Diabeł na emeryturze

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historyczna

Co się stało z wielkimi dyktatorami historii współczesnej, którzy są odpowiedzialni za niektóre z jej najbardziej makabrycznych rozdziałów? Czy teraz, kiedy żyją w niesławie, w więzieniu, na wygnaniu lub po prostu w zapomnieniu, budzą wciąż takie samo przerażenie jak wówczas, gdy byli u władzy? Amin, Bokassa, Jaruzelski, Hodża, Duvalier, Mengitsu i Milosevic.

Marcin Senderski | 2014-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Interesująca zbieranina interlokutorów. Niektóre wywiady bardziej z sensem, inne mniej.

andrzejp1988 | 2013-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Książka niewiele momentami ma wspólnego z wywiadami z byłymi przywódcami państw (bo nie powiem że określenie dyktator można zastosować chociażby do gen. Jaruzelskiego jak i S. Milosevicia). Często przybiera formę rozważań autora o tym, że nie udało mu się spotkać z tym lub innym przywódcą i dociekań dlaczego się tak stało.

Heraklitka | 2015-12-08
Paweł Soja | 2015-11-08