Nie płacz, koziołku

Tłumaczenie: Maria Górska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektura szkolna klasa 2". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kak pticy spasli kozoczku
SP1

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Nieposłuszny wobec rodziców Koziołek zostaje uwięziony na małej wyspie. Głodny i przemarznięty, drży w obawie przed grasującą po okolicy bandą wilków. Kiedy traci już nadzieję na wyjście z opresji, na ratunek spieszą mu wierni przyjaciele. Koziołek poznaje wartość przyjaźni i na zawsze zapamiętuje, że należy słuchać rodziców.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/60706/nie-placz-koziolku

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książka ukazuje znaczenie przyjaźni i współpracy. Pozwala również dostrzec dziecku negatywne skutki nieposłuszeństwa wobec rodziców, uporu i egoizmu. Zachęca małych czytelników do przyjaźni, czynienia dobra innym ludziom, wzajemnej pomocy.
Lektura nadaje się do samodzielnego przeczytania przez uczniów, a także do czytania pod kierunkiem nauczyciela.
Ciekawe ilustracje pozwalają dziecku lepiej zrozumieć treść utworu.

darek_lask | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Wiekowa już, porządna "baja" do poczytania i przedyskutowania z maluchem.

Kwyrloczka | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Moja ocena - 3
Ocena dziecka - 8

Takie tam czytadełko na 15 minut. Tak szybko jak się czytało tak szybko się zapomni o czym było. Ponoć kaczka spoko była, obrotna tak, pomoc zorganizowała. Ponoć też prawdziwych przyjaciół poznaje się w tej, no, ni wiesz mamo... biedzie.
Słowo od dorosłego. Najwspanialsze było to, że mały krnąbrny koziołek od taty kozła tradycjonalisty dostał takie lanie, że nie mógł usiedzieć na tyłku. Ja to popieram - precz z poprawnością polityczną. Precz z bezstresowym wychowaniem! Precz z preczem!

ejotek | 2015-11-21
Przeczytana: listopad 2015

Na przykładzie tej historii autor z pełną świadomością podkreślił najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Opowieść nie byłaby realistyczna gdyby nie żarłoczne wilki, które dodają emocji i dziecko zamartwia się o los uwięzionego malca. Kto dotrze do niego pierwszy? Wilki czy pozostałe zwierzęta? Jak poradzą sobie z wilkami? Jak uratują Koziołka? Ilustracje są bardzo dobrze dopasowane do opowieści, choć to lata osiemdziesiąte i są dość mroczne, proste i mało barwne. Choć córa nie zgłaszała z tego powodu pretensji. Do celów naukowych - i to nie tylko we wspomnianych wcześniej kwestiach - książeczkę polecam już dzieciakom kilkuletnim.

Jak zakończy się przygoda nierozważnego koziołka?

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/siergiej-michakow-nie-pacz-kozioku.html

Emily Temple | 2013-06-22

Moja pierwsza przeczytanna książka :)

Hania Skupniewicz | 2012-02-09
Przeczytana: 2006 rok

Jako dziecko bardzo lubiłam tę historie, gdy ją przeczytałam byłam chyba w II klasie podstawówki. Uczyła prosty, dziecięcym językiem o prawdziwej przyjaźni i poświęceniu, jest bardzo dobra dla dzieci.

adam | 2015-10-18
Przeczytana: 10 października 2015

Ta książka jest o małym koziołku, który był niegrzeczny. Ta książka jest bardzo fajna. Uczy tego, że trzeba słuchać swoich rodziców.
Adaś Hajduga.

westchnieniem | 2014-01-06
Przeczytana: 2005 rok

Krótka książeczka idealna dla małych dzieci uczących się czytać. Nie wiem jak teraz ale kiedyś była lekturą.

Alutek | 2015-12-04
Przeczytana: 20 listopada 2015

Moja pierwsza przeczytana lektura szkolna. Podobały mi się przygody koziołka. Świnka była nieuprzejma, ale koziołek miał wiele więcej przyjaciół, którzy mu pomogli. Na koniec tej historii urządzili wielkie przyjęcie. Świnka była smutna, ponieważ jej nie zaproszono.