Sposób na singielkę

Wydawnictwo: Pascal
giovanna

Klimatyczny Kraków, urokliwe mieszkanko na poddaszu i dwie przyjaciółki. Lilka i Baśka to dziennikarki freelancerki tuż po trzydziestce. Postanowiły zamieszkać razem, żeby nie wydawać majątku na rozmowy telefoniczne do siebie. Zazwyczaj przesiadują w knajpach na Kazimierzu, kupują ciuchy przez Internet albo popijają białe wino, wspominając nieudane związki. Kiedy spotykają mężczyzn, z którymi naprawdę mogłyby się związać, ich całkiem przyjemne życie singielek wywraca się do góry nogami. Ale czy są gotowe na zmiany?

Szybkie tempo, zwroty akcji i zakręceni bohaterowie, czyli wszystko, czego potrzeba w zabawnej powieści romantycznej z prawdziwego zdarzenia!

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Gosia | 2016-09-25
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 25 września 2016

Dwie koleżanki dziennikarki Lilka i Baśka mieszkają razem w Krakowie. Obydwie marzą o wielkiej miłości i kiedy ją wreszcie odnajdują to wszystko zmienia się o 180 stopni. Fajna lekka i zabawna książka.

corgi | 2016-05-03

Boże, jakie to było słabe. Płytkie, jednowymiarowe postacie bez charakteru, banalne teksty, zero pomysłu na fabułę. Momentami miałam wrażenie, że czytam amatorskiego bloga z naiwnymi opowiadaniami. A naprawdę nie miałam co do tej książki wygórowanych oczekiwań. Niedzielne popołudnie, ciastko, kawa i lekkie czytadełko. Ale czegoś aż tak mało ambitnego się nie spodziewałam. Żadnych emocji, żadnych uczuć, dialogi jak z "Trudnych spraw".

malineczka74 | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

O tych, co lubią nie w parze

Nie będę ukrywać, że lektura tej książki miała służyć pewnemu celowi. Miała być antidotum, lekarstwem na jesienną chandrę, która mnie dopada, gdy mija ta przyjemniejsza część jesieni. Planowałam, że dwa, trzy wieczory, czas tuż przed snem spędzę z babskim czytadłem, które poprawi humor i zapewni pogodne sny. Liczyłam, że książka będzie lekka i zabawna. Czy moje oczekiwania się spełniły. Niestety nie! I już mi się zrobiło smutno, ale szanując moich czytelników muszę napisać rzetelnie o moich odczuciach po tej lekturze.
Sam pomysł na fabułę okazał się niczego sobie. Jest to bowiem opowieść o dwóch przyjaciółkach, które są sobie bardzo bliskie. Na tyle bliskie, że ze sobą mieszkają na jednym z krakowskich poddaszy. Znają się dobrze, bo razem studiowały. Obecnie wiodą życie singielek, choć to nie jest do końca tak, że chcą być same sobie sterem i żaglem. Dziewczyny nie stronią od romansów, szukają nowych znajomości i chętnie umawiają się na randki. Wiodą...

Natalia | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Już dawno nie czytałam tak słabej książki. Początkowo słuchałam audiobooka, ale nie mogłam się skupić i sięgnęłam po wersje czytaną. Choć książka jest krótka, to strasznie się ciągnie. W ogóle nic z tej książki do mnie nie przemówiło, ani bohaterowie, ani opis Krakowa czy innych miejsc. Chciałam jak najszybciej dobrnąć do końca i już więcej do niej nie wracać.
Lilka i Baśka to dziennikarki freelancerki, singielki tuż po trzydziestce. Ich życie, to chodzenie po barach, jedzenie, użalanie się nad tym jacy, to faceci są źli... W międzyczasie napiszą jakiś artykuł i znowu kupują ciuchy w "szmateksach" i chodzą na piwo. Mieszkają razem, wspierają się... Rozbawiło mnie, że pojawia się tu nawet ekipa z popularnego programu "Zdrady", czy to nie przesada? Choć, to moje pierwsze spotkanie z tymi autorkami, to uważam, że chyba zażartowały sobie z czytelników. I, to moja ostatnie spotkanie z nimi.

