Niezłomni

Wydawnictwo: Otwarte
7,82 (2035 ocen i 201 opinii) Zobacz oceny
Endgame
Mirror_of_soul

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy...

Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?

Dowiedz się, czytając ostatnią część bestsellerowej serii „Wybrani”.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2015 r.

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/

książek: 1952
Książniczka | 2015-07-11
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie

"Błagam, Carter, nie umieraj!"

Wszyscy pamiętamy, jak skończył się czwarty tom sagi - to było mocne! Z niepokojem wyczekiwałam, co stanie się dalej, czy wszystko dobrze się skończy, tym bardziej, że jak dotąd autorka nie wahała się uśmiercać swoich bohaterów... Większość akcji w "Niezłomnych" rzeczywiście toczy się wokół prób uratowania porwanego Cartera. I może tego wątku jest zdecydowanie za dużo, ponieważ budzi napięcie i niepokój tylko na początku, a potem wywołuje coraz większe znużenie...

Bardzo żałuję, że moje odczucia są właśnie takie - spodziewałam się, że skoro to ostatni tom sagi, będzie tu jeszcze więcej wzruszeń, emocji, a ja obgryzę sobie paznokcie i spędzę bezsenną noc...

Niestety, coś nie wyszło. Wszystko stało się jakieś mdłe, nijakie, a ja czytałam bardziej z rozpędu, niż z prawdziwej chęci... Dodatkowo Allie zaczęła mnie irytować. Wprawdzie wreszcie zdecydowała się, kogo kocha (jak ja nie znoszę takiego niezdecydowania w uczuciach i długo nie rozwikłanych...

| 2015-07-10

Troszkę, ale tylko troszeczkę ta ostatnia część była słabsza od pozostałych. Dalej czytało się ją w napięciu i podekscytowaniu, aczkolwiek niektóre wątki mi się nie spodobały, nie chcę jednak spoilerować.
Ale oczywiście, jak najbardziej polecam!!! Szkoda tylko, że moja przygoda z tą serią zakończyła się tak szybko :P Przydałoby się jeszcze z 20 części :D

Beata | 2015-07-25
Przeczytana: 19 lipca 2015

Rozczarowała mnie nieco, bardziej niż nieco... Poprzednie tomy były tajemnicze, wciągające, a ten jakiś taki mdły. Przeczytałam, by zakończyć serię, ale bez szczególnej pasji:(

Emilja | 2015-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Przyznam, że czekałam w napięciu na ostatni tom tej serii, 4-ka przecież zakończyła się mocnym akcentem!!
Cała książka skupia się na planach uratowania Cartera, w międzyczasie coś się dzieje, ale akcji jest stanowczo mniej niż w poprzednich częściach, wcześniejsze tomy były też bardziej mroczne i tajemnicze. Generalnie ta część jest troszkę gorsza, ale za to bardzo szybko się ją czyta. Czytałam na kindlu, więc nie znałam ilości stron, obstawiałam, że ma może koło 200, a tu 400, co potwierdza moje słowa, że wchodzi jak woda :)

Szkoda, że to ostatni już tom, będę tęsknić za Allie i jej przyjaciółmi :)
POLECAM!

4. Zbuntowani
5. Niezłomni

Magdalena T | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Z seriami bywa różnie. Jedne tomy są ciekawsze od kolejnych. Bohaterowie wkurzają, a czasami ich uwielbiamy. Jednak, jeśli już raz złapiemy bakcyla i ten klimat to połykamy całą resztę przymykając oko na pewne małe niedogodności (przynajmniej ja tak mam). Pierwszy tom mnie oczarował, jakie wrażenia zafundował mi ostatni – „Niezłomni”?„Niezłomnych” czyta się lekko i przyjemnie. Co prawda ten tom nie przebija pierwszego, ale wydaje się być lepszy od poprzedniego. Nie zamierzam się do niczego doczepić. Czytając spędziłam miło czas, trudno mi się było oderwać i co ważne, fajnie było znów stać się nastolatką, choć przez chwilę. A o to przecież w książkach chodzi, żeby dawały przyjemność, czarowały i relaksowały. Ta cześć jak i cała reszta spełniła swoje zadanie, przynajmniej w moim przypadku.Całą serię „Wybranych” wspominam jak wiecie pozytywnie. Oczywiście momentami przyspieszyłabym akcje, czy dodała Allie więcej zdecydowania, jeśli chodzi o jej wybory sercowe, ale poza tym przypadła...

AngelFire | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2015

To już koniec.Ostatnia część serii "Nocna Szkoła". Autorka sagi C J Daugherty stworzyła wspaniałą historię,która zostanie na długo w pamięci czytelników,którzy ją przeczytali.

