Gdyby Budda utknął w martwym punkcie. Buddyjska księga duchowej przemiany

If the Buddha Got Stuck: A Handbook for Change on a Spiritual Path
978-83-7554-136-6
poradniki
Vilka

Ta głęboka, a jednocześnie przystępnie napisana książka Charlotte Kasl - autorki cieszących się niezwykłą popularnością poradników "Gdyby Budda umawiał się na randki" i "Gdyby Budda się ożenił" adresowana jest do każdego, kto kiedykolwiek znalazł się w sytuacji życiowego impasu.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Paulina Kwiatkowska | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

"...nie bądź dla siebie surowy. Wszystko, co możemy zrobić, to żyć tu i teraz, podejmować decyzje najlepsze, na jakie nas stać przy obecnym stanie wiedzy." str 336
"Jest coś przejmującego w zadowalaniu się tym, co wystarcza, w posiadaniu tyle, ile się potrzebuje." str 351

Tifcia | 2012-08-20
Przeczytana: 05 października 2012

Szczerze przyznaję, że miałam duże oczekiwania wobec tej pozycji... Niestety zawiodłam się i utknęłam w "Gdyby Budda utknął w martwym punkcie." ;) Być może starczy mi jeszcze kiedyś sił na dokończenie tego poradnika, ale póki co, nie znalazłam w nim niczego sensownego dla siebie.

rewiera | 2015-12-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Książka napisana z literówkami (pierwszy raz spotkałam się z taką niechlujnością wydawniczą), a autorka opisuje temat w (moim zdaniem) mało przystępnej, na swój sposób abstrakcyjnej i zbyt uogólnionej formie. Przeczytałam 1/3 książki i więcej nie zmogę :)

Fragile | 2012-01-03

w sumie nic odkrywczego; dobra na ppoczatek przygody z rozwojem osobisty i poszukiwaniem harmonii
ja nie znalazłam w niej nic dla siebie:(

Yulunga | 2012-10-06
Przeczytana: wrzesień 2012

Kilka ciekawych myśli i doświadczeń do zastosowania.
Warte uwagi dla osób, które jeszcze niewiele czytały o buddyzmie, uważności itp.

Dychotomia | 2016-04-15
Ewa | 2014-05-26