Nie płacz, koziołku

Tłumaczenie: Maria Górska
Seria: Moje książeczki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kak pticy spasli kozoczku
koziołek, wilki, pomoc, ratunek, wyspa, powódź
SP1

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Nieposłuszny wobec rodziców Koziołek zostaje uwięziony na małej wyspie. Głodny i przemarznięty, drży w obawie przed grasującą po okolicy bandą wilków. Kiedy traci już nadzieję na wyjście z opresji, na ratunek spieszą mu wierni przyjaciele. Koziołek poznaje wartość przyjaźni i na zawsze zapamiętuje, że należy słuchać rodziców.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/60706/nie-placz-koziolku

źródło okładki: zdjęcie autorskie

goskrzys | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Stara, dobra opowieść dla dzieci. W prosty, acz sugestywny sposób ukazuje co się może stać, jeśli nie słucha się dobrych rad. Ukazuje również znaczenie pracy zespołowej i konieczność niesienia pomocy innym w potrzebie.

Ciekawi mnie tylko, jak współcześni zwolennicy bezstresowego wychowania podeszliby do tej historyjki ;)

kotek | 2019-06-15

Dosyć smutna ta ksiożka

palalela | 2019-05-14
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 14 maja 2019

Kto uparcie nie słucha matki, tego potem trzeba z opresji ratować.

darek_lask | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Wiekowa już, porządna "baja" do poczytania i przedyskutowania z maluchem.

Misiak | 2017-08-13

Wspominam ze sentymentem.
Szkoła podstawowa. Wypożyczyłem zachęcony ilustracjami. Na drugi dzień już zwracam. Pani bibliotekarka bardzo zaskoczona:
- Już przeczytałeś?
Książka miała około 30 stron, z czego większość ich wypełniona była obrazkami.

Pati | 2017-05-04

nudna książka

Kwyrloczka | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Moja ocena - 3
Ocena dziecka - 8

Takie tam czytadełko na 15 minut. Tak szybko jak się czytało tak szybko się zapomni o czym było. Ponoć kaczka spoko była, obrotna tak, pomoc zorganizowała. Ponoć też prawdziwych przyjaciół poznaje się w tej, no, ni wiesz mamo... biedzie.
Słowo od dorosłego. Najwspanialsze było to, że mały krnąbrny koziołek od taty kozła tradycjonalisty dostał takie lanie, że nie mógł usiedzieć na tyłku. Ja to popieram - precz z poprawnością polityczną. Precz z bezstresowym wychowaniem! Precz z preczem!

Alutek | 2015-12-04
Przeczytana: 20 listopada 2015

Moja pierwsza przeczytana lektura szkolna. Podobały mi się przygody koziołka. Świnka była nieuprzejma, ale koziołek miał wiele więcej przyjaciół, którzy mu pomogli. Na koniec tej historii urządzili wielkie przyjęcie. Świnka była smutna, ponieważ jej nie zaproszono.

ejotek | 2015-11-21
Przeczytana: listopad 2015

Na przykładzie tej historii autor z pełną świadomością podkreślił najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Opowieść nie byłaby realistyczna gdyby nie żarłoczne wilki, które dodają emocji i dziecko zamartwia się o los uwięzionego malca. Kto dotrze do niego pierwszy? Wilki czy pozostałe zwierzęta? Jak poradzą sobie z wilkami? Jak uratują Koziołka? Ilustracje są bardzo dobrze dopasowane do opowieści, choć to lata osiemdziesiąte i są dość mroczne, proste i mało barwne. Choć córa nie zgłaszała z tego powodu pretensji. Do celów naukowych - i to nie tylko we wspomnianych wcześniej kwestiach - książeczkę polecam już dzieciakom kilkuletnim.

Jak zakończy się przygoda nierozważnego koziołka?

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/siergiej-michakow-nie-pacz-kozioku.html

adam | 2015-10-18
Przeczytana: 10 października 2015

Ta książka jest o małym koziołku, który był niegrzeczny. Ta książka jest bardzo fajna. Uczy tego, że trzeba słuchać swoich rodziców.
Adaś Hajduga.