Buntownik

Okładka książki Buntownik Jay Crownover
Okładka książki Buntownik
Jay Crownover Wydawnictwo: Amber Cykl: Naznaczeni Mężczyźni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Naznaczeni Mężczyźni (tom 1)
Amber
2014-03-18
2014-03-18
Ewa Spirydowicz
miłość śmierć romans sekret rodzina

Drugi raz przeczytałam i drugi raz stwierdzam (mimo że minęło już sporo czasu od pierwszego razu 😉) że historia fajna ,ale ciągnęła się, naprawdę mi się dłużyła. Resztę tomów odpuszczam, bo już czytałam i każda część jakaś długa dla mnie, mimo że przecież przeciętna ilość stron, ale jak ktoś nie czytał to może warto??

Pozycja New Adult, on 20 letni Rule jeden z bliźniakow, tatuażysta, kobieciarz, sexista możnatak ujać, wg jej rodziny-Shaw nie nadaje się dla niej, bo jest nie odpowiedni, bo ona jest ta lepsza, idealna... dość dobra pozycja, ale nie zaskoczyła mnie czymś nowym, w sumie mam takie jakbym gdzies to czytala ale to tez dlatego, ze ksiazka przez autorke jest napisana w 2012 a u nas w 2022 została przetłumaczona...więc po drodze spotkalam juz zapewne cos podobnego...ale dobrze i przyjemnie się czyta

Czytałam ją parę lat temu i wtedy mi się podobała natomiast teraz nawet nie jestem w stanie jej skończyć. Moim zdaniem bardzo płytka jest ta historia, co prawda jest tutaj wątek utraty bliskiej osoby, napiętych relacji rodzinnych itp aczkolwiek nie przemawia to do mnie.
Choć książkę w miarę szybko się czyta, to jednak trafia u mnie do dnf niestety.

Choć książkę w miarę szybko się czyta, to jednak trafia u mnie do dnf niestety.

Zupełnie nie moja bajka. Nie czułam chemii między głównymi bohaterami. Wszystko to było jakieś mętne i ciągnęło się strasznie. Z ledwością dobrnęłam do końca. Ewidentnie nie jest to książka dla mnie. Natomiast trafiałam już na gorsze pozycje. Dlatego ostatecznie może być.

Nie spodziewałam się takiej historii. Nawet w pewnym momencie się wzruszyłam, co nie jest u mnie częste w książkach, w szczególności w romansach. Ta historia jest naprawdę fajna, choć momentami toksyczna pod wieloma względami, ale naprawdę dobrze się ją czyta.
Na początku nie pamiętałam, że kiedyś już chciałam ją przeczytać. Dopiero przez przypadek zobaczyłam, że już kiedyś ta seria była w Polsce wydawana i miałam ją na swoich półkach na legimi, ale ostatecznie się za nią nie wzięłam. Do teraz. Jednak muszę z przykrością stwierdzić, że okładki tej serii w każdej wersji są tragiczne.

Nota nieco zawyżona ze względu na sentyment, gdyż była to moja pierwsza książka z nurtu New Adult po jaką sięgnęłam. Mimo, iż relacja głównych bohaterów rozwijała się dość szybko, uwierzyłam w nią. Stało się tak dzięki autorce, która stosując na przemian pisanie zmysłowe i opisowe umożliwiła czytelnikowi współodczuwać emocje targające bohaterami - chemia między Rule i Shaw była według mnie niezaprzeczalna, a żywione pożądanie zdawało się realne. Polecam osobom, które szukają czegoś lekkiego z dużą dozą erotyzmu.

Kolejne czytadło o którym zapomniany po jednym dniu. Niby nic bardzo irytującego w nim nie ma, ale efektu wow też nie widać.

Mieliście już okazję zetknąć się z twórczością autorki? Jeśli nie - gorąco polecam.
Ja osobiście czytałam jej serię - Bracia Warner. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobała i jeśli jej nie znacie, polecam wpisać na listę książek do przeczytania.
Rule jest pierwszym tomem nowej serii Jay Crownover - Naznaczeni mężczyźni.
Jest to słodko - gorzka powieść z motywem hate - love.
Shaw Landon od czternastego roku życia kochała Rule'a Archera.
Pomimo, że chłopak traktował ją jak zło konieczne. Dodatkowo była dla niego niedostępna, ponieważ uważał ją za dziewczynę swojego brata.
Jednak nadszedł dzień, który zmienił wszystko, a Rule zatracił się w złości, gniewie i autodestrukcji.
A kontakty z rodziną tylko ten gniew podsycały.
W międzyczasie Shaw wyrosła na piękną dziewczynę, dla której rodzice upatrzyli idealnego kandydata na męża.
Co z tego, skoro nie zrobił on na dziewczynie żadnego wrażenia.
Jedna noc, jedno życzenie urodzinowe zmieniły wszystko pomiędzy Shaw i Rule'em.
"Problem polegał na tym, że my chyba wcale nie byliśmy takimi znów przeciwieństwami. Jasne, on był wydziarany od irokeza po czubki schowanych w motocyklowych buciorach palców, przebijał się metalowymi ćwiekami, podczas gdy ja nosiłam perły i antyczne broszki. Oboje jednak próbowaliśmy żyć poza granicami narzuconymi nam przez innych..."
Jak myślicie, czy dwoje ludzi, którzy starają się nie zatracić w oczekiwaniach innych ma szansę stworzyć coś trwałego?
Kiedy od najbliższych osób słyszysz słowa krytyki, zamiast wsparcia serce przeszywa ból.
Bo właśnie oni powinni stać po twojej stronie. Nie ważne co by się działo. Nawet gdyby się waliło i paliło rodzina powinna stać po twojej stronie.
Powinna.....a wiemy, że z tym bywa różnie.
To z kolei kształtuje całe nasze życie i zdolność do okazania zaufania i miłości.
Podobnie pieniądze - są potrzebne, ale szczęścia nie dają. A czasem wręcz stanowią złotą klatkę...
O czym przekonała się Shaw.
Ta historia wciągnie was od samego początku.
I choć były momenty, że miałam ochotę krzyknąć na Rule'a, by się ogarnął polecam wam zapoznać się z nią osobiście.