Allie jest niezwykle silną osobą.Tak wiele już przeszła.Widziała śmierć bliskich jej osób.Choć ma dopiero siedemnaście lat swoim zachowaniem przewyższa nawet o wiele starszych.Jest niezwykle ambitna i inteligenta,szybko przyswaja wiedzę i nie zawaha się tego użyć.Uparta i konsekwentna.Dąży do wyznaczonych celów i nie poddaje się pomimo przegranej.Swoją odwagą wykazała się wiele razy.
Dla swoich bliskich jest w stanie zrobić wszytsko bo są dla niej ważni dlatego mimo ryzyka będzie walczyć dla nich do końca.
Tak właśnie było kiedy Nathaniel porwał Cartera.Nigdy nie wierzyła,że go już nie ma.Cały czas miała nadzieję.Wstrząsnęła całą szkołą by go uratować.Sama przy tym była w niebezpieczeństwie.Ale co tam,ważny był on a nic innego nie miało znaczenia.

I to jest właśnie miłość,która ich połączyła.Od samego...

15Beka | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Ogromnie się cieszę, że wreszcie to skończyłam. Poznałam zakończenie i jestem w pełni usatysfakcjonowana.
Seria o Nocnej Szkole należy oczywiście do jednej z ulubionych.Nigdy nie miałam wrażenia że jest pisana na siłę, a pojawiło się przecież aż pięć tomów.
Przygody Allie zapadną mi w pamięć na bardzo długo. Cała przemiana nastolatki sprawiającej duże kłopoty w dość poukładaną kobietę jest po prostu piękna.W końcu znalazła swój dom i miejsce, zaczęła wierzyć w ludzi i lepszą przyszłość, a przede wszystkim w samą siebie.
Z nie małym smutkiem żegnam się z Akademią Cimmeria. Uważam ją za jedną z najcudowniejszych szkół pod słońcem.

Angie Wu | 2015-05-16
Przeczytana: luty 2015

W końcówce lutego miałam przyjemność przedpremierowo zapoznać się z powieścią Niezłomni, która wówczas funkcjonowała pod oryginalnym tytułem jako Endgame. Moim zadaniem było opisać wrażenia płynące z lektury i przygotować krótkie opracowanie. Potem aż mnie skręcało, gdy widziałam w sieci dyskusje o fabule książki, bo sama wiedziałam jak to wszystko się kończy, ale nie mogłam o tym mówić, ponieważ obowiązywała mnie ścisła tajemnica. Jako że mogę już podzielić się z Wami opinią o tomie wieńczącym cykl C.J. Daugherty, uznałam, że nie ma lepszego dnia na publikację recenzji niż sobotnie Warszawskie Targi Książki.

Po śmierci Lucindy wszystko wywraca się do góry nogami. Allie wraca do Cimmerii, ale nie potrafi się w niej odnaleźć. Szuka zapomnienia w treningach Nocnej Szkoły, jednak myślami ciągle jest przy Carterze. Boi się o niego, a strach paraliżuje ją do tego stopnia, że nie potrafi skupić się na niczym innym. Pomaga dorosłym w poszukiwaniach, trzyma kolegów w ryzach, aby nie...

Juliaxxx | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2015

Po przeczytaniu 4 części nie mogłam powstrzymać się do ostatniego tomu "Nocnej Szkoły". Tutaj okazało się, ze "Niezłomni" kręcą się główni wokół Cartera, że trzeba go uwolnić, że Allie go kocha. Było to pod tym względem nużące... Również niektóre zachowania głównej bohaterki były wkurzające, jednak były też intersujące. Koniec już całej serii, którą bardzo dobrze wspominam. Autorka pisała teksty nieprzewidywalne, młodzieżowe i ciekawe.

młoda_pisarka | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

NIEZŁOMNI W PRZEKONANIACH, NIEZŁOMNA W MIŁOŚCI...

Ostatni już tom bestsellerowej sagi "Wybrani" opowiadającej o siedemnastoletniej Allie Sheridan, której życie zmieniło się ponad dwa lata temu, gdy po raz pierwszy przekroczyła bramę Akademii Cimmeria.

Teraz, gdy zbliża się ostatnie starcie z Nathanielem, a Akademia i jej uczniowie podupadają, świat jawi się Allie niczym bezkształtna masa. Lucinda, jej babka, nie żyje, a miłość jej życia, Carter, jest więziony przez Nathaniela.

Siły wszystkich sprzymierzeńców Cimmeri łączą się w jednym wspólnym pragnieniu pokonania ich największego wroga.

Ale czy uda im się zakończyć tą walkę raz na zawsze? Czy Allie uda się uporać ze swoim dziedzictwem? Czy Wybrani uczniowie Nocnej Szkoły dadzą sobie radę z czekającym ich wyzwaniem? Czy zagrożenie minie, a Allie znajdzie ukojenie w ramionach Cartera? Jak Sylvain poradzi sobie z bólem złamanego serca?

Równie dobra, jak poprzednie tomy, trzymająca w napięciu do ostatniej strony, do ostatniego...