Chasydzi

Wydawnictwo: Cyklady
838685961X
historyczna

W XVIII wieku na terenie Polski i Ukrainy rozprzestrzenił się mistyczny ruch zwany chasydyzmem. Powstał jako reakcja na sformalizowany, skostniały judaizm ortodoksyjny. Z biegiem lat dorobił się własnych tradycji, literatury i folkloru, które pozostały żywe do dzisiaj. Autor, rabin i filozof, przedstawia dzieje i założenia chasydyzmu, który jeszcze obecnie, chociaż w zmienionej formie, rozwija się w Izraelu i USA.

GalaDali | 2015-10-01
Jarmila | 2014-09-14