Wyzwanie czytelnicze LC

Time Riders. Miasto cieni

Tłumaczenie: Karol Sijka
Cykl: Time Riders (tom 6)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
LubimyCzytać

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie. Jeźdźcy w Czasie, za którymi podążają mordercze cyborgi z...

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku.
Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.
Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku.
Jeźdźcy w Czasie, za którymi podążają mordercze cyborgi z przyszłości, muszą opuścić Nowy Jork.
Uciekają do wiktoriańskiego Londynu, po którego ulicach krąży Kuba Rozpruwacz. Ale zanim Jeźdźcy zdołają stworzyć nową bazę, odkryją coś wstrząsającego – a to zmieni wszystko…

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Oficjalna recenzja
Grzegorz książek: 293

Przełom

„Miasto cieni” to już szósta odsłona jeźdźców w czasie, ale ta różni się od poprzednich i zdaje się być przełomowa. To tom, w którym zostaną rozwiązane zagadki z przeszłości
i wyjaśnione znaki zapytania. Bohaterowie są mądrzejsi i przede wszystkim bardziej świadomi i chociaż mają w większości po kilkanaście lat, to jednak jest to kwestia zupełnie nieistotna.

Bohaterowie staną przed sporym problemem do pokonania, ponieważ z jednej strony wiele się wyjaśni, a z drugiej niemiłosiernie skomplikuje i pozbawi sensu. Mała myśl, która krążyła od lat w głowie Maddy wreszcie eksploduje i da szokujące odpowiedzi.

Zdaje się, że powieść adresowana jest do młodzieży, jednak nie stawiałbym tutaj jasnej granicy, to dobra przygotówka, która może spodobać się każdemu, kto lubi tego typu sci-fi. I chociaż „Miasto cieni” jest już szóstą częścią to mimo wszystko jest osobną historią. Jednak seria ma swoje prawa i nie da się uniknąć powiązanych wątków i bohaterów, którzy pojawiali się w poprzednich tomach.

Wszystko zaczyna się uderzeniem w wieże World Trade Center i zamieszaniem, w którym jednak Sal, Maddy, Liam radzą sobie doskonale, bo wiedzieli, co się stanie. Jedną z głównych zasad ich misji jest fakt, że nie można zmieniać historii. „Historia musi pozostać na własnym torze”. Rok 2001 przestaje być bezpiecznym domem dla jeźdźców, są zmuszeni poszukać nowej przystani, czeka ich kolejna przeprowadzka, uciekają w przeszłość, żeby zaszyć się w miejscu, w którym będą mogli spokojnie pracować i naprawiać świat. Muszą uciekać przed robotami zwanymi jednostkami pomocniczymi z zaprogramowanym rozkazem zabicia całej załogi i naprawić historię, którą zepsuł im Kuba Rozpruwacz.

Jednak ten londyński morderca, jest tylko początkiem kłopotów, prawdziwe zaczną się dopiero pod koniec XXI wieku, kiedy to cała ludzkość ma wyginąć. Zadania misji są jednak niejasne i tajemnicze, zapewne bliżej prawdy będą Ci co sięgną po kolejny, już siódmy tom serii.

Grzegorz Śmiałek

Alex Scarrow, Time Riders. Miasto cieni, Zielona Sowa 2015

Kotkad | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 09 września 2015

"Time riders" to cykl fantastyki, o którą pyta mnie praktycznie każdy widząc książkę w moich rękach. Pytania są z rodzaju "Chyba lubisz fantastykę?", "Pewnie ciężko by mi się czytało bo nie lubię fantastyki?", " Podróże w czasie?"

Wszystkie te pytania spowodowały że najwyższy czas abym cykl wam poleciła.

Moje spotkanie z "Time riders" zaczęło się od recenzji pierwszego tom dla wydawnictwa "Zielona sowa" podczas konkursu.

