-30
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Mam już dosyć. Po prostu, dosyć tej serii. 16 części to stanowczo za dużo. Nie jest zła, chociaż rozkręca się dopiero pod koniec, ale to już jest na prawdę pisanie na siłę, na siłę tworzenie niesamowitych zrządzeń losu i na siłę roztrzaskiwanie pozornego raju w drobny mak. Troszkę to depresyjne, dać komuś szczęście a potem brutalnie je zdeptać. Nawet nie wiem, czy przeczytam ostatni tom. Jeśli w tej serii w ogóle będzie coś takiego jak "ostatni tom".

Książkę jak zwykle przeczytałam jednym tchem, jednak daję gwiazdkę mniej niż zwykle. Zgadzam się z czytelnikami, że co za dużo to nie zdrowo. Jak dla mnie powieść powinna skończyć się na tomie VIII. Zdecydowanie bardziej polecam serial.

Jako 15 część niektórym może wydawać się już wszystko przejedzone. Faktycznie tyle wątków i zmian jakie nastąpiły w 15 częściach PLL nie nastąpiły nawet w Modzie na Sukces ;) Jednak mi 15 bardzo się podobała. Cieszę się iż seria jest długa, ponieważ ją uwielbiam i dałabym za to każde pieniądze. Pani Shepard oczywiście leci na kase pisząc już w zasadzie 18 część ( czyli jeszcze Tajemnice Ali i Sekrety ), ale kto teraz nie leci na kasę? Zanim powiecie że ona jest głupia bo leci na kasę to pomyślcie tak " Jakbym napisał/a książkę która jest takim światowym hitem i zarabiam na niej miliony to czemu mam tego nie kontynuować ? ". No kto nie chciałby chociaż 1/5 jej fortuny ? No ja na pewno bym chciała. Ogólnie podoba mi się cały ten wątek z Ali ( wątkiem chyba już tego nie można nazwać a raczej sensem książki). Serial dlatego mnie irytuje ponieważ nie było tam nigdy mówione o żadnej bliźniaczce i chyba nie będzie. Dzięki temu wszystko nabiera sensu. Jednak jedna rzecz jaka mnie irytuje a...

Ruthless_Woman | 2015-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 lipca 2015

Nie mogę jakoś uwierzyć, że zbliżam się do końca całej serii PLL :(
Z jednej strony czuję ulgę, bo ile można ciągnąć te tomy, ale tak w sumie to będzie mi brakowało Kłamczuch.
Z niecierpliwością czekam na ostatni tom. Chcę, by moja ciekawość w końcu została zaspokojona :)

Meggan | 2015-03-14

To przykre patrzeć jak moja ulubiona seria upada.
Nie mam pojęcia po co Sara ciągle to wszystko ciągnie.. chyba tylko dla kasy. Niegdyś te książki były ekscytujące... tak do ósmej części.
Gdyby na niej się to skończyło, Pretty Little Liars byłoby serią idealną. A tak to tylko ciągły spadek w dół; 14 cz. była nawet OK.
Jutro zamawiam #16 tom w oryginale i daję Kłamczuchą ostatnią szansę.
Mam już serdecznie dosyć prawdziwej Ali. To się po prostu PRZEJADŁO.

młoda_pisarka | 2014-12-23
Przeczytana: 31 lipca 2016

TOKSYCZNE SEKRETY...

Szarlota | 2015-03-10
Przeczytana: 09 marca 2015

Wydaje się, że wpadanie w tarapaty to specjalność czterech przyjaciółek z Rosewood. Mimo, że Kłamczuchy znają już tożsamość swego prześladowcy, to wręcz koncertowo wpadają w zastawione na nie pułapki, rujnując jednocześnie swoje ulotne chwile szczęścia i harmonii.

Seria PLL jest bardzo obszerna, a wśród czytelników nieraz pojawiają się głosy, że ciągnie się w nieskończoność. Ja jednak nie żałuję chwil spędzonych z ową lekturą, gdyż jest to dla mnie miła odskocznia od codziennych spraw i obowiązków.

zlatawiecz | 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 marca 2015

Chyba dołączę do Kociaków Ali. Dlaczego? Ponieważ z każdą stroną, z każdym rozdziałem, z każdym tomem tej bestselerowej serii, coraz bardziej podzielam zdanie A.

Aria, Emily, Spencer i Hanna są tak irytująco głupie, że mam nadzieję na to iż autorka wpadnie w końcu na pomysł pogrzebania ich na jakimś cmentarzu, a wtedy ja wraz z Alison z chęcią zatańczę na ich grobach.

"Toksyczne"to kolejne obniżenie poprzeczki zarówno pod względem jakości, jak i IQ bohaterek. Sara Shepard postanowiła naprawić wady tym oto sposobem: "Właściwie od paru części było całkiem spokojnie, więc może trochę więcej trupów? " Nie wiem, czy tak sobie pomyślała, ale tak zrobiła.

Drugi sposób pisarki to sprawienie, że Ali jest jeszcze bardziej nierzeczywista i nieuchwytna. Przepraszam bardzo, ale czy poza samymi Kłamczuchami ktoś jeszcze się dziwi, że policja im nie wierzy?

Big | 2015-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W sumie nic niezwykłego się nie działo,ale jakoś ta 15 część BARDZO mi się spodobała!Odniosłam wrażenie,że mieliśmy tutaj główną bohaterkę,którą była Emily.W sumie nigdy jej nie lubiłam,ale po prostu zaczęłam jej współczuć...Polubiłam Jordan,naprawdę polubiłam :( A jej rodzina i te zmienne charaktery.Nie dziwie się że chciała się zabić...W "Toksycznych" na pewno sobie zapunktowała.Ta demolka w tym domu!BOM!BOM!BOM!No w sumie taka słaba nie jest ;)
Zauważyłam podobieństwa do poprzednich część.Na przykład mamy bal i dziewczyny przezywają jakąś wielką akcje,znowu są aresztowane na końcu książki.Brzmi znajomo?Jestem pewna,że Ali ma jakieś wtyki w policji!No bo skoro ktoś podtyka(tu dziewczyny) podejrzanego,który mógł kogoś zamordować a policja to ignoruje to chyba ktoś jest nie tak?!Albo ta próba podtopienia Em...Albo policja jest do...Albo miejsce ma moja teoria :)Biedne dziewczyny...Ach i te rozteri miłosne.Głupi Graham.Domyśliłam się,że jest kociakiem Ali dopiero 2 str(NAPRAWDĘ)...

zobacz kolejne z 1907