Pupy, ogonki i kuperki

Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki
Maria BulikowskaMikołaj Golachowski Wydawnictwo: Babaryba literatura dziecięca
literatura dziecięca
Babaryba
2014-10-01
2014-10-01
zwierzęta ciekawostki dla dzieci

Okładka książki Gęby, dzioby i nochale Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Gęby, dzioby i... Maria Bulikowska, M...
Okładka książki Zeszyty komiksowe # 03: Kobiety w komiksie Michał Błażejczyk, Tomasz Brzozowski, Maria Bulikowska, Tomasz Drabik, Pola Dwurnik, Konrad Grzegorzewicz, Damian Handzelewicz, Joanna Karpowicz, Agnieszka Kłos, Tomasz Kontny, Karina Kreja, Łukasz Kutasiewicz, Tomasz Marciniak, Anna Marczewska, Dagmara Matuszak, Katarzyna Nowakowska, Witold Nowakowski, Agata Nowicka, Jarek Obważanek, Tomasz Pastuszka, Sebastian Pestka, Tomáš Prokupek, Marcin Puźniak, Sylwia Restecka, Hubert Ronek, Joanna Sanecka, Marta Semkowicz, Danuta Serkowska, Michał Siromski, Piotr Skonieczny, Pola Sobaś, Olga Stanisławska, Piotr Sujka, Martyna Taniguchi, Marek Turek
Zeszyty komiks... Michał Błażejczyk,&...

Audiobook w wykonaniu Wiktora Zborowskiego to absolutny majstersztyk!!

Audiobook w wykonaniu Wiktora Zborowskiego to absolutny majstersztyk!!

Raczej dla starszych dzieci, ze względu na kilka niepotrzebnych elementów.
"Niektórzy lubią straszyć, że szczypawki wkręcają się w ludzkie uszy i wyjadają mózg, a w jego miejsce składają jaja."
"Według legendy (...) za karę przypalił im zadki nad ogniem piekielnym i od tej pory są czerwone".
I cały rozdział o tasiemcach.
Po co to? Reszta jest świetna!

Raczej dla starszych dzieci, ze względu na kilka niepotrzebnych elementów.
I cały rozdział o tasiemcach.
Po co to? Reszta jest świetna!

Uwielbiamy czytać razem tą książkę i przynajmniej raz w tygodniu do niej wracamy. Idealna dla 5-latka, który temat "pupy" podejmuje codziennie :)

Jestem pod wrażeniem. Temat nietypowy, i choć kierowany do dzieci, to jednak solidna dawka wiedzy.

Czapki z głów dla pomysłodawcy tematyki, niezwykle ciekawe, nie tylko dla dzieci lecz również dla dorosłych, najbardziej urzekł mnie pantofelek i stwierdzenie, że pierwszy pantofelek na świecie wciąż żyje, jakie to prawdziwe, wow :D

Prostym językiem w przyjemny sposób przekazana spora dawka wiedzy, którą można błysnąć na lekcji przyrody/biologii, wśród rodziny czy znajomych, a nawet jakby ktoś się do teleturnieju wybierał. Informacje nie tylko o zwierzęcych pupach, polecam! (⁠。⁠•̀⁠ᴗ⁠-⁠)⁠✧

Nie spodziewałabym się nigdy, że książka o tak wdzięcznym i jednoznacznym tytule trafi w moje ręce. A jeszcze bardziej, że niezwykle mi się spodoba i nie będę mogła przestać się śmiać słuchając „zwyczajnych” ciekawostek! Traf chciał, że pozycję tą przesłuchałam i wprawiła mnie ona w niezwykle pozytywny nastrój. Co prawda byłam ciekawa jednego rozdziału, bo wówczas od niedawna mój dom nawiedził kolejny pieski lokator, jednak tak mi się spodobało (o ironio!),że przesłuchałam całość. Te ciekawostki są nieziemskie i na pewno będą niebywałą frajdą dla milusińskich, jeśli takowych posiadacie w swoim otoczeniu. Starszy czytelnik również mega się pośmieje, zwłaszcza, że całość czyta niesamowicie legendarny i rozpoznawalny Wiktor Zborowski. Poezja. Tak uroczej i niebywale przesłodkiej opowieści odnośnie tematów z pozoru nieśmiesznych ze świecą szukać 🥰.

Przeurocza, zabawna i naprawdę interesująca! Gdybym miała problem z prezentem dla dziecka z pewnością bym kupiła 🫶🏼

A ilustracje to mistrzostwo! 🫠❤️

A ilustracje to mistrzostwo! 🫠❤️

Wspaniała pozycja! Nie tylko dzieciaki będą się dobrze bawić przy tych opowiastkach, a naukowe ciekawostki same zostaną w pamięci. Wersja czytana przez Wiktora Zborowskiego również cudowna!

Takiej książki jeszcze nie było. Nie ma tu opisów puszystego, kolorowego futerka, bystrych oczu, zwinnych łapek. Jest natomiast opisane to, co każdy zwierzak ma z tyłu. A z tyłu ma dziurkę a tą dziurką robi... kupkę. Niektóre zwierzęta, np. tasiemiec nie ma takiej dziurki, a osa ma żądło. Pawian ma czerwoną pupę, a sarna biały talerz z tyłu. Inaczej załatwia się hipopotam, inaczej pingwin.
30 opowiadań o tym, co zwierzęta mają z tyłu.

• Dla dzieci
  • Audiobooki