Wspominając Gombrowicza

2005-01-01
2005-01-01
Ewa Zaleska, Rajmund Kalicki

więcej Więcej

Jeśli ktoś ma ochotę poznać Gombrowicza z czasów jego wieloletniej tułaczki po Argentynie, Gombrowicza widzianego oczami przyjaciół z Buenos Aires, to zachęcam do lektury. Po przeczytaniu na pewno zapragniemy na nowo odczytać "Ferdydurke", zagłębić się w świat "Dzienników", wchłonąć dramaty "Slub" czy "Iwonę".

• Biografie, listy, wspomnienia
  • Gombrowicz/o Gombrowiczu/O, Gombrowiczu!
  • Przeczytane w 2015
  • Papier