The Favorite

Wydawnictwo: HarperTeen
romans
angielski
TinTincia

While America Singer's heart was torn between Aspen and Prince Maxon, her friend Marlee knew exactly what she wanted—and paid the price. Revisit the captivating world of Kiera Cass's #1 New York Times bestselling Selection series in this digital original novella. Told from Marlee's point of view, this all-new 64-page story returns to the fateful Halloween when Marlee and Carter were...

Revisit the captivating world of Kiera Cass's #1 New York Times bestselling Selection series in this digital original novella. Told from Marlee's point of view, this all-new 64-page story returns to the fateful Halloween when Marlee and Carter were discovered and reveals how that night—and Prince Maxon—changed their lives forever.

The Favorite also features a teaser to The Siren!

źródło opisu: Harper Teen, 2015

źródło okładki: harpercollins.com

Beata | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Bardzo dobre opowiadania dopełniające historię Illei. Z przyjemnością poznałam kilka wydarzeń przed, w trakcie i po Eliminacjach. Te opowieści sprawiły, że ociupinkę więcej sympatii mam dla Maxona:) Nie wybaczyłam mu jeszcze jego zachowania wobec Ameriki w "Jedynej", ale już nie pałam żądzą mordu (metaforycznego oczywiście:).

Książniczka | 2015-12-15

Seria "Rywalki" już od jakiegoś czasu pozwala mi przenieść się do cudownej krainy, gdzie istnieją książęta i księżniczki - to taka bajka dla trochę starszych dziewczynek;). Pozwala się odprężyć, trochę pomarzyć, że można zdobyć serce pięknego księcia i zostać królową.

Kiera Cass wykreowała naprawdę fantastyczny świat. Nie wszystko jest w nim różowe, idealne, ale to tylko dodaje tej opowieści emocji. Jej bajka wcale nie jest przesłodzona i nie wszyscy tu są dobrzy... I właśnie dzięki temu każda kolejna książka z tej serii wciąga mnie bez reszty i nieodmiennie mocno oczarowuje.

"Królowa i faworytka" pozwala nam poznać te części historii, które wcześniej okryte były tajemnicą. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się królowa Amberly, kiedy sama jeszcze brała udział w Eliminacjach, a także Marlee, dziewczyna, która pokochała gwardzistę i prawie przypłaciła to życiem. Obydwa opowiadania dają szansę dowiedzenia się czegoś zupełnie nowego. Autorka miała znakomity pomysł, który według mnie...

kaktusowaona71 | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Druga odsłona opowiadań uzupełniających. Tym razem autorce udało się częściowo spełnić moją listę życzeń, ale to wciąż za mało....Ehh.. wygląda na to, że mądrze robiłam, omijając tego typu dodatki.
Tym razem dowiadujemy się trochę o historii królowej i króla.
Poznajemy króla Clarksona w czasach jego młodości, gdy jeszcze był księciem i sam stanowił "nagrodę" w "Selekcji". Niestety- mimo wyjaśnienia przyczyny, takiego a nie innego ukszałtowania charakteru przyszłego króla tyrana - nie zmienia to mojej o nim opinii. Ani wtedy ani później, ta postać nie wzbudziła we mnie ani grama sympatii i jakoś ciężko jest mi zrozumieć co królowa Amberly w nim widziała ( prócz możliwości poprawy swojej pozycji społecznej ). Mamy również szybki rzut oka na relacje Lucy i Aspena ( choć informacje są mocno okrojone i ciężko mi uwierzyć w prawdziwość przedstawionej historii. ).. Mamy też dosłownie liźniętą historię Marly i jej ukochanego gwardzisty Cartera, oraz koleje losu po selekcji pozostałych...

WampirkaJustynka | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Więc tak: Królowa - niespecjalnie mi się podobała. Ale to pewnie dlatego, że w ogóle nie przepadam za rodzicami Maxona. Natomiast Faworytka jest naprawdę wzruszająca i tylko szkoda, że taka krótka. Co do opowiadań to podobało mi się to o Lucy i Aspenie oraz Ami i Maxonie. No i oczywiście śliczna okładka, która cieszy oko. Jeśli ktoś lubi serię Rywalki to tę książkę powinien dodać do kolekcji.

FannyBrawne | 2017-05-20

Prawie rok temu przeczytałam ,,Rywalki” Kiery Cass, które ogromnie mi się spodobały. Niestety, tak czasem bywa, że nie możemy kontynuować ciekawej serii tak szybko jak byśmy chcieli. Dlatego postanowiłam nie czekać bezczynnie na ,,Elitę” i powrócić do świata ,,Rywalek”, dzięki dwóm tomom opowiadań - ,,Królowa i faworytka” oraz ,,Książę i Gwardzista”.