Pierwszy tom „Time riders. Jeźdźcy w czasie” Aleksa Scarrowa to książka, po którą sięgnęłam ze względu na tematykę, ale również ciekawą okładkę jak i poczytność książki. Sam autor zanim odnalazł się na polu pisarstwa i zaczął osiągać sukcesy, był gitarzystą i twórcą gier komputerowych. W 2006 roku zajął się na poważnie pisarstwem a od 2010 roku stopniowo tworzył nagradzaną serię „Time riders.”

Tematyka książki to podróże w czasie. Czy o podróżach w czasie napisano już wszystko? Nie!
Dopóki chociaż cień szansy na stworzenie wehikułu jest wśród naukowców,...

Izabela Pycio | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Zachęcona przez córkę sięgnęłam po serię i nie żałuję, polubiłam bohaterów, fabułę i sposób zobrazowania wydarzeń dostosowany do młodego czytelnika. Napisana przystępnie i ciekawie, a jednocześnie zachęcająco do śledzenia dalszych zmagań członków agencji. Spodobał mi się pomysł, aby każdy tom dotyczył innego okresu historii, dzięki temu podróże w czasie nabierają dodatkowego smaczku, a i książki mają swój indywidualny klimat. Seria z pewnością dostarczy rozrywki młodzieży gustującej w fantastyce.

zaczytanywksiazkach | 2016-06-26

Alex Scarrow zaczynał jako grafik, po czym zdecydował, że zostanie projektantem gier komputerowych. W końcu dojrzał i został pisarzem. Napisał wiele popularnych thrillerów oraz kilka scenariuszy, ale to pisanie dla młodzieży pozwala mu do woli cieszyć się pomysłami i koncepcjami, którymi bawił się podczas tworzenia gier. Mieszka w Norwich z synem Jakubem, żoną Frances i psem rasy Jack Russel – Maxem.*

Drużyna Jeźdźców w Czasie musi zmienić swoje miejsce, ponieważ ścigani są przez cyborgi z przyszłości. Postanawiają udać się do 1888 roku do Londynu. W tym właśnie czasie grasował tam Kuba Rozpruwacz. Dokonają szokującego odkrycia, które wywróci ich świat o 360°. Co zrobią później? Tego dowiecie się po przeczytaniu tegoż utworu.

Jest to najlepsza część tej serii!!! Mam nadzieję, że w kolejnych tomach Alex Scarrow utrzyma taki sam świetny poziom. Od samego początku wciągnąłem się w akcję, intrygi i tajemnicze wydarzenia. Potem czekała na mnie fabuła, która trzymała w napięciu do...

książek: 2052
rumiko | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Mix
Przeczytana: 03 marca 2018

Nasi podróżnicy w końcu dowiadują się prawdy o Agencji... i o samych sobie. Wciąż są ścigani przez mordercze roboty, więc szukają schronienia w innych czasach. Podróżnikom ciężko znieść prawdę o swoim pochodzeniu, zwłaszcza Sal. Podejmują jednak decyzje, niektóre bardzo ciężkie, które zaważą na losach czasu :)
Świetne!

Oliwia | 2018-02-23
Przeczytana: luty 2018

Książka zdecydowanie różni się od pozostałych. Według mnie jest także najlepsza ze wszystkich tomów. W pozostałych w pewien sposób cały czas to samo było wiadome czytelnikom, a seria skrywała przed nimi jeszcze wiele tajemnic. Jedynie zmieniały się zdarzenia historyczne.
W tej jednak dowiadujemy się bardzo dużo o głównych bohaterach. Książka ma nieoczekiwane przewroty akcji - nie spodziewamy się tego, co będzie w następnych rozdziałach. Co więcej, nie wszystkie tajemnice zostały ujawnione - więcej tajemnic odsłoni nam część 7.
Po przeczytaniu tej książki mam ochotę sięgnąć po następną - czego jeszcze nie zrobiłam, ale czym prędzej zrobię - o wiele bardziej niż w poprzednich tomach. Naprawdę, bardzo się cieszę z tego przełomu i nowego obrotu zdarzeń - o wiele przyjemniej mi się czytało tą część niż pozostałe.
Polecam!

