100 cudów świata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Ziemia, cuda natury, zdjęcia, podróże
albumy

Z tą książką poznasz najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Odkryj niezwykłe cuda natury i wspaniałe budowle ze wszystkich stron świata: od Afryki przez Azję i Europę, Amerykę Północną i Południową, aż do Australii i Oceanii. Ciekawe opisy i fascynujące zdjęcia odsłonią przed Tobą czar fantastycznych zjawisk przyrody i zapierających dech w piersiach konstrukcji. Pozwól oczarować się autorom, którzy...

Ciekawe opisy i fascynujące zdjęcia odsłonią przed Tobą czar fantastycznych zjawisk przyrody i zapierających dech w piersiach konstrukcji. Pozwól oczarować się autorom, którzy poprowadzą cię ku wysokim szczytom, rozżarzonym kraterom wulkanów, prastarym puszczom, strzelistym wieżom, fascynującym świątyniom i kościołom.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

geena | 2016-03-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Czym właściwie jest cud? Zgodnie z definicją słownikową - nadzwyczajnym zdarzeniem, które przełamuje odwieczne prawa. W potocznym rozumieniu posługujemy się tym pojęciem bardziej swobodnie - cudem jest to, co nas zadziwia, wywołuje wzruszenie, a nawet zniewala. Zarówno natura jak i człowiek są twórcami cudów.

Z tą książką poznasz najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Od Afryki - Czarnego Lądu, z niezrównanym bogactwem przyrody i bajecznymi krajobrazami i tajemniczymi pozostałościami po zaginionych kulturach oraz imponującymi świadectwami dawnych wysoko rozwiniętych cywilizacji. To właśnie tutaj znajduje się Sahara, Kilimandżaro, Marrakesz, czy Piramidy w Gizie. W książce znajdziesz też Azję - gigantyczne Państwo Środka zachwycające Ryżowymi tarasami z Banaue, wulkanem Fudżi, Babilonem, czy Chińskim Wielkim Murem - będącym jednocześnie jedyną budowlą na Ziemi widoczną z kosmosu (ciągnie się na długość około 6500 km!). Oraz Europę - fascynujące różnorodnością, centrum rozwoju...

PiotrGar | 2017-10-09
Przeczytana: 01 maja 2015