Ostatni car

Wydawnictwo: Muza
historyczna

Ostatni car to niezwykła opowieść o dynastii Romanowów, która panowała w Rosji przez trzy wieki, do 1917 roku, kiedy Mikołaj II abdykował. Wykorzystane w tej książce fotografie, dotychczas nieznane szerszej publiczności i niepublikowane, pochodzące z drugiej połowy XIX wieku, są w stanie zachwycić czytelnika i sprawić, że będzie on czerpał przyjemność z poznawania historii Rosji. Fotografie rodziny Romanowów wykonane w pałacu w Sankt Petersburgu są szczególnie wzruszające, pokazują cara po abdykacji i podczas aresztowania. Niezwykłym zdjęciom towarzyszy wnikliwy tekst autorstwa dr Łarysy Jermiłowej, znawczyni historii rodu Romanowów, zajmującej się tą tematyką na uniwersytecie w Sankt Petersburgu.

sardynka_22 | 2011-10-13

Niezwykła, fascynująca, niepowtarzalna. Skarbnica wiedzy na temat ostatnich Romanowów, nie tyle w związku z narracją, co nieprzebraną ilością fotografii pochodzących z tamtego okresu. Książka zajmuje szczególne miejsce w mojej domowej biblioteczce. Polecam wszystkim pasjonatom losów dynastii Romanowów.

Tigri | 2012-03-06
mononoke | 2016-10-22