Reminiscencja

Queer Studies. Podręcznik kursu jest pierwszą w Polsce publikacją kompleksowo omawiającą problematykę niehetronormatywnych tożsamości seksualnych w postaci tekstów akademickich wykładowców z różnych dziedzin nauk społecznych. W podręczniku teksty m.in. dr Jacka Kochanowskiego, prof. Ireneusza Krzemińskiego, dr Agnieszki Graff, dr Tomasza Basiuka, Bartosza Żurawieckiego. Queer Studies jest...

Queer Studies jest kursem akademickim organizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii, przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg w Polsce.

Queer Studies to interdyscyplinarne studia obierające za przedmiot swych badań i zainteresowań nieheteronormatywną tożsamość seksualną, zajmujące się również kulturowym i społecznym funkcjonowaniem ról i stereotypów płciowych, kwestionując zasadność podziału ludzi i relacji między nimi na homo- i heteroseksualne.

źródło opisu: Kampania Przeciw Homofobii, 2010

źródło okładki: http://www.kph.org.pl/publikacje/queerstudies_podrecznik.pdf