Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
83-7059-639-8
historyczna

Praca poświęcona przedstawicielstwu żydowskiemu w parlamencie II RP. Omówiono w niej funkcjonowanie parlamentarzystów żydowskich w Sejmie i jego komisjach oraz ich stosunek do kolejnych rządów i ugrupowań tworzących rządy w latach . Książka oparta na bogatej bazie źródłowej archiwalia sejmowe i rządowe, spuścizna czołowych parlamentarzystów żydowskich oraz fragmenty materiałów niemieckich MSZ , wzbogacona indeksem rozszerzy naszą wiedzę o życiu politycznym, społecznym i kulturalnym mniejszości żydowskiej w Polsce.

Aga333 | 2012-02-18
MA_SZ | 2016-11-03