W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa

Tłumaczenie: Anna Klingofer
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Born to Run. The many lives of one incredible dog

Dla Kumpla porwanie od ukochanego właściciela to początek wielkiej przygody. Kanapowiec zostaje mistrzem toru wyścigowego, błąka się po ulicach, spotyka nowych przyjaciół – ten wyjątkowy chart podobnie jak kot ma więcej niż jedno życie i świetnie umie sobie radzić w niezwykłych okolicznościach. Ale czy kiedykolwiek znajdzie prawdziwy dom?

źródło opisu: http://www.kdc.pl/w-biegu-niezwykle-przygody-wyjat...(?)

Monika | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Przepiękna, bardzo wzruszająca bajka o psie kochającym prędkość, jego niezwykłych przygodach, o przyjaźni i domu spokojnej starości, o ludziach dobrych, szlachetnych i tych, których wolałabym w życiu nie spotykać, o poświęceniu, wierności, lojalności i oddaniu.
POLECAM jako oderwanie od kryminałów, thrillerów i innych dreszczowców.

Veroniqusia | 2014-02-21

Są książki; wspaniałe, wzruszające i niezwykłe; a jednak takie książki nigdy nie zostaną sprzedane w milionach egzemplarzy, nie zostaną przetłumaczone na kilkaset języków, o prawa do ekranizacji nie będą się wykłócać wytwórnie, choćby i takie książki często bywają DUŻO lepsze od sprzedanych w milionach egzemplarzy, znanych powieści (np. "Zmierzch").

"W biegu" to właśnie taka książka...

Ina | 2012-07-26

Cudowna, wzruszająca książka.

Kamciax | 2015-06-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka pokazuje nam trudne i pełne zmian życie charta o imieniu (a raczej imionach, ponieważ nazwa zmieniała się wraz z właścicielem) Kumpel/Promyk/Sibon. Psiak jako szczeniak zostaje znaleziony w płynącym w rzece worku wraz z rodzeństwem przez chłopca idącego do szkoły. Rodzice pozwalają mu zatrzymać jednego z nich, głównego bohatera. Pewnego feralnego dnia ten jednak podczas biegania w parku zostaje skradziony przez osobę zajmującą się wyścigami psów. Tam zaprzyjaźnia się z Becky - pasierbicą okrutnego Craiga, który przegrywające psy oddaje do zastrzelenia. Kiedy dziewczynka odkrywa prawdę i widzi co stało się z Alfiem - chartem, który po latach zwycięstw dostał kontuzji postanawia uciec z domu. Pisze list do matki i pod osłoną nocy wyrusza w nieznane wraz z głównym, psim bohaterem. Błąkają się po mieście, aż pewnego razu zostają napadnięci przez bezdomnego i jego agresywnego czworonoga. Becky trafia do szpitala, gdzie znajduje ją matka, która odeszła od okrutnego ojczyma...

Ewenteen | 2014-11-29

Jest to dla mnie książka bardzo ważna. Była to pierwsza historia, jaką przeczytałam z własnej woli i cieszę się, że akurat trafiłam na tą powieść.
" W biegu..." niezwykle mnie wzruszyła oraz poruszyła do głębi i, jako dziecko, nie mogłam się od niej oderwać. Niezwykle zainteresowała mnie fabuła i ciekawy pomysł autora. Razem z Kumplem przeżywałam jego wszystkie przygody; płakałam i śmiałam się. Uważam tą książkę za jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Dzięki niej zrozumiałam, że czasami trzeba pogodzić się ze swoim losem i pozostawić przeszłość za sobą. Serdecznie polecam wszystkim wrażliwcom i nie tylko :)

asa111 | 2016-01-11

Dłuższy czas temu otrzymałam tę książkę w prezencie i przeczytałam ją wówczas, niemal na raz. Tytuł ten polecam raczej młodszym czytelnikom. Jest to bardzo pozytywna książka. Wzbudza emocje i zapada w pamięć.

Aivariel | 2013-03-24
Przeczytana: 2011 rok

Piękna książka, wzruszająca.
Pobeczałam się jak dziecko ze trzy razy.
Polecam.

Danielle | 2013-03-03

Wypożyczyłam, lecz niechętnie zabrałam się do przeczytania. Jednak gdy [SPOILER] piesek został schwytany bardzo się wciągnęlam. Wiele razy się wzruszyłam i ta książka bardzo zapadła mi w pamięć.

Shadow_Umbre | 2011-05-04
Przeczytana: 2008 rok

Piękna książka, wzruszająca... Warta przeczytania, po prostu. Dowiedziałam się dzięki niej, że pies ma dużo żyć, podobnie jak kot. A na końcu popłynęły łzy...

Daisy | 2011-02-28

Książka wzruszająca i bardzo wciągająca. Wkurza mnie tylko duża czcionka, ale ogólnie SPOX.