Wyzwanie czytelnicze LC

Hania Humorek zostaje gwiazdą

Cykl: Hania Humorek (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Judy Moody Gets Famous
Hania Humorek, sława, gazetka,
Adrianna

Hania Humorek zazdrości Julce Wróbel zdjęcia na pierwszej stronie gazety. Próbuje więc na różne sposoby także zdobyć sławę. Ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej "niesławna".

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,hania...(?)

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,hania...»

dilbi | 2016-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Wyznacznikiem tego czy książka jest dobra niech będzie to, że moja 6-latka wysiedziała przez ponad 2 godziny przed gabinetem lekarskim czekając na wizytę bez słowa skargi :) A raczej śmiejąc się często i głośno :)
A ja dowiedziałam się, że ukrywanie prawdy może swędzieć ;)

Gustawsonek | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2014

Zadko się zdarza, by druga część była lepsza od pierwszej, a jednak.
Była lepsza, jednak to trochę dziwne by uczeń trzeciej klasy nie potrafił przeliterować słowa "mrówkojad", tak jak Hania. Może w Virginii jest inaczej, ja się nie znam.
Daję pouczający fakt: Można być sławnym pomagając innym, tak jak Hania anonimowo w gazecie.

Evik | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Z tej książki dowiedziałam się, że ukrywanie prawdy może swędzieć ;)

Koleżanka Hani zwyciężyła w Wielkim Dyktandzie w Północnej Wirginii.
Brat Hani urodził się w nietypowych okolicznościach, więc o jego narodzinach powiedzieli w telewizji. Tata Hani wygrał w konkursie radiowym. Hania zazdrości i za wszelką cenę chce zostać sławna. Talentu do ortografii nie ma. Próba sprzedaży pestki wiśni z drzewa Jerzego Waszyngtona nie powiodła się. Podobnie było z próbą bicia rekordu Guinnessa.
Hania bierze także udział w konkursie na najsławniejszego zwierzaka. Jej kotka Myszka zdobywa drugie miejsce. Niestety, gazeta przekręciła nazwisko Hani i na zdjęciu znalazł się tylko jej łokieć.
Hania znalazła sposób, żeby być sławną. Zrobiła coś nie dla siebie wykorzystując swoje talenty.
W czasie próby bicia rekordu Guinnessa dochodzi do wypadku, kolega Hani – Franek – łamie palec. Hania trafia do szpitala. Poznaje tam Laurę, dziewczynkę po przeszczepie serca. Od niej dowiaduje się o innych...

Natiszka | 2018-11-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Warto przeczytać.Jest wciągająca, Hania ma dużo niesamowitych, przerażających oraz fantastycznych przygód.

KamilaZ | 2015-09-08
Przeczytana: 07 września 2015

Książkę czytałam mojej pięciolatce.

Wyznacznikiem, czy książka jest dobra, wciągająca, jest pytanie" czy przeczytamy jeszcze jeden rozdział?". I przy "Hani Humorek..." tak właśnie było. Perypetie rezolutnej i humorzastej dziewczynki bardzo nam się spodobały- książka jest napisana ciekawie, a przy tym przystępnie. Jest zabawna ale przy okazji delikatnie porusza ważne zagadnienia- np. związane z chorobą serca czy niepełnosprawnością ruchową.

Zaczęłyśmy od drugiej części, bo pierwszej nie było w bibliotece, ale myślę, że nie ma to większego znaczenia.

Maria Tarczyńska | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

To moja druga książka z serii o Hani Humorek i jestem pewna, że sięgnę po następne. Bardzo dobra książka dla dzieci :) będę czytała mojej córeczce jak tylko troszkę podrośnie :)
Polecam też audiobooka, świetnie czytany.

| 2016-06-16

Kisiążkę przeczytałam jakis czas temu pomimo, że jest ona dla mołodszych osób uważam, że jest naprawde fajna książką. Opowiada o naprawdę ciekawej osobie i jej życiu Hania jest bardzo orginalną i wesołą osobom. Uważam, że kisążka jest naprawdę wporządku ^^

Jasmin | 2014-10-11

To super książka.

ada_aga | 2015-11-10
Przeczytana: 30 października 2015

Co prawda to nie ja (jestem nieco za stara), a moja córka je czyta serię o Haniu Humorek ale ktoś ją kupił więc to byłam ja. Szukałam książek dla starszych dzieci, które trzeba zachęcić do czytania samemu, a nie przez mamę i tak w ręce wpadła mi ta książka, nie za gruba litery dość duże, trochę obrazków i przygody dziewczynki (a nie chłopaka - Mikołajka) to mnie zachęciło do kupna. Seria miała zachęcić córkę do czytania i chyba jej się spodobało bo zażyczyła sobie kolejnych części i tak ma już do 5 tomu i skoro czyta to znaczy że warto.
Młodszej córce sama czytam - fajne przygody takie trochę zwykłe ale opisane z humorem i sensem. Polecam

olinek | 2012-10-22
Przeczytana: 2010 rok

to moja najulubiensza przygoda chani chumorek.Czytalam ję po kilka razy, najbardziej podobalo mi sie w niej to że chania pomogła tak bez interesownie tym dzieciom w szpitalu naprawiajec im popsute zabawki.Pamietam że po pszeczytaniu chciałam zrobić podobnę żecz jak chania humorek.Zastanawiało mnie terz to w jaki sposub można własnorecznie wyprodukować gips (prupowalam dotego dojś przez kilka dygodni po przeczytaniu , no ale bez skutku)