Świat Cieni. Więzy Krwi

Wydawnictwo: Novae Res
9788379422067
sztuki walkik, sen, trening
Ophelia

Kate jest atrakcyjną, roześmianą siedemnastolatką, która wiedzie spokojne i poukładane życie. W wolnym czasie oddaje się pasji – trenuje mieszane sztuki walki. Od jakiegoś czasu w sennych marzeniach Kate powtarza się ta sama scena, w której towarzyszy jej tajemniczy mężczyzna. Dziewczyna czuje, że coś jej zagraża, ale jednocześnie ma pewność, że w jego obecności jest bezpieczna. Pewnego dnia...

Pewnego dnia spotyka swojego opiekuna ze snu… na treningu, a następnie w szkole. Coś niewyjaśnionego przyciąga ich do siebie. Kate poddaje się tej nieodpartej sile, coraz bardziej angażując się w znajomość. Nie ma pojęcia, że zapoczątkuje ona serię zdarzeń, które diametralnie zmienią jej życie. Na zawsze.

źródło opisu: http://www.novaeres.pl/

źródło okładki: http://www.novaeres.pl/

WampirkaJustynka | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Słaba, słabiutka, słabiuteńka. O ile początek nawet fajny o tyle później już nie było tak fajnie. Nie lubię takich bohaterek, które są jakimiś superbabami świetnie walczącymi. A co do Adriana - to lubiłam go przez 5-10 początkowych stron. Później jak dla mnie zrobił się za słodki i stał się pantoflarzem. A zakończenie beznadziejne. Wszystkiego bym się spodziewała, ale nie tego. Jak tak dalej pójdzie to okaże się w kolejnej części, że wszyscy ze wszystkimi są spokrewnieni. Tym razem jest to książka, którą nie polecam. Jeśli ktoś zamierza to robi to na własną odpowiedzialność :)

Zapatrzona_W_Książki | 2015-04-03
Przeczytana: 31 marca 2015

Więzy krwi

Kiedy biorę do ręki książkę mam co do niej pewne oczekiwania, musi być chociaż dobra albo nawet przeciętna, ale niech mnie w jakiś sposób zainteresuje. Oczywiście mówię o tych słabszych, bo i takie zdarzają się w życiu każdego czytelnika. Po blurbie debiutanckiej powieści Darii Milko spodziewałam się, że będzie to co najmniej historia poprawna. Jednak czy nawet takie oczekiwania jej nie przerosły?

Kate ma siedemnaście lat, jeździ hondą (o czym autorka przypomina co chwilę więc chyba to bardzo ważne, na wszelki wypadek też o tym wspomniałam). Swój wolny czas dzieli między dom, sztuki walki i szkołę. Oczywiście wśród uczniów jest bardzo popularna i lubiana (no jakże by inaczej!). Wiedzie spokojne i dość monotonne życie do momentu gdy pojawia się Adrian, chłopak jest pewny siebie, nieziemsko przystojny i kobiety wręcz mdleją na jego widok albo lgną do niego jak pszczoły do miodu (ekhem…). I może nic dziwnego nie byłoby w pojawieniu się Adriana gdyby Kate nie śniła o nim...

Cyrysia | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Ostatnio coraz chętniej sięgam po fantastykę, zwłaszcza coś z podgatunku paranormal romance. Dlatego kiedy zobaczyłam "Świat Cieni. Więzy Krwi" Darii Milko od razu zapragnęłam go mieć w swoich zbiorach. Czy warto było? Najpierw kilka słów o fabule.

Siedemnastoletnia Kate jest atrakcyjną, popularną nastolatką. W wolnym czasie trenuje z chłopakami sztuki walki. Od jakiegoś czasu nawiedza ją dziwny sen o tajemniczym, zabójczo przystojnym mężczyźnie, przy którym czuje osobliwy spokój i bezpieczeństwo. Pewnego dnia nieznajomy ze snu pojawia się niespodziewanie na treningu. Między nimi wywiązuje się specyficzna, gęsta relacja. Kim jest Adrian i dlaczego Kate o nim śniła?

Urzekła mnie lekko mroczna, magnetyzująca okładka tej książki oraz równie ciekawy blurb, dlatego z ogromnym zainteresowaniem zabrałam się za czytanie. Liczyłam na dużą dawkę fantastycznych wrażeń, lecz z wielkim żalem muszę napisać, iż czuje ogromny niedosyt. Świetny koncept fabularny nie został należycie przemyślany i...

MoznaPrzeczytac | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

A miało być tak pięknie… Mama miała rację, nie oceniaj książki po okładce! Pierwsze dwadzieścia stron pokaże, z czym się męczysz. Oto przykład książki, która jest zbyt ciężka, by mieć siłę ją skończyć i zbyt banalna, by mieć o niej dobre zdanie. Krytycznie już od początku? Może i tak, jednak czasami człowiek spodziewa się po prostu więcej, a dostaje mniej niż zwykle.

