Żywe Trupy: Wojna totalna, cz. 1

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Żywe Trupy (tom 20)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead Vol. 20: All Out War, Part 1
komiksy
ultimate

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.

źródło opisu: http://www.taurusmedia.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/

Villiana | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Nie było tej mocy, której się spodziewałam, ale i tak było nieźle i zawiedziona z całą pewnością nie jestem. Myślę, że w kolejnej części będzie rzeź totalna, na to liczę i na to czekam.

Rick zebrał już armię przeciwko Neganowi i wchodzą do gry, wszyscy stawiają czoła swoim lękom i postanawiają walczyć o lepszą przyszłość (o ile coś takiego w Żywych trupach w ogóle istnieje). Mają plan i przystępują do jego realizacji, no ale jak to bywa z planami… jeden planował pierdnąć i się zesrał, więc komplikacje, komplikacje, komplikacje i zakończenie, które nie rozwiewa żadnych wątpliwości, kto w tej wojnie ma przewagę.

„Czy myślisz, że oni się z nas śmieją? [trupy] […] Gdyby mogli… wiem, że śmialiby się. Zawsze tam są… czają się za rogiem, tylko czekają, by nas zabić i zjeść. A my co robimy? Zabijamy się nawzajem. Ułatwiamy im to.”

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Żywe Trupy
Przeczytana: 03 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tomy, w których walczyli z Neganem, pochłaniałam w szaleńczym tempie. Przyznam, że momentami przewracałam oczami, gdy widziałam piąte przekleństwo na jednej stronie, ale o to chyba chodziło, by jak najlepiej oddać klimat i zachowanie postaci.
Tak czy inaczej, Żywe Trupy są świetną serią i cieszę się, że aż tak mi się spodobały.

ultimate | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

I znów tyle miesięcy oczekiwania, a przyjemność trwała raptem chwilę :)

Jak prezentuje się nowy tom? Według mnie trzyma poziom, choć równie dobrze przez sentyment mogłem nieco stracić swój obiektywizm względem tej serii. W końcu czyta się ją już spory kawałek czasu i człowiek zżył się z bohaterami. Żywe Trupy wciąż dostarczają mi dobrej rozrywki, generują emocje, a chyba o to w tym chodzi. Nie wiem jak Wy, ale ja odliczam dni do premiery kolejnego tomu. Co prawda spodziewałem się trochę więcej po okrągłym 20 tomie serii i szumnie zapowiadanej "Wojnie Totalnej". Rozczarowany jednak również nie jestem. Może po prostu za szybko przeczytałem i stąd ten niedosyt ;) Nie zapominajmy, że to dopiero cześć pierwsza wojny. Zobaczymy, w którą stronę Kirkman postanowi popchnąć całą historię. Za kilka miesięcy spojrzymy na całość i ponownie ocenimy. Niewątpliwie jest potencjał, a z takim zagrożeniem Rick i ekipa jeszcze się nie zmierzyli. Serial stacji AMC wciąż nie umywa się do komiksu, ani...

Damian | 2014-07-21

Panie Kirkman, kończ pan już...

Dan Savio | 2019-05-17
Kociara | 2019-04-22