A gdyby to była prawda

Okładka książki A gdyby to była prawda Marc Levy
Okładka książki A gdyby to była prawda
Marc Levy Wydawnictwo: Pocket Books literatura piękna
Et si c'est vrai...Vous revoir
Pocket Books
2000-01-01
2000-01-01
francuski

Cieszę się, że to jest pierwsza książka, którą skonczyłam czytać w tym roku... Lekka, ciepła, dająca nadzieję, lekko filozoficzna oraz zabawna. Jest to moja druga książka tego autora i nie rozczarowałam się. Polecam!

To inne, oryginalne tłumaczenie tytułu książki "Jak w niebie". Polecam, niezaleznie od tłumaczenia, a nawet w oryginale.

Maec Levy od pierwszego przeczytania stał się jednym z moich ulubionych autorów - nie każdemu będzie odpowiadał styl czy przekazywane opowieści, jednak u mnie okazał się strzałem prosto w serce. Wątki nadprzyrodzone nie ujmują nic z realizmu uczuć i romantyzmu. Polecam.

Bardzo słaba książka, historia o duchu kompetnie nieprzekonująca.

Bardzo słaba książka, historia o duchu kompetnie nieprzekonująca.

Opis książki zaintrygował mnie, więc stwierdziłam, że chętnie ją przeczytam. W szafie Arthura pojawia się kobieta, która twierdzi, że jest duchem. Mężczyzna uważa, że to jest żart. Jednak z czasem zaczyna jej wierzyć. I jest gotów zrobić wszystko by tylko jej pomóc. Nawet wykraść jej ciało....
Powieść zapowiadała się ciekawie. Jednak w połowie stwierdziłam, że zaczyna mnie nudzić. Główny bohater jest jak dla mnie zbyt płytki, duch Lauren irytujący. Nie polubiłam żadnego z nich. Cała akcja prowadzona jest jakby po łebkach. Miałam nadzieję, że chociaż wątek z policjantem zostanie rozwinięty. Całe zakończenie jest w ogóle jakieś takie dziwne, bez sensu. Pisarz miał fajny pomysł na książkę ale coś poszło nie tak.
Powieść zaliczam do ckliwych romansów, za którymi nie przepadam. Nie wiem komu mogłabym polecić tę książkę. Dobra jest dla zabicia czasu w podróży.

Łatwa, bajkowa i przyjemna książka.
Wcześniej oglądałam film i przez to strasznie kiepsko mi się ją czytało ale później wystąpił nowy wątek którego nie znałam i zrobiło się ciekawiej.

Łatwa, bajkowa i przyjemna książka.

1982

Przyznaję, że nawet mnie wciągnęła. Romantyczna historia, która na pewno nie jest banalna.

• Przeczytane 2018
  • Obyczajowe
  • Wersja Francuska
  • Życie nie jest romansem, ale💋
  • 5 (bardzo dobre)
  • Literatura piękna