Co Cię blokuje? Odzyskaj pewność siebie

Helion
2014-08-11
2014-08-11
pewność siebie

Jak dla mnie słabiutka. Poskładana jakby na siłę z innych książek czy artykułów. Pełna banalnych porad nie przemawiających do mnie. Może inni czytelnicy beda mieli inna opionie ale jak dla mnie przeciętna

Dobra książka dla osób zmagających się z brakiem pewności siebie. Autor bazuje nie tylko na swoich doświadczeniach, ale także dzieli się z Czytelnikiem mnóstwem inspirujących informacji i technik pochodzących z wielu psychologicznych prac naukowych oraz poradników z zakresu rozwoju osobistego.

Książka może okazać się prawdziwą kopalnią konkretnej i gotowej do zastosowania wiedzy dla osób, które wcześniej nie zgłębiały tematu wzmocnienia pewności siebie. Jednak osoby z tzw. świata rozwoju osobistego nie znajdą w niej zbyt wiele nowych informacji. Autor bazuje bowiem na osiągnięciach wielkich nazwisk świata rozwoju osobistego i psychologii takich jak choćby np. S. Covey .

Nie mniej jednak nie uważam czasu poświęconego na przesłuchanie tego audiobooka za stracony.

W sposób systematyczny i logicznie podzielony na rozdziały Robert Kelsey porządkuje kawał merytorycznej wiedzy na temat wzmacniania i budowania pewności siebie. Całość porad można jednak zsyntetyzować do zdania " Żeby coś zmienić, trzeba coś zmienić" i po prostu "zacząć działać".

ja się jakoś nie dowiedziałem co mnie blokuje, ale też nie mówie że książka jest bezwartociowa, każdy co innego wyciągnie z tej ksiązki każdy z nas jest inny

Przeczytałem wiele poradników na różne tematy i uważam że jest to najlepsza książka dla tych co chcą działać a nie tylko czytać! Ta pozycja zmusza do działania a autor pomaga. Świetna!

Poradnik ten różni się od innych tym że autor od samego początku przedstawia 1 ogólną zasadę która rozbija na czynniki pierwsze i pomaga czytelnikowi przez to przejść. Nie wypisuje od myślników ani złotych zasad ani nie pisze o cudotwórstwie ani o ciężkiej mozolnej pracy jak w wielu poradnikach które odstraszają. Bardzo miękko i przyjemnie prowadzi autor przez książkę i życie doprowadzając do uzyskania pewności siebie. Należy pamiętać że nie jest to lektura na zasadzie szybko przeczytam i się nauczę. Autor nie każe nam cudów robić ale proste i naprawdę łatwe dające do myślenia, przyswojenia i realizacji zadania. Krok po kroczku do celu.

Sukces nie zależy od dobrych ocen w szkole czy umiejętności zdobywania sympatii starszych przez posłuszeństwo, ale od bezkrytycznej wiary w swoje plany i swoje możliwości. Ponoć Albert Einstein kilka razy brał udział w rekrutacji na studia nim dostał się na wymarzoną fizykę, by móc ją zrewolucjonizować, Maria Curie – Skłodowska pracowała w tragicznych warunkach, Ford i Edison też uparcie dążyli do swoich celów. Kiedy inni wyśmiewali ich plany oni trwali w uporze twierdząc, że na razie poznają sposoby na to, jak czegoś nie robić, by znaleźć sposób na osiągnięcie celu. Takie osoby są krytykowane przez otoczenie i cenione dopiero po dotarciu do wyznaczonego punktu. Skąd w nich ta siła i wiara we własne możliwości?
Lata edukacji sprawiają, że osoby uczące się lepiej uważają, że sukces spadnie na nich po skończeniu studiów. Przychodzi wielkie rozczarowanie, kiedy tak się nie dzieje. Dzieci uczące się słabiej muszą walczyć o swoją pozycję wśród rówieśników. Uczą się cech, które w późniejszym życiu są przydatne. Ludzie odnoszący sukcesy odkrywają, że bycie bezczelnym jest skuteczna metodą dążenia do spełniania własnych marzeń. Czy można się tego nauczyć będąc nieśmiałym i dbającym o opinie innych na nasz temat? Robert Kelsey w książce „Odzyskaj pewność siebie” przekonuje nas, że tak. Wszystko zaczyna się w naszej głowie.
Autor daje wiele wskazówek, jak zmienić swoje podejście do świata oraz siebie. Budowanie swojej silnej pozycji wymaga wzmocnienia własnego ego, a to nie jest łatwe w świecie ciągłej krytyki. Uważam, że osoby chcące odmienić swoją osobowość w „Odzyskaj pewność siebie” znajdą dużo praktycznych wskazówek. Jak dalej będzie wyglądało ich życie i umiejętność radzenia sobie z własną niepewnością będzie zależała od ich własnego uporu.
Robert Kelsey w bardzo przystępny sposób zawarł w swoim poradniku informacje z psychologii. Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić swoją osobowość, zyskać pewność siebie i w końcu dążyć do spełniania własnych marzeń.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • 1 - 1 W Kolejce
  • Psychologia