Gombrowicz w Argentynie: świadectwa i dokumenty 1939-1963

Okładka książki Gombrowicz w Argentynie: świadectwa i dokumenty 1939-1963 Rita Gombrowicz
Okładka książki Gombrowicz w Argentynie: świadectwa i dokumenty 1939-1963
Rita Gombrowicz Wydawnictwo: MYŚl Biblioteka Lityeracka biografia, autobiografia, pamiętnik
MYŚl Biblioteka Lityeracka
1988-01-01
1988-01-01
Anna Husarska, Bogdan Sophie

Okładka książki Zapasowe maski Katarzyna Leżeńska, Dariusz Wołodźko, Zbigniew Zapasiewicz
Zapasowe maski Katarzyna Leżeńska,...
Okładka książki Korespondencja Julia Hartwig, Katarzyna Herbert, Zbigniew Herbert, Artur Międzyrzecki
Korespondencja Julia Hartwig, Kata...
Okładka książki Listy 1963-1996 Jan Błoński, Sławomir Mrożek
Listy 1963-1996 Jan Błoński, Sławom...

Rozmowy, listy, wspomnienia zestawiane z fragmentami dzienników, biogramami osób z orbity życia Gombro w Buenos. Rita układała to kilka lat, 2 razy odwiedziła miasto w którym jej mąż spędził ponad 2O lat. Całość wspaniale pokazuje Gombro, jego ciekawy, trudny charakter, a do tego literackie Buenos. Nie ma tu niepotrzebnego lukru, który tak często niszczy książki wspomnieniowe.

• Eseje
  • Biografie
  • Może kiedyś przeczytam...

Dodaj cytat z książki Gombrowicz w Argentynie: świadectwa i dokumenty 1939-1963