Saladyn Wielki i upadek Jerozolimy

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Barwne losy legendarnego, muzułmańskiego wojownika walczącego z krzyżowcami. Uchodził on za uosobienie wszystkich średniowiecznych cnót rycerskich. Miał wybitne osiągnięcia na arenie politycznej i militarnej, zwłaszcza w konfliktach z chrześcijańską Europą. Podbił Egipt i Syrię. Do legendy przeszedł jego wspaniały pojedynek z królem Ryszardem Lwie Serce.

Remigiusz | 2011-10-13

Pomimo, że książka ta ma ponad sto lat to nadal jest najlepszą chyba biografią Saladyna. Napisana pięknym językiem, niczym powieść przygodowa monografia zachęca do spojrzenia na krucjaty z całkiem innej strony.

ggpost | 2016-09-27
Przeczytana: 25 września 2016