Muinice | 2018-02-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2018

Co jest potrzebne, aby zaspokoić głód czytelniczy? Oczywiście dobra książka i odrobina własnej wyobraźni. Tak mało, by stworzyć tak wiele. Również tym razem jestem pozytywnie nastawiona mając za sobą Miasto Cieni. Cieszę się, że miałam okazję poznać Jeźdźców w Czasie, ponieważ każda przeżyta z nimi przygoda pozostawia swój ślad i sprawia, że chce się więcej.

Inna_odInnych | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Na ogół nie przepadam za tematyką science fiction, podróżami kosmicznymi, podróżami w czasie i tego typu sprawami. Nie wiem czy to mój gust zaczął się zmieniać czy trafiam na dobre pozycje, które można określić jako sci-fi (książkowe i przede wszystkim filmowe), ponieważ coraz więcej dzieł z tego gatunku podbija moje serce. Mimo to nadal z ostrożnością sięgam po coś w tym stylu… „Time Riders. Miasto cieni” jest już szóstą częścią cyklu „Time Riders”, czyli „Jeźdźców w czasie”. Jestem pewna, że nie sięgnęłabym po ten cykl (mimo ciekawych okładek czy opisu), gdyby nie to, że ponad dwa lata temu wygrałam w konkursie pierwszą część. Właściwie to był pakiet trzech książek, z których tą, którą chciałam najbardziej, podobała mi się najmniej, a tę, do której nie miałam ochoty zaglądać, pokochałam całym sercem. Jak już miałam „Jeźdźców w czasie” w domu, to bez przekonania zaczęłam czytać i… bardzo się cieszę, że to zrobiłam, bo ta seria jest naprawdę godna polecenia.

Cykl powinien się...

Tygi | 2016-01-10
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Po tym, jak życie drużyny w 2001 roku zostało zagrożone Maddy Carter podjęła śmiałą decyzję o przeniesieniu się w inne miejsce i czas, Zanim jednak postanowią dokąd się udać, dziewczyna chce odwiedzić swój rodzinny Boston. W drodze zostają odnalezieni przez dwie wrogie jednostki pomocnicze, prowadzi to do strzelaniny w hipermarkecie. Policjanci z wielkim trudem zabijają męską jednostkę i obezwładniają kobiecą. Jeźdźcom udaje się uciec, a Maddy odwiedzić swoich bliskich. Wtedy właśnie dokonuje ona szokującego odkrycia. Okazuje się, że całe ich życie było kłamstwem, a prawda jest niezwykle trudna do zniesienia. Mimo przeciwności losu udaje im się jednak przeprowadzić do Londynu w roku 1888, gdzie planują stworzyć nowe biuro terenowe – tym razem na własnych zasadach. Niestety Faith wciąż podąża ich śladem, a Beki pozostała w 2001 roku bez możliwości kontaktu z drużyną. Jak ekipa odnajdzie się w nowej epoce i czy świat po odkryciu tożsamości Kuby Rozpruwacza będzie lepsze niż na...

Adam | 2015-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK, 2015
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Trzeba przyznać autor odpalił niezłą "bombę" w tej części. Chyba mało kto się spodziewał akurat takiego rozwoju wypadków. Parę rzeczy "zaskoczyło" na swoje miejsca i ma teraz nawet nieco więcej sensu.
Już się nie mogę doczekać kolejnych części.

Pestka | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 lutego 2017

Akcja mnie całkiem zaskoczyła, czytało się niezwykle przyjemnie. W końcu niektóre wątki zostały rozstrzygnięte, a pewne sprawy stały się jasne. :)
Nadal boli mnie to, że ta seria jest tak mało popularna. Naprawdę, polecam!