Portfel Warrena Buffetta. Potęga strategii inwestowania skoncentrowanego

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
9788320426342
biznes, finanse

Tym razem Robert Hagstrom przedstawia strategię zarządzania akcjami, stosowaną z powodzeniem przez Warrena Buffetta. Osiągnięcia i historia efektywności działań Warrena Buffetta przeszły do legendy.

Piotr | 2015-05-30

Pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora. Kwintesencja modelu inwestycyjnego Warrena Buffetta, przystępne wyjaśnienia podstawowych definicji Guru z Omaha

ziombel | 2015-08-22
Na półkach: Giełda, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Książka przedstawia koncepcję portfelu skoncentrowanego(który posiada akcje tylko kilku-kilkunastu firm). Myślę że jest to ciekawa alternatywa dla mainstreamowych sposobów inwestowania w akcje. Warto połączyć czytanie tej książki z Psychologią inwestowania Johna Nofsingera. Chciałbym zwrócić uwagę na niektóre "przełomowe" odkrycia ekonomii behawioralnej zawarte w tej książce. Autor chyba nigdy nie spotkał się z Austriacką Szkołą Ekonomii która stawia podobne tezy od ponad stu lat. Polecam przeczytać Ludzkie Działanie Ludwiga von Misesa.

Inferno | 2016-02-07
Andrzej Sętkowski | 2015-07-29