,,Królowa” to opowieść o Amberly, późniejszej matce księcia Maxona, i jej własnych eliminacjach, dzięki którym poślubiła następcę tronu Clarksona. Amberly jest Czwórką, więc powinna żyć w miarę dobrych warunkach, ale przez zawirowania losu jej życie jest znacznie cięższe. Dziewczyna od dzieciństwa marzy o księciu Clarksonie i chce wyjść za niego za mąż. Jednak podczas eliminacji odkrywa, że Clarkson nie jest idealnym rycerzem na białym koniu, na ciągłe kłótnie i kryzysy domowe reagują agresją. Mimo to Amberly zakochuje się w nim coraz mocniej i chce pomóc mu odnaleźć swoją przystań. Na przeszkodzie do happy endu stoi jednak nie tylko...

| 2015-04-28

Lubię oceniać wszelkiego typu nowelki :) Te wprowadzające do serii, te w środku i te kończące ją... The Queen była moim pierwszym spotkaniem z Selekcją i jestem z niego zadowolona. Widziana jest z perspektywy Amberly, matki Maxona, który jest głównym bohaterem w głównej trylogii Rywalki.
Króciutkie zapoznanie z tym, o co w ogóle chodzi w tej całej Selekcji :)
Polecam!

| 2016-01-15

Cudowność! Ale myślę, że u pani Cass nie jest to nic nowego, przynajmniej w moim przypadku ;)
Bardzo polecam. Cieszę się, że przeczytałam ją po Następczyni, bo wiem, co autorka miała na myśli we wstępie ;)

Funa | 2016-06-11

Czekałam na przeczytanie tego dodatku, by w końcu poznać chociaż trochę bardziej historię Marlee i Cartera. Opowiadanie było bardzo, bardzo, ale to bardzo krótkie zaledwie 50 stron, więc muszę przyznać, że trochę się zawiodłam, ponieważ sądziłam, że ta książka ma 300 stron i chociaż połowa jest poświęcona Faworytce, a tu takie rozczarowanie. Podobało mi się, ale co tu więcej powiedzieć?

Pierwsza część Królowa. Za nią w ogóle się nie zabrałam, bo bardzo nie lubiłam króla Clarksona i zdecydowałam, że to bez sensu męczyć się z nim jeszcze 90 stron.

Przeczytałam za to inne dodatki np. opowieść Celeste. Podobało mi się, ale bez szału.

Przeczytałam, co się stało z pozostałymi rywalkami z Elity i też było spk.

Oraz przeczytałam opowieść o Lucy i Aspenie. Ta historia była dla mnie zaskoczeniem, bo całkowicie się jej nie spodziewałam, a mile mnie zaskoczyła. Oczywiście miała niecałe 30 stron, ale zawsze coś.

Tak podsumowując: każdy czytelnik "Rywalek" powinien przeczytać ten...

młoda_pisarka | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

"KRÓLOWA"
SILNA KOBIETA...

Amberly jest Czwórką i odkąd pamięta zawsze chciała poślubić księcia Clarksona. Kiedy trafia do pałacu i bierze udział w Eliminacjach wszystko wskazuje na to, że wróci do domu z miłosnym zawodem. Z początku książę zdaje się w ogóle jej nie zauważać, ale Amberly czeka zaskoczenie.

Nienauczony miłości Clarkson przygnębiony jest z powodu rodzinnej sytuacji, jednak Amberly jest osobą, przy której ma szanse na spokój i miłość.

Jest to krótkie opowiadanie o historii miłości rodziców księcia Maxona. Lekka, krótka i przyjemna.

Polecam.

"FAWORYTKA"
PRZEGRAĆ, ALE WYGRAĆ...

Marlee od początku Eliminacji była jedną z faworytek. Ale jak powszechnie wiadomo serce nie sługa i w ten sposób młoda dziewczyna stanęła przed trudnym wyborem. Marlee postanowiła zaryzykować i postawić swoją miłość do Cartera ponad prawo. Przegrała, lecz tak naprawdę wygrała o wiele więcej.

Krótkie opowiadanie o Marlee oraz Cretrze, którzy zaryzykowali wszystko dla wspólnego szczęścia. W...

Alex Ritter | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 26 lipca 2015

Nowelka nie zachwyca. Wolałam Amberly jako królową w głównych tomach "Selekcji". W "The Queen" jest zakochana bezgranicznie w księciu i jest gotowa zrobić dla niego wszystko. Clarkson poddał dziewczyny dwóm próbom. I która spełniła jego życzenie? Amberly. Jak by kazał skoczyć jej w ogień, to by skoczyła...
Obraz księcia z nowelki nie pasuje mi do późniejszego króla, który każe swojego syna (tu stwierdza, że nie lubi dzieci) i przejmuje się o losy kraju. W "The Quenn" nie interesuje go, czy będzie miał następcę, czy nie...
Według mnie wybrał Amberly na swoją żonę tylko dlatego, że jest mu posłuszna. Gdzie tu miłość?
Plusem tej książki jest to, że jest krótka i przyszła królowa, która od dziecka kochała Clarksona...