Wspominając Gombrowicza

Tłumaczenie: Ewa Zaleska, Rajmund Kalicki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna

?... jego figura ulepiona w Argentynie oddala się, zasnuwa powoli mgłą. Miguel Grinberg pozwolił nam w swej książce raz jeszcze na nią zerknąć oczyma argentyńskich świadków epoki z daleka, bo i sama epoka, i portret pisarza w Buenos Aires stają się już niczym więcej jak historią pęczniejącą od zrekonstruowanych faktów, ale dla dzisiejszych jej badaczy pozbawioną już, niestety, barw, smaków i zapachu. Z posłowia Jerzego Jarzębskiego

***
wstęp: Rita Gombrowicz
posłowiem opatrzył: Jerzy Jarzębski

Galicja | 2010-09-27
Przeczytana: wrzesień 2010

Jeśli ktoś ma ochotę poznać Gombrowicza z czasów jego wieloletniej tułaczki po Argentynie, Gombrowicza widzianego oczami przyjaciół z Buenos Aires, to zachęcam do lektury. Po przeczytaniu na pewno zapragniemy na nowo odczytać "Ferdydurke", zagłębić się w świat "Dzienników", wchłonąć dramaty "Slub" czy "Iwonę".

Lipasss | 2018-09-03
pilot_kameleon | 2017-10-17