Kiedyś na pewno

Cykl: Miętowa (tom 8)
Wydawnictwo: Egmont Polska
przyjaźń, zdrada, miłość, rodzina, taniec,
westchnieniem

Kamila i Dorota to przyjaciółki z liceum – wiele czasu spędzają razem, dużo rozmawiają, mają kłopoty w domu i w życiu uczuciowym. Ich relacja zostanie poddana ciężkiej próbie. Seria miętowa to współczesna Polska: aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,kiedys-na-pewno,7169.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Urmurmina | 2014-03-31

Niestety chyba Ewa Nowak to nie pisarka w moim guście - nawet jeśli czytałam ją w czasach, kiedy byłam młodsza lub w takim samym wieku, jak jej bohaterowie. Historia bez specjalnego pomysłu, dobra na chwilę relaksu bez refleksji lub angażowania się w czytanie.

Pani_Wu | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Kiedyś na pewno
Oblicza zdrady
Kamila i Dorota chodzą do jednej klasy w liceum i są przyjaciółkami. Łączy je to, że obie mają problemy ze swoimi rodzicami, nieobecnymi, bo zajętymi karierą zawodową u Doroty i kłócącymi się u Kamili. Poza tym, wszystko je różni: Kamila jest piękna, zdyscyplinowana, zdobywa laury w tańcu towarzyskim i ma chłopaka, natomiast Dorota nie dba o siebie, z nikim nie chodzi i poza językiem angielskim nie przykłada się do nauki.
Do tej samej klasy chodzi znana nam z poprzedniego tomu serii Kicia i jej przyjaciółka Natasza. W części pt. ‘Kiedyś na pewno”, znajdziemy wydarzenia dotyczące romansu Kici ze starszym mężczyzną oraz dalsze losy kruchego związku Nataszy i Hadriana. Jednakże głównymi bohaterkami powieści są Kamila i Dorota, a właściwie …. zdrada.

Motyw zdrady pojawia się na kartach książki w bardzo różnych wariantach, od tej zdrady najboleśniejszej, dotyczącej zranienia osoby, z którą jest się w związku zaczynając, aż po zdradę powierzonej...

Ruthless_Woman | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 maja 2014

Lekka, przyjemna, poruszająca problemy rodzinne i wystawiająca na próbę przyjaźń.
Idealna na letnie, ciepłe wieczory :)

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010

Ta książka bardzo mi się podobała. Znalazło się wiele wątków, które zdarzają się w życiu nastolatka.
Począwszy od podejmowania złych decyzji, kończąc na rozwodach rodziców.
Zainteresowały mnie losy Kamili i Doroty.
Przeczytałam dosyć szybko i zastanowiłam się nad sobą.
Książka zmusza do refleksji i przemyśleń. Polecam. :)

Nadeine | 2011-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Nie mów »kiedyś na pewno«”
Bałam się tej książki. Dziwne, prawda? Nie przepadam za polskimi autorami po dość przykrych doświadczeniach z nimi, ale z Ewą Nowak jeszcze nie miałam do czynienia, więc zarówno z ciekawością, jak i strachem, zaczęłam czytać kolejne jej dzieło z „Miętowej” serii. Jak wrażenia? Chyba zacznę się powoli, powolutku przekonywać do polskiej twórczości. „Kiedyś na pewno” nie było aż takie złe, jak przypuszczałam. Mogę nawet rzec, że mi się podobało. Nawet bardzo.
Kamila i Dorota to koleżanki znanej z „Ogona kici” Ani Sawickiej, które mają naprawdę dużo problemów i muszą podjąć wiele decyzji – tych błahych i tych bardzo ważnych dla ich przyszłości. Przyjaźń dziewczyn będzie wystawiona na próbę, a one przekonają się, czy była prawdziwa, czy to tylko zwyczajna znajomość. Kama od dziecka uczyła się tańca i teraz po raz kolejny wyjechała na obóz taneczny z najlepszym trenerem w Polsce, Matysem. Jednak pasja ta nie daje jej już tyle frajdy i szczęścia, co wcześniej,...

Minnie19 | 2014-05-03

Pierwsza książka pani Ewy Nowak, którą przeczytałam, gdy tylko zobaczyłam ją w bibliotece. Okładka bardzo przyciąga wzrok, nie zawiodłam się też na treści. Zdecydowanie polecam!

MałaPisareczka | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Moim zdaniem to bardzo smutne, iż ludzie posiadają kompleksy. Właściwie to bardzo niesprawiedliwe w stosunku do ludzi, którzy podobnych problemów nie mają (choć liczba takich osób jest naprawdę mała). Każdy z nas jest wyjątkowy na swój własny oryginalny sposób! Czemu niby wyznacznikiem zainteresowania miałby być właśnie wygląd?

Kiedyś na pewno to już ósmy tom z serii Miętowej. Ewa Nowak tym razem przedstawia swoim czytelnikom dwie przyjaciółki - Kamilę i Dorotę. Dwie dziewczyny, którym świat zmienia się diametralnie i każda z nich będzie musiała zmierzyć się z innymi problemami. Autorka poruszy naprawdę wiele problemów - nie tylko tych pełnych kompleksów, ale także kwestię rozwodu, małżeństwa, wierności oraz związku młodzieńczego oraz tego dojrzałego.

W tę powieść "wgryzłam" się od pierwszych stron. Zawiłości i tajemnice, które tak naprawdę były bardzo oczywiste, sprawiły, iż nie potrafiłam oderwać się od Kiedyś na pewno i w ciągu kilku godzin zakończyłam całą historię. Naprawdę...

martad | 2013-12-27
Przeczytana: grudzień 2013

Bardzo fajna książka,chociaż pozostawiła po sobie pewien niedosyt bo nie wszystkie sprawy do końca się wyjaśniły i sama rozmyślałam nad zakończeniem niektórych spraw Kamili i Doroty. Pomimo "niedokończonych" wątków książka przypadła mi do gustu i na pewno sięgnę po inne tytuły tej autorki :)

Nana | 2010-10-16

Trochę lepsza od "Ogon Kici", ale mimo wszystko nie byłam tak zafascynowana jak "Chodakami w Lawendzie"...

Emilia | 2015-06-06
Na półkach: Przeczytane, 2009
Przeczytana: czerwiec 2009

Powieść "Kiedyś na pewno" to była już któraś z kolei książka autorstwa Ewy Nowak, po którą sięgnęłam. Jak zwykle autorka porusza ważne dla współczesnych nastolatków problemy.

W tej powieść na pierwszy plan wysuwają się relacje dwóch warszawskich licealistek - Kamili i Doroty. Pomimo różnic jakie je dzielą są przyjaciółkami. Kamila jest piękną tancerką, jednak jej pasja, której poświęca się od dziecka nie sprawia jej tyle radości co zawsze i podejmuje ryzykowną decyzję, która będzie miała nieodwracalny wpływ na jej dalszą karierę w tej dziedzinie.
Dorota to z kolei zupełne przeciwieństwo Kamili. Nie jest tak urodziwa jak jej przyjaciółka, przez co jest bardzo zakompleksiona. Mocną stroną Doroty jest talent do języków obcych i do wymyślania rożnych historyjek. Ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

W powieści przedstawione są również trudne relacje rodzinne w domach obu dziewcząt. Nad małżeństwem jej rodziców zbierają się czarne chmury. Natomiast rodziców Doroty - sławnych...