Transmisje

Wydawnictwo: Code Red Tomasz Stachewicz
HappyEater

„Transmisje” to zbiór ironiczno-czułych komunikatów nadawanych do Centrali z takich planet jak Łódź, Zgierz i Pomiędzy. Podmiot liryczny tej prozy jest w ciągłym ruchu – wozi się pojazdami komunikacji publicznej, nosi go po osiedlu, flaneruje po bruklinach, ugorach i belerach centralnej Polski. Robi to wszystko w celach społecznych i badawczych. Jego skromną ambicją wydaje się być chęć uwiecznienia zachowań i słów tak zwanych ludzi w sytuacjach granicznych. W zatłoczonym tramwaju, po alkoholu, przed blokiem, przy okazji upadków i uniesień. „Transmisje” zostały napisane w języku polskim i pochodnych. Miasto-Miłość-Maczeta!

źródło opisu: http://bookrage.org/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Chemik | 2016-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 26 czerwca 2016

1/ Humor językowy- genialny.
2/ Humor sytuacyjny- Polska... Nawet jeśli częściowo podkoloryzowane, to i tak warto.

Zdecydowanie polecam szydercom wszelkiej maści. Wielu zwrotów i tekstów do zapamiętania i używania ;)))

Bism | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Wnikliwe i poniekąd liryczne studium rzeczywistości. Do zadumania i pośmiania, idealne do czytania na komórce.

mimbla5 | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Tom opowiadań Łukasza Najdera jest jak pudełko belgijskich czekoladek. Można nimi skutecznie poprawiać sobie kiepski humor lub usuwać absmak po jakimś literackim gniocie. Każda jedna doskonała, ale jeśli zje się wszystkie naraz, to można się pochorować. Trzeba dawkować oszczędnie, żeby starczyły na długo.

DagonX | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2015

Zbiór kilkudziesięciu krótkich historyjek-anegdot. Część z nich śmieszna. Kilka niezrozumiałych. Sporo przeciętnych. Niektóre nawet z polotem. Szkoda jednak na to czasu i wzroku. Można sobie spokojnie darować.

dzwiad | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Czyta się szybko i czasem można się pośmiać.

Gosia | 2014-09-25
Przeczytana: 24 września 2014

Całkiem dobra, zabawna, słodko-gorzka.

Badbishop | 2017-12-11
Przeczytana: 30 listopada 2017