Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.67 zł

Wydawnictwo Literackie
literatura polska kobieta samotność
literatura piękna
literatura polska kobieta samotność

Szczegółowa kronika upadku czterdziestopięcioletniej alkoholiczki jest monotonną lekturą: piwo, wino, potem jeszcze tabletki nasenne i uspokajające, zrywanie kontaktów z przyjaciółmi i znajomymi, wreszcie wielkie kłopoty materialne; nie jest to wielka literatura, podejrzewam raczej zapis autoterapeutyczny, ale to dobra przestroga dla innych.

Trudna, skomplikowana, zdecydowanie destrukcyjna w swoim temacie. Młoda kobieta popada w nałóg alkoholowy, nie widząc swojego zagubienia coraz bardziej idzie na dno, nie tylko przez sam nałóg picia, dochodzi do tego uzależnienie od leków, zakupoholizm i szybkie chwilówki spłacane kolejnymi. 140 stron tej książki jest mocniejsze niż nie jeden kryminał, bo napisane przez...

Destrukcyjna historia czterdziestopięcioletniej Agaty, której upadek śledzimy na stronach książki Katarzyny T. Nowak.

Prawdopodobnie bohaterka miała przed sobą świetlaną przyszłość, w której miała nieustanną wenę do pisania książek, żyła spotkaniami autorskimi, premierami w świecie literackim, w świecie sztuki..
Prawdopodobnie..bo tego życia Agaty nie znamy, znamy jej...

7.0
Książka przeczytana w 2h.
Smutna, prawdziwa. Pokazuje jak szybko można się stoczyć na samo dno i jak trudno sobie samemu pomóc. Szczególnie gdy się jest alkoholikiem

Bohaterka, alkoholiczka, która zręcznie zaprzecza, manipuluje, bagatelizuje problem. Podkrążone oczy, opuchnięta twarz, puste butelki w domu to symptomy ciągu alkoholowego. Do tego dochodzi uzależnienie od leków. Ciężka sprawa - uzależnienie krzyżowe. "Odwyk?" pisze, "Nie narzygała, nie zrobiła rozróby." W czym więc problem? Rozróby pojawią się prędzej czy później. Problem...

Ksiazka mocna, pokazuje jak łatwo przekroczyć granice uzależnienia nie widząc tego. Szokujące i jakże prawdzie. Polecam.
Jednakże forma książki nie podoba mi się. Każdym znaniem miałam jakiś niedosyt słów. . Dziwnie się ja czyta, napisana bardzo prostym językiem.

Agata jest zdania, że prowadzi normalne życie. Jako pisarka ma czas zarówno na pracę jak i swoje drobne przyjemności. Transze wpływające na konto od wydawnictwa z którym współpracuje, pomagają w ogarnianiu rzeczywistości. Wszystko się zmienia gdy alkohol staje się nieodłącznym elementem dnia. Przyjacielem, który jak jej kot - Maurycy wiernie przy niej trwa.
Wiwisekcja...

mocna, plastyczna, ostrzegająca

Wartościowa książka opisująca, co się dzieje z człowiekiem uzależnionym od alkoholu i niedopuszczający tej prawdy do siebie. Niech będzie ostrzeżeniem i wsparciem dla osób, które mają problem z alkoholem. Pozwólmy sobie pomóc, samemu jest bardzo trudno, przyjmijmy wsparcie osób, którym na nas zależy.

Autorka tej książki pojawiła się już raz na blogu. Napisała książkę "Rok na odwyku", o której pisałam tu i która zrobiła na mnie spore wrażenie. Bez wahania sięgnęłam po "Nienasyconą".
Główna bohaterka pije. Jej życie toczy się głównie wokół alkoholu, zdobywania pieniędzy na alkohol, kompulsywnych zakupów i kolejnego uzależnienia, tym razem od benzodiazepin.
...

• 2020