Wysoka poprzeczka

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Cykl: Akademia Canterwood (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Take the Reins
PrimaRoyale

Przyjaciółki czy rywalki?
Kiedy Sasha Silver ze swym wierzchowcem zjawia się w elitarnej Akademii Canterwood, spotyka ją mało serdeczne powitanie ze strony najlepiej jeżdżących i najładniejszych liderek. Ale najgorsze dopiero przed nią. Sasha będzie musiała pokazać swoje umiejętności na padoku… Czy nowej uczennicy uda się zdobyć sympatię innych i przetrwać pierwszy semestr w Akademii?

źródło opisu: http://publicat.pl/

źródło okładki: http://publicat.pl/

martad | 2014-07-30
Przeczytana: czerwiec 2014

Tak jak inne książki, w których pojawiają się konie i ta bardzo mi się spodobała. Z niecierpliwością czekam na następne części :)

Świetne, po prostu super. Chyba jeszcze nigdy nie przeczytałam lepszej książki! ;) Ciągle się coś dzieje czasami da się przewidzieć ale mimo wszystko bardzo ciekawa. Gdy czytałam tą książkę to dosłownie czułam co się dzieje w książce widziałam to w myślach. Sasha i Książę zrobili na mnie wielkie wrażenie. Polecam tą książkę każdemu. :D

Rita22 | 2014-11-28
Przeczytana: październik 2014

Dla zwykłego czytelnika może wydać się normalna, lecz dla koniarza takiego jak ja, na pewno będzie sporą uciechą!

Czarodziejka | 2016-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Szczerze, zawiodłam się. Książka do bólu przewidywalna, typowy układ historii. Jedna, dobra bohaterka przeciw temu trio. Bohaterowie przewidywalni. Oczywiście główna bohaterka ma problem z rozmową z chłopakiem, jej współlokatorka to typ "doradzającej przyjaciółki". Słabe intrygi w stylu "oderwanie karteczki". Momentami miałam wrażenie, że autorka chce "podreperować" bohaterów, ale potem znowu było to samo.
Generalnie, jeśli lubicie proste historie, które się powtarzają w różnych książkach, to jest to książka dla was. Jednak jeśli lubicie zawiłe opowieści, w których do samego końca rozwiązanie nie jest wiadome, to macie dwa wyjścia: raz na zawsze opuścić Canterwood, albo idźcie dalej, bo może coś tam jeszcze będzie...

Matysia | 2015-10-17
Na półkach: Przeczytane, PRZYJAŹŃ

Byłam sceptycznie nastawiona do książek o koniach i ich ujeżdżaniu,zawsze myślałam że są o nudnych bzdetach dotyczących uzd,czapraków,zawodów i tylko i wyłącznie o koniach...
Jako osoba,która wielbi koni,zawsze mówiłam "nie" moim przyjaciołom,kiedy ci proponowali mi książki z choćby fragmentem o koniach,lecz pewnego dnia na projekcie u przyjaciółki dała mi do wolnej ręki (na kolanach siedział mi jej uroczy kotek) Akademię Canterwood i mówi :'Proszę,przeczytaj chociaż kawałek...'Przeczytałam,jejku jak bardzo można się pomylić co do książek!Nigdy nie wiadomo co kryje książka...

Olczi | 2016-03-02
Przeczytana: czerwiec 2014

Fajna książka o dorastaniu, pierwszej miłości, problemach. Myślę, że spodobałaby się każdej nastolatce, która lubi konie. Narratorką książki jest główna bohaterka, opisuje wszystkie zdarzenia bardzo realnie i książka nie wydaje się "sztucznie" napisana. Ogólnie to bardzo polecam :)

Etna | 2016-07-10

Jedną z tych książek, która jest przeznaczona dla tych młodych, ale również dla starszych pod warunkiem, że nastawiamy się na nieco banalna historię rodu z literatury nastolatków lat 12. Ja mam nieco więcej, ale nie żałuję, że sięgnęłam po ten tom. Historia jest przeznaczona jak najbardziej dla miłośników koni, a najgorecej polecam tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z jazdą konną. Autorka wie o czym pisze. Zwraca uwagę na szczegółowość. Dodatkowo dodaję humoru i możemy poczuć się znów jak w młodzieńczym ciele ;) z przyjemnością chwyce po dalsza część tej wciągającej historii.

misia122 | 2016-01-24

ksiazka opowiada o zyciu Sashy i jej konia Ksiecia w elitarnej Akademii Canterwood. Akademia Canterwood to elitarna szkola, w ktorej uczniowie zawziecie ze soba, rywalizuja , przezywaja romantyczne uniesienia, a przede wszystkim realizuja wielka zyciowa pasje, ktora jest jazda konna.Polecam osobom ktore kochaja konie.Szybko ja sie czyta.

Bardzo przepraszam za bledy.

Sasha Silver to dziewczyna o wysokiej ambicji. Uwielbia konie - ma własnego ''Książe''. W pierwszym tomie udaje się do Akademii Canterwood Crest. Tam poznaje min. Paige, czy Caille. Jednak ma jednego wroga: Teather.
Czy Sasha przejdzie do grupy zaawansowanej? Przeczytajcie sami :)
Z góry przepraszam za błędy w imionach.

llenka | 2016-05-11

Bardzo lekka literatura, którą czyta się błyskawicznie. Pierwszy tom jak dla mnie był przewidywalny, mam nadzieję, że kolejne będą niosły za sobą więcej tajemnic ;)