Kate ma siedemnaście lat. Na początku książki główna bohaterka wiedzie życie spokojne i poukładane, w sumie dość nudne. Chociaż to może niedomówienie, bo bardziej monotonne niż nudne. Cały swój czas dzieli między dom, szkołę i sztuki walki. Wszystko jest tak, jak powinno być, dopóki na jednym z treningów dziewczyna nie poznaje Adriana (chłopak oczywiście jest przystojny). Główna bohaterka jednak nie może wyjść ze zdumienia, bo on pojawił się kiedyś w jej… śnie. Tu się zaczyna dziać. Kate ciągnie do Adriana, który oczywiście na pierwszym spotkaniu doprowadza ją do szewskiej pasji, wywołując niemal atak fizyczny ze...

Wildstyle | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Zdołałam przeczytac tylko jeden rozdział... takie to było złe! Bohaterka taka och i ach super, powtarzane to co akapit. I jeździ tylko hondą, przypomniane na jednej stronie ze 3 razy, jakby synonimów zabrakło albo trzeba podkreślic ten fakt (może to jakaś reklama tej marki?).
Lubię czytac młodzieżowe książki, ale tu jeden rozdział był męką, więc ciąg dalszy historii niech będzie dla mnie tajemnicą. Dla zdrowia mojego umysłu :P
Nie polecam!

Natalia | 2014-06-17
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Czasem to, co wydaje się dla nas spokojem i oazą, wcale takie nie jest. Niekiedy ciosy dostaje się na tyle niespodziewanie, że nie potrafimy ich odeprzeć. Walka przeciw czemuś, co tak naprawdę istnieje jedynie w baśniach, jest bardzo trudna. Niestety nikt nie mówi, że jest niemożliwa. Niektórzy przez całe życie przygotowują się do tego, co nieuniknione. Przeznaczenia nie da się obejść. Należy się podporządkować, albo ginąć. Jak na to zapatruje się Katherine?

Kate jest siedemnastolatką, która jest dość lubiana w szkole. Ma ona jednak szczególne zapatrywania, by być inną niż dziewczyny w jej wieku. Gdy inne stroją się na randki lub chodzą na zakupy, Kate trenuje z chłopakami sztuki walki.
W jej życiu to nie jest jedyna dziwna rzecz. Od dwóch miesięcy dziewczyna ma sen o przystojnym chłopaku, który z dnia na dzień pojawia się na treningu. Adrian już od pierwszych chwil ją irytuje. Pomimo tego że chłopak jest od niej nieco starszy, ciągle próbuje jej dogryzać. Sytuacja pogarsza się...

Sylwia Tylkowska | 2014-07-29
Przeczytana: 07 lipca 2014

Świat cieni to książka, wobec, której miałam wysokie oczekiwania. Pomimo beznadziejnej okładki, która jest sztuczna liczyłam na lekką lekturę z wątkiem miłosnym, nutką niebezpieczeństwa, bo domyśliłam się, że w książce pojawią się moje ulubione istoty nadprzyrodzone, czyli wampiry i także odrobiną humoru. Pani Daria Milko nie do końca spełniła moje oczekiwania. Muszę przyznać, że początek był obiecujący, ale po kilkudziesięciu stornach coś się popsuło.

Dzika_Róża | 2016-03-04
Przeczytana: 03 marca 2016

Zatrzymałam się na 50 której stronie być może dalej i stwierdziłam nie, bo czytałam to tak czysto mechanicznie że nie byłam z tego zadowolona, język był dla mnie nijaki w tam i teksty wcale nie interesująca a tym bardziej jem, myje się, idę jadę i tak dalej jak w przedszkolu wszystko tak bardzo szczegółowo. Jedna gwiazda za pomysł bo opis ciekawy i być może gdyby książka została lepiej dopracowana mogło by być bardzo fajne.

gabi1500 | 2017-07-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Na prawdę mi się podobała, czytałam kilka razy i miło wspominam.

Monika B | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Nie często biorę się za czytanie książek "w ciemno"- nie przeczytam opisu, ocen, i innych takich, a jedynie sprawdzę kategorię. Nie zawiodłam się nigdy na swojej intuicji. Aż do tej pozycji. Muszę przyznać, że przeczytałam ją do końca tylko po to, by z czystym sumieniem wystawić tą opinię.
Zacznę od bohaterów. Siedemnastoletnia Kate i sześć lat starszy Adrian. Para idealna, co? Po odpychaniu się przez parę scen, owszem. Idealni. Cały czas musiałam sobie przypominać o wieku bohaterki. Zachowania, w które autorka wcisnęła dziewczynę ni w gruszkę ni w pietruszkę pasowały do jej wieku.
Kate niby taka dorosła, poważna, odpowiedzialna... Każdą rzecz można jej "wcisnąć" a ona i tak w to uwierzy. Wizje? Czemu nie! Potwory rodem z horrorów? A jakże! Rodziców nie ma w domu od X czasu? No problem! Porwanie do innego kraju? Pf... Pestka!
Naiwność popychana przez naiwność.
Adrian... Taki tajemniczy. Taki przystojny. Taki wredny. Taki kochany. Sprzeczność jedna wielka. Tyle w temacie.
Inne...