Język - Kultura - Historia. Mazowsze wschodnie. Zieleniec i

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
838958817X
historyczna

Pod redakcją Wandy Decyk-Zięby Jest to też książka o przeszłości, która ożywa w słowach daje poczucie (często nieuświadamiane) przynależnosci do pewnej zlokalizowanej w przestrzeni wspólnoty, której początki sięgają do wieku XV. Książka ta nie tylko poszerza wiedzę o języku, historii i tradycji opisanej społeczności, ale również ma wpłynąć na zmianę postaw szczególnie ludzi młodych wobec ich małej ojczyzny

Wioleta | 2014-01-22