Niebezpieczny romans

Wydawnictwo: Sonia Draga
Strange Affair
Radosław Madejski
Ag2S

W kieszeni zastrzelonej kobiety policja znajduje kartkę z nazwiskiem policjanta, który właśnie przepadł bez śladu. Inspektor Annie Cabbot postanawia przesłuchać człowieka, z którym ofiara prawdopodobnie chciała jak najszybciej się spotkać – swojego zwierzchnika, a także byłego ukochanego, nadinspektora Alana Banksa. Tylko że Banks rozpływa się w bezimiennym tłumie miasta po tym, jak...

Inspektor Annie Cabbot postanawia przesłuchać człowieka, z którym ofiara prawdopodobnie chciała jak najszybciej się spotkać – swojego zwierzchnika, a także byłego ukochanego, nadinspektora Alana Banksa. Tylko że Banks rozpływa się w bezimiennym tłumie miasta po tym, jak gorączkowy telefon od brata wciąga go w szaleńczy wir chciwości, bestialstwa i zbrodni…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

książek: 2054
jamczyk | 2018-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

"Bezdomny" i poturbowany psychicznie Banks angażuje się w rozwiązywanie rodzinnych sekretów. Kolejny tom o życiu inspektora Banksa, rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, powolnym i cierpliwym prowadzeniu śledztwa, oraz ujawnianiu się nowych talentów wśród grupy współpracowników. Mniej whisky,
a więcej soku pomarańczowego, ale książkę, i tak czytało mi się z dużą przyjemnością.

Shimik | 2016-01-27

Niebezpieczny romans? Może i rzeczywiście, ale co z tego? Według mnie książka jest nudna i można przy niej usnąć. Przynajmniej mi się na to zbierało. Można by nią zastąpić kołysankę, jest równie skuteczna. Bohaterowie wydają mi się dość płytcy. Więc nie uważam by należała do literatury z wyższej półki, prędzej obstawiał bym tą niższą. Nie działo się tu nic niezwykłego. Po prostu zwykłe morderstwo i szukanie jego sprawcy.

joaśka | 2015-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2015

Ostatnią książką P. Robinsona, którą przeczytałam był "Kameleon" i bardzo mi się on podobał. Z "Niebezpiecznym romansem" jest zdecydowanie gorzej. To jedna z tych książek, która wlatuje jednym uchem, a wylatuje drugim. I to dosłownie, gdyż powieść przyswoiłam w postaci audiobooka. Znalazłam przy okazji milczące porozumienie z lektorem, który czytał książkę tak monotonnym głosem, że miałam wrażenie, iż jego opowieść też nudzi ;) Potem się ożywił, ale nie wiem na ile przypisać to akcji, czy też faktowi, że minął połowę, a potem przecież już z górki.. :)

Ewelinka5 | 2015-08-12

Świetna książka,moja druga tego autora i pewnie nie ostatnia.
Detektyw Banks odkrywa szokujące fakty na temat brata.
Poruszony jest temat nieletniej prostytucji.Warto przeczytać:)

Hana | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Robinson Peter
Przeczytana: 10 lipca 2015

Alan Banks bierze urlop i wyjeżdża do Lodynu.Szuka brata bo ten zaginął gdzieś bez wieści.W swych poszukiwaniach potyka się o przestępczość zorganizowaną.Snuje się ta powieść,snuje leniwie aż do rozwiązania.Po drodze poznajemy mamusię i tatusia Banksa.Jakieś to wszystko miałkie i bez pazura.

jusssi | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Peter Robinson jest świetnym przykładem pisarza, który kłuje żelazo póki gorące. Popularność zdobył głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale tak naprawdę jego seria powieści kryminalnych sprzedaje się na całym świecie. Ciekawostką jest, że swoje pióro szlifował po opieką Joyce Carol Oates. No, ale to było lata temu, obecnie autor ma na swoim koncie ponad dwadzieścia pozycji. Świadomość pióra jest tu dużym atutem. Powieści kryminalne Petera Robinsona czyta się wyśmienicie. Trzymające w napięciu, zagadkowe i często bezpardonowe rozwiązania fabularne to wizytówka autora.

Niebezpieczny romans to kolejny tom przygód detektywa Banksa. Tej informacji nie znajdziemy na okładce książki. Może i dobrze, ponieważ wtedy spora część czytelników zrezygnowałaby z lektury, sądząc że znajomość poprzednich tomów jest niezbędna. Nic bardziej mylnego, autor doskonale zadbał o czytelników rozpoczynając swoją przygodę z jego prozą. Każda książka stanowi oddzielne śledztwo. Peter...

Edyta Zawiła | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Kolejne spotkanie z inspektorem Banksem.Bank na urlopie, nad jego głową czarne chmury, były kochanek byłej dziewczyny podpalił mu dom, brat , z którym nie utrzymuje kontaktów, odezwał się z rozpaczliwą prośbą o pomoc i dziewczyna, zostaje zabita, posiada karteczkę z danymi Banksa....
Tajemnica, goni tajemnicę i Banks łączy relaks z pracą,brat ginie, i tym tropem nasz nieustępliwy inspektor rozpoczyna pościg.
Otwiera puszkę Pandory, która odkrywa szlak bałkański handlu żywym towarem, małoletnie dziewczyny, nielegalny proceder aborcji wśród mniejszości narodowych, handel narządami o tyle drastyczny, że w grę wchodzą niemowlęta a konsumentami są czci godni obywatele...
Wątek rodzinny Banksa i rozważania poznającego naturę brata, Dość istotne aczkolwiek zbyt obfite, jak u Orzeszkowej opis natury (w tym przypadku piękny i doceniam).Po "Kameleonie" wszystkie dotychczasowe wydają się słabsze,jednak sprawdzę to:)

Izoldka | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Ogromnym plusem całej serii o Alanie Banksie (która już liczy sobie ponad 20 tomów) jest to, że można zacząć czytać od dowolnej książki. Każda przedstawiona historia jest inna, chociaż główni bohaterowie ci sami. W każdym tomie są odnośniki do ich przeszłości, ale pozbawione szczegółów, tak by móc wystarczająco zorientować się w sytuacji.
Tytuł kolejnej książki Petera Robinsona może nieco wprowadzić w błąd czytelnika. Bo czy w tej historii naprawdę chodzi o romans? I czy naprawdę jest on niebezpieczny? Alan Banks i Annie Cabbot znów mają do rozwiązania dwie sprawy, pozornie ze sobą niezwiązane. Jak zwykle będzie dużo wątków i wielu podejrzanych, a zakończenie zaskakujące.

Bzibzioh | 2015-09-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 18 września 2015

Zauważyłam, że słuchając kryminałów w postaci audiobooka nie da się uchwycić wszystkich szczegółów i treść się rozmywa, a potem traci się kontakt z akcją. :-) Wszystkie słuchane oceniam gorzej niż czytane.

Ania | 2018-02-11
Przeczytana: październik 2016

polecam serdecznie :)
w tej części cyklu o nadinspektorze Alanie towarzyszymy mu w jego rodzinnej tragedii. Ginie jego młodszy brat i jego przyjaciółka, a Alan prowadzi śledztwo na własną rękę. Byłoby mu łatwiej, gdyby jego relacje z Bratem były lepsze, jednak niestety nasz bohater poznaje brata tak naprawdę dopiero po jego tragicznej śmierci.