Atak tajemniczych kucharek

Seria: Szkolne Szaleństwa
Wydawnictwo: Zielona Sowa
kucharki, pamela, bukchart
Kropka27

Seria „Szkolne szaleństwa” to fantastyczna zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Dzieciaki wpadają na szalone pomysły i bez przerwy węszą spiski i tajemnicze zjawiska. W kolejnym, 4 tomie pt. ”Atak tajemniczych kucharek” podejrzenie pada właśnie na szkolne kucharki. Wszystkie mają dziwne nakrycia głowy, nad szkołą latają stada mew, a w szkolnym jadłospisie pojawiła się nowa,...

W kolejnym, 4 tomie pt. ”Atak tajemniczych kucharek” podejrzenie pada właśnie na szkolne kucharki. Wszystkie mają dziwne nakrycia głowy, nad szkołą latają stada mew, a w szkolnym jadłospisie pojawiła się nowa, zagadkowa zapiekanka…

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/atak-tajemniczych-kucharek.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/atak-tajemniczych-kucharek.html

eR_ | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 10 października 2016

Książki dla dzieci, przeżywają ostatnimi czasy niejakie odrodzenie.Pamiętam, gdy narzekano, że dla dzieci, czy młodzieży nie ma żadnej książki na którą warto zwrócić uwagę.Bo nie chodzi o to, żeby sięgać od razu po poważne dzieła, ale stopniowo poszerzać sobie horyzonty czytelnicze.

"Atak tajemniczych kucharek", wziąłem przede wszystkim ze względu na uroczy tytuł.Intryga wyzierająca z tej nazwy skłoniła mnie do lektury tejże książki, a młodzieżą byłem, nie pamiętam kiedy.Ale mniejsza z tym.
Cała opowieść rozgrywa się w pewnej szkole, w której grupka przyjaciół najbardziej nie cierpi momentu, w którym trzeba zejść do stołówki i zjeść jakiś obrzydliwy posiłek.Na dokładkę, kucharki przeszły zadziwiająca przemianę, a potrawy serwowane przez nie są coraz dziwniejsze.Gdy więc pewnego dnia znika jedna z dziewczynek, przyjaciele nie mają wątpliwości, że to sprawka kucharek...Co dalej, jak potoczy się całe śledztwo, czy Marysia się odnajdzie?Przekonajcie się sami.

Urocza i pełna ciepłego...

Julia | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Bardzo poprawiająca humor książka.Mimo,że jest 27 rozdziałów na taką książkę (mogę stwierdzić,że akcji) to trochę mało. Dałam 7 gwiazdek,ponieważ książka naprawdę mnie zaciekawiła.Przygody Mai,Marysi,Zosi oraz Franka potrafiły wywołać we mnie panikę,strach oraz uśmiech na mojej twarzy. Polecam tę książkę,bo odrywa od teraźniejszości,a przygody dzieci są warte przeczytania.

Kropka27 | 2016-10-05

Wspaniała opowieść dla dzieci, poznając przygody Mai i jej przyjaciół nie mamy czasu się nudzić! Pełna humoru i niezwykłych zwrotów akcji - świetny kąsek dla małych marzycieli.

Zapraszam na recenzję:

MollKsiążkowy | 2017-08-12

Rewelacyjna!!! Duży druk i ciekawa fabuła.

zuziawłoch | 2018-03-04
animaniak | 2018-02-20