Wyzwanie czytelnicze LC

Gdyby Budda umawiał się na randki

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Ta praktyczna, dowcipna, a przy tym niepozbawiona solidnej podbudowy duchowej książka pomoże czytelnikowi zostać autorem własnej miłosnej historii. Czerpiąc z buddyzmu, chrześcijaństwa, sufizmu oraz innych tradycji duchowych, Gdyby Budda umawiał się na randki pokazuje, jak znaleźć partnera, nie tracąc przy tym siebie.

Dominiq | 2019-01-13

Przyjemna książka z gatunku "nieoczywistych oczywistości". Porusza temat miłości i związków z perspektywy duchowej, głównie buddyzmu, ale w formie bardzo łatwostrawnej. Kładzie nacisk na podążanie własną ścieżką i stoi na stanowisku, że miłość przychodzi jako rezultat życia swoim życiem, a nie jako przyczyna tego udanego życia. Zawiera rady odnośnie wielu aspektów związku, np. jak się do niego mentalnie przygotować lub co robić, jeśli chodzi o tematy niekoniecznie związane bezpośrednio z miłością, żeby ją przyciągnąć (np. rozwiązać konflikty z innymi ludźmi, ponieważ są one jak zapora wokół naszego serca, która może być przeszkodą w przyjęciu miłości).

Książka nie jest rewolucyjna, ale przyjemnie się ją czyta. Zawiera sporo przydatnych spostrzeżeń i, niestety, też sporo błahych oczywistości (ale wszystkie poradniki tak mają raczej). Jeśli ktoś ma więc ochotę na książkę, która nie jest rewolucyjna, ale jej treść pomaga ułożyć w głowie pewne rzeczy (dlatego wspomniałem o...

PanicDemonic | 2016-11-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Bardzo dobra książka nawiązująca do tematyki buddyzmu, który jednak nie jest jej dominującym elementem, dlatego osoby odkreślające się od tego systemu filozoficznego mogą spokojnie po nią sięgnąć. Wyzwoliła we mnie ogromne zainteresowanie filozofią Wschodu, zmusiła do kupna kilku innych książek, którego nie żałuję. Uczy spokoju duszy, uświadamia konieczność dążenia do realizacji własnych celów, bez poświęcania się wbrew sobie. Inne tradycje duchowe mogą pomóc, otworzyć oczy, pozwolić spojrzeć z innej strony. Niestety bardzo trudno ją dostać, książki z tego cyklu są sprzedawane za ponad czterokrotność pierwotnej ceny, zazwyczaj używane. Sympatykom tematyki polecam jednak poszukać.

Jesienna | 2019-01-18
Przeczytana: styczeń 2019