Ocalić życie

Karen Kingsbury Wydawnictwo: POLWEN literatura piękna
POLWEN
2008-01-01
2008-01-01

Książka, na której ostatnio uroniliście łzę, ewentualnie morze łez to?

Ja ewidentnie wskażę na "Ocalić życie".

Ten tytuł od kilku lat czekał w mojej biblioteczce. W końcu chwyciłam po książkę i... po zerknięciu na kilka pierwszych stron pomyślałam, żeby ją jednak odłożyć. Widniały na nich opinie osób, które twierdziły, iż po lekturach autorki powróciła do nich wiara w Boga. Podeszłam do tego ze sceptycyzmem, ale po chwili przyszła myśl, że właściwie to chcę to sprawdzić. Cóż takiego w tych książkach jest, jeśli rzeczywiście miały moc zbliżenia człowieka do wiary?

I po kilku kartkach nie mogłam oderwać się od lektury, która jest napisana wartkim stylem, zaś wydarzenia następują płynnie jedno po drugim, i możemy z nich wyciągnąć wiele cennych spostrzeżeń.

Poznajemy życie Mary, która po wielu dramatycznych przeżyciach pragnie pomagać podobnym do siebie kobietom i wzbudzać w nich nadzieję. Pracuje w ośrodku dla maltretowanych kobiet, gdzie trafia do niej Emma, młoda mama z dwójką dzieci, której los również nie oszczędził i jedynym jej pragnieniem jest ucieczka przed życiem i samą sobą... Czy Mary będzie w stanie jej pomóc opowiadając własną i bolesną historię życia?

W tej pozycji znajdziemy wiele nawiązań do wiary, zwłaszcza w obliczu ciężkich tematów, które poruszyła pisarka. Obok spływających łez można jednak poczuć otuchę i dostrzec drogę, na którą w każdym momencie można wkroczyć.

Książka, na której ostatnio uroniliście łzę, ewentualnie morze łez to?

Ja ewidentnie wskażę na "Ocalić życie".

Temat książki ważny i ciekawy, ale samo przedstawienie go dla mnie ciężkie do przebrnięcia. Za dużo w niej nawoływania do szukania drogi do Boga jako jedynego decydenta we współczesnym świecie.

Niezwykle ciekawa historia, ale według mnie fatalnie przedstawiona. Styl, w jakim została ta książka napisana, ogromnie utrudniał mi odbiór.

Jeszcze chyba żadna książka nie wzbudziła we mnie takich reakcji... Już dawno nie byłam tak zirytowana. Czytając, aż nie mogłam powstrzymać się od głośnych komentarzy nad jej formą. Fragmenty opisujące jak to "Bóg przemówił w myślach" co drugiej postaci powodowały, że aż mi się "ulewało". Jedno wiem na pewno - zapamiętam tą autorkę, żeby nie sięgnąć przypadkiem po raz kolejny po jej książkę...

To pierwsza przeze mnie przeczytana książka autorki i teraz już wiem, że z pewnością sięgnę po inne jej książki.
"Ocalić życie" mimo że jest bolesną książką to czyta się z przyjemnością i można odnaleźć w niej wiele mądrych przesłań. Otwiera oczy. Polecam.

Niesamowita książka. Gorąco polecam.

Niesamowita książka. Gorąco polecam.

Niewiarygodnie irytująca. Po prostu Karen Kingsbury w najgorszym wydaniu... Celem autorki jest pokazanie ludziom jak ważna jest osobista relacja z Bogiem ale swój cel realizuje bardzo nachalnie. Wymyślenie historii przedstawionej w tej książce w tym celu to gruba przesada. Po dramatycznym wydarzeniu, które ma wzruszać- mnie nie wzruszyło- losy bohaterki układają się wspaniale, co w rzeczywistości byłoby nieprawdopodobne /dziewczyna na kilka lat odcięta od edukacji bez problemu zdobywa wykształcenie/. Nie mam pojęcia jakim cudem przeczytałam toto, skoro każde zdanie mnie irytowało.

Czułam podświadomie, że wypożyczając książkę Karen nie zawiodę się i miałam rację. Co prawda powieść ta jest bardzo smutna, ale dająca tak ogromną nadzieję, że okazała się genialna. Jest to piękna opowieść, którą każdy powinien przeczytać. Polecam.

pomysł na książkę świetny ale za dużo w niej samego Boga- trąci to trochę świadkami Jehowy

Hmm... Czyta się długo, nie ma chwytnych scen jak w romansach jednak przekaz jaki niesie ze sobą jest wystarczającym powodem, żeby po nią sięgnąć. I mimo mozolnego początku warto dotrwać do końca, bo zakończenie jest najlepsze. Aby pojąc sens książki, należy przeczytać ją od a do z i tego życzę wszystkim, którzy wezmą ją do ręki. Nie rezygnujcie po paru pierwszych stronach, dotrwajcie do końca, warto :)

• Karen Kingsbury
  • Chrześcijańskie