How to be both

Wydawnictwo: Hamish Hamilton Ltd.
powieść, sztuka, Booker
angielski
Bobby

How to be both is a novel all about art's versatility. Borrowing from painting's fresco technique to make an original literary double-take, it's a fast-moving genre-bending conversation between forms, times, truths and fictions. There's a renaissance artist of the 1460s. There's the child of a child of the 1960s. Two tales of love and injustice twist into a singular yarn where time gets timeless, structural gets playful, knowing gets mysterious, fictional gets real - and all life's givens get given a second chance.

źródło opisu: Hamish Hamilton Ltd. 2014

źródło okładki: http://www.penguin.co.uk/

adela | 2015-02-11
Przeczytana: 2015 rok

Duch piętnastowiecznego artysty (płeć do dyskusji) roztacza przez czytelnikiem fresk swojego życia.
Rok 2013, nastoletnia George-yah (orientacja płciowa do dyskusji) próbuje poradzić sobie ze śmiercią matki.

Smith zdecydowała się na wydanie tej książki w dwóch porządkach.
Połowa nakładu 'How to be both' rozpoczyna się od części zatytułowanej 'Oczy', połowa od rozdziału 'Kamera'.
Ja trafiłam na Oczy - przez całą lekturę drugiej części zastanawiałam się w jaki sposób ten porządek wpływa na mój odbiór prezentowanej historii.

Paya | 2016-11-19
Przeczytana: 01 listopada 2014
Weronika | 2018-06-19
Karolina Kurowska | 2018-05-17

Ogłoszono finalistów Bookera

Jury Man Booker Prize ogłosiło listę finalistów tegorocznej edycji nagrody. Spośród trzynastu nominowanych pozycji wybrano sześć, które przeszły do finału. Wiadomo już, że Colson Whitehead nie dopisze Bookera do swojej długiej listy nagród, również Zadie Smith nie trafiła na finałową listę. Zatem jakie książki powalczą o 50 tys. funtów?

Nominacje do Costa Book Award

Ogłoszono nominacje do Costa Book Award, jednej z najważniejszych brytyjskich nagród literackich, przyznawanej w pięciu kategoriach. Nominowani mogą być tylko autorzy pochodzący w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Nominowane i nagradzane książki powinny być przyjemne w lekturze – mają wciągać czytelnika i sprawiać, że lektura będzie przyjemnością.