Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem

Okładka książki Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem Katarzyna Kubisiowska
Katarzyna Kubisiowska Wydawnictwo: Czarne Seria: Bez Pośpiechu zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Bez Pośpiechu
Czarne
2014-05-28
2014-05-28
literatura polska rak medycyna lekarze onkologia choroby zdrowie

Okładka książki Co pije krowa? Przydatna wiedza z psychologii życia codziennego Volker Kitz, Manuel Tusch
Co pije krowa?... Volker Kitz, Manuel...
Okładka książki Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti
Bez znieczulen... Marzena Dębska, Rom...
Okładka książki Żyj wystarczająco dobrze Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński
Żyj wystarczaj... Agnieszka Jucewicz,...

Jestem początkującą psychoonkolożką zatem nie wiem jeszcze wiele o tym jak w realu funkcjonuje system opieki zdrowotnej. Ta książka wiele mi pokazała. Oczywiście jest to jakiś osobisty punktwidzenia Pana Doktora ale daje do myślenia. Część pisana przez Panią psychoonkolog niestety wydała mi się miej interesująca ale także nie brak w niej było inspiracji. Myślę, że wrócę do ksiżaki i będę chciała poznać lepiej jej autorów.

Bardzo ciekawy wywiad, czuję pewien niedosyt, książka za szybko się skończyła, polizane dużo tematów, ale może o to chodziło?

Sięgnąłem po tę książkę by dowiedzieć się coś więcej o tej chorobie, a tu wielkie zaskoczenie - informacji co kotek napłakał, wszystko wyczyta się na pierwszej lepszej stronce dotyczącej raka. Może to też nie było intencją autorów?!Mimo tego książka się obroniła ciekawymi opowieściami Państwa Szczylików, tłem historycznym i przede wszystkim ogromną pasją dwojga ludzi którzy mimo wielu przeciwności losu stali się świetnymi fachowcami w swych zawodach oraz cudownymi ludźmi. Polecam!!!

Przygnebijający obraz tego, jak trzeba walczyć w polskiej medycynie (a jesli się zastanowic to i w wielu innych dziedzinach). W zasadzie lata prelowskiego upodelnie nie wiele się różnią od obesnej bylejakosci, strachu urzedników przed decyzjami, upolitycznienia prostych spraw.

• Medycyna
  • LityFakt

Dodaj cytat z książki Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem