Wodzowie i żołnierze

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
837083907X
wojsko, biografie, Polska
historyczna

Czy wiesz , że Krzysztof Arciszewski był pierwszym polskim zdobywcą Ameryki Południowej, Stefan Czarnecki miał srebrne podniebienie, Tadeusz Kościuszko przez pięć lat nie mógł wstąpić do polskiej armii, Józef Poniatowski potrafił prowadzić swoich żołnierzy do ataku z fajką w zębach, a Hubal był pierwszym partyzantem w okupowanej przez Niemców Polsce? Losy bohaterów układają się czasami zaskakująco. Anegdoty, drobne zdarzenia i nieznane powszechnie fakty pozwalają dostrzec ludzkie oblicza pomnikowych postaci.

Toperz85 | 2016-02-28
marynia | 2015-05-08