Renata Zub | 2015-07-12
Przeczytana: 05 lipca 2015

Książka "Sposób na singielkę" intrygowała mnie od dawna. Ponieważ przekonałam się już do naszej rodzimej literatury, nasi pisarze już nie raz udowodnili mi, że w niczym nie ustępują zagranicznym kolegom, poza tym lubię takie lekkie historie, oparte na kobiecej przyjaźni. Więc to, że sięgnę po tę pozycję wiedziałam już od dawna. Nie wiedziałam tylko, kiedy? Ale skoro tylko pojawiła się ostatnio okazja do poznania tej historii, od razu z niej skorzystałam, nie zastanawiając się ani chwili.

Baśka i Lilka to dwie przyjaciółki, które niegdyś obiecały sobie, że jeśli nie wyjdą za mąż do 35 roku życia, to zamieszkają razem. Decyzję tę jednak podjęły wcześniej, gdyż stwierdziły, że bez sensu jest płacić kolosalne rachunki za telefon, skoro mogą zamieszkać razem już teraz. Mieszkają więc na poddaszu na jednym z krakowskich osiedli, piszą artykuły do czasopism jako freelancerki, są stałymi bywalczyniami jednego z pubów, w którym pracuje ich przyjaciel Romek i żyją jak typowe singielki......

Klaudyna Maciąg | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

To nie jest dobra książka. Do najgorszych może też nie należy, ale jej przeciętność jest naprawdę porażająca. Niby prosto napisana, a jednak ciężka do przebrnięcia. Niby idealnie osadzona we współczesności, a jednak do bólu sztuczna. Gdybym miała pokusić się o jakieś etykietowanie, umieściłabym ją na półce z miałkimi opowiastkami dla znudzonych pań. Na pewno doskonale odnajdzie się ona wśród czytadeł przecenionych w dyskoncie na 4,99zł. Cena okładkowa tego dzieła jest, niestety, obrazą dla innych książek i dla czytelnika...

'Sposób na singielkę' to z pozoru lekka opowieść o dwu przyjaciółkach, które żyją sobie jak w amerykańskich serialach - popijają wino do śniadania, nie mają stałej pracy, regularnie randkują i imprezują. Oczywiście mają też przyjaciela-geja - wszak bez takiej postaci wizerunek nowoczesnych singielek nie mógłby być pełny. Do kompletu dorzućmy jeszcze koleżankę-szafiarkę, krakowskie puby i knajpy, życie fejsbukiem i portalami randkowymi i już zyskamy pełen obraz...

asia_33 | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Zabawna opowieść o perypetiach dwóch singielek z krakowskiego Kazimierza.Ciekawi bohaterowie,śmieszne sytuacje i krakowski klimat.Warto!

Inna_odInnych | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Tę pozycję kupiłam w Biedronce i dziś myślę, że to jedne z najgorzej wydanych 10 zł w moim życiu. Naprawdę. Najgorzej, że mogłabym tego uniknąć, gdybym przeczytała fragment albo początek tej książki w sklepie. To jedna z tych „złych książek”, które są złe od początku, aż do końca.

Po pierwszych kilku stronach mogłam się jeszcze utożsamić z Lilką, ponieważ mamy podobne podejście do dzieci (tzn. obie uważamy, że nie każda kobieta musi je mieć i nie każda ma coś takiego jak instynkt macierzyński). Więc o ile wzbudziła moją sympatię, to później ją traciła. Dlaczego? Bo jest płaską, wręcz głupią postacią. W tej książce występują tylko takie płaskie postacie, które irytują czytelnika i nie zmienia się to, aż do ostatniej strony. Niektóre pomysły autorek są tak wymyślone na siłę, że aż boli czytanie tej książki – żeby ją skończyć musiałam wypić drinka, na trzeźwo nie dałabym rady. Dialogi też są płytkie, większość z nich nie wnosi nic ciekawego ani wartościowego, są tylko po to, żeby...

ElizaMaria | 2015-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Ta jedna gwiazdka na wyrost, bo ocena "może być" to za dużo powiedziane. Po okładce więcej sobie obiecywałam, ale jak to mawiał klasyk - nie oceniaj książki po okładce. Więc ta dodatkowa * właśnie za okładkę, bo sama książka słaba.

Alisonn | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

Ledwo skonczylam ;)))) na lato moze byc lekka i zabawna, ale nie ma zime !!! Jak dla mnie oczywiscie;)
Fajne opisy Krakowa i Paryza.
Kto chce nich czyta . Idealna na oderwanie sie od codziennosci.