Spór o globalizację

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
838981224X

Przeciwnicy kapitalizmu twierdzą, że maszyna rynkowa może wywindować kraj na wyżyny prosperity, by w krótkim czasie obrócić wszystko w pył. Przedstawiają więc obraz pozbawionych rozsądku spekulantów, najpierw dziko inwestujących swoje pieniądze w jednym miejscu, by za chwilę stadnie umykać ze swoim kapitałem gdzie indziej. Krytycy skarżą się, że dziennie prawie półtora biliona dolarów przekracza granice państw tak jak gdyby fakt ten stanowić miał sam w sobie jakiś problem. Jeden z nich Bjorn Elmbrant opisuje wręcz rynek finansowy jako chwiejny kolektyw pozbawiony lidera, potykający się o własne nogi . Fragment rozdz. VI.

Aleksandra | 2012-08-26

Zdecydowanie warta przeczytania! Dla ludzi, którzy interesują się tym co dzieje się wokół nich. Autor rewelacyjnie opisuje wiele zjawisk społecznych, gospodarczych i ekonomicznych - tych korzystnych jak i negatywnych. Poszerza horyzonty :)

AGNIESZKA | 2010-08-23

Świetna książka, opisująca jak ludzie potocznie patrzą na globalizację, autor zbija wszystkie kontrargumenty wysuwane przeciwko temu zjawisku. Dla wszystkich tych którzy chcą się dowiedzieć czym jest globalizacja.

Wojtek Zarzyka | 2013-05-18

O ile książka na pewno poszerza horyzonty i można się z niej wiele nauczyć, to trzeba jednak czytać ją z głową i wszystkie zawarte w niej informacje analizować samemu. Autor bardzo często analizuje dane tak, jak mu się podoba i jak mu wygodnie. Momentami mam wrażenie, że szukał danych pod swoje tezy, a nie wysnuwał wnioski na podstawie badań. Moim zdaniem nie potrafi pokazać pełnego obrazu przedstawianego zagadnienia, pokazuje tylko jedną stronę medalu, tę, która bardziej mu odpowiada. Książkę tę mogę polecić jedynie osobom choć trochę zaznajomionymi z ekonomią, które potrafią spojrzeć na dane zagadnienie z szerszej perspektywy i nie przyjmują na ślepo całej treści zawartej w książce.

qwerty | 2013-04-23
Nocny | 2013-02-28