Rule jest pierwszym tomem nowej serii Jay Crownover - Naznaczeni mężczyźni.
Jest to słodko - gorzka powieść z motywem hate -...

Ich miłość totalnie mnie rozczuliła.

,, Jestem twój, Shaw, jestem twój w każdy sposób, w jakim mnie potrzebujesz i chcesz"

Oczywiście w życiu nigdy nie jest kolorowo, każdy ma swoje mroczne strony umysłu. Jednak najważniejsze jest to, że pomimo tych wszystkich utrudnień byli przy sobie i siebie wspierali. Oboje nie mieli łatwo, rodzinne problemy niemal zniszczyły ich oboje. Mama Rule'a nie potrafiła go pokochać i ciągle obwiniała go o śmierć syna. Nie wiadomo jakby się starała on nigdy nie stałby się nim a jego już męczyło i bolało to, że nie może być sobą. Dla rodziców Shaw
liczył się tylko wizerunek i biznes. Zaślepienie ranili córkę, zmuszając ją do związku, którego nie chciała. Niemal gardzili nią gdy dowiedzieli się o tym, że rzuciła ich idealnego kandydata dla wydziaranego chłopaka. Jednak miałam wrażenie, że mając siebie poradziliby sobie z każdym problem. Bo tworzyli jedność.

,, Gdy wokół zapadnie czerń, muszę wiedzieć, że czekasz na końcu tunelu. "

Dawno żaden bohater nie wywołał we mnie tyle emocji. Zadziwiające jak tekst przelany na kartę, może tak bardzo realistycznie pokazać nam czyjąś historię, nawet jeśli wymyśloną. To było lepsze niż film.

,, Zawsze chodziło o ciebie, nawet gdy tego nie chciałam, nawet gdy to uczucie nieustannie łamało mi serce"

Shaw również wzbudziła we mnie sympatię. Nie była jakąś pustą laską, która nie potrafi poradzić sobie z problemami i wszystko zostawiała na barkach innych. Podobało mi się to, że odnalazła siłę by przeciwstawić się rodzicą i żyć tak jak pragnie, że zdobyła się na odwagę, żeby tamtej nocy go o to poprosić, owszem po pijaku, ale jednak to zrobiła. Jakby nie ta noc, możliwe że ona dalej by cierpiała samotnie z miłości do niego a on niczego nieświadomy zaliczałby kolejne dziwki. Zdecydowanie podobała mi się kreacja tej postaci, tak jak każdej innej. Nie były sztuczne, czułam tą głębię.

,, Jesteś wyjątkowa. I wtedy też już byłaś. Tyle, że ja byłem zbyt głupi, by to dostrzec "

Ahhh no po prostu jestem oczarowana. Rule wszedł właśnie na 1 miejsce w rankingu o najlepszą książkową postać i czuję, że szybko z niego nie spadnie. Cieszę się, że wydawnictwo wznowiło tą serię, bo jakby nie to nigdy bym nie przeczytała tej książki. Z niecierpliwością będę czekać na następne wydania, kolejnych części, bo czuję że będą równie dobrze napisane jak ta. Bardzo polecam, moim zdaniem warto przeczytać, bo historia chwyta za serce i rozbudza wiele emocji. Moja ocena 11/5⭐. Nigdzie nie widzę znaku nieskończoności, a z chęcią bym go tu wstawiła ❤️

Ich miłość totalnie mnie rozczuliła.

Rule

Od niedawna zauważamy, że popularne książki wydane lata temu zostają ponownie wydane pod np. innymi okładkami. Tak jest w przypadku “Rule”, które przeżywa swoją drugą młodość po 8 latach od polskiego wydania.
~
Książka została napisana w 2012 roku, dlatego jeśli drażni was fakt, że bohater ma kolorowego irokeza a bohaterka ubiera się warstwowo to albo nie sięgajcie po nią albo omijajcie opisy wyglądu, bo tak - dla mnie wyobrażenie jak Rule i Shaw wyglądają jest śmieszne i nieakceptowalne przez dzisiejszą modę. Dodatkowo ważną rolę dla późniejszych tomów odgrywa zespół heavymetalowy, więc zapoznajcie się z cytatami na kafelkach i zdecydujcie :)
~
Pierwsza myśl związana z tą książką to świetne podejście autorki do budowania związku - bohaterowie znający się całe życie postanawiają spróbować bycia razem nie wyznając sobie miłości już na początku. Rule i Shaw pozornie różni - on tatuażysta z bogatą przeszłością jednonocnych przygód z każdym możliwym piercingiem w ciele oraz ona - przyszła pani doktor, przykładna uczennica i córka z zmanipulowanymi władzą i pieniędzmi rodzicami.
Obie rodziny bohaterów się znają, ale niekoniecznie lubią. Rule poznał Shaw dzięki bratu bliźniakowi, dla którego dziewczyna przez wiele lat była powierniczką największych sekretów.
~
Szokujące okazało m się dla mnie również podejście do coming outu jednej z postaci. Jako że w 2022 nie dziwią nas ani zaimki ani wygląd innych osób tak dla bohaterów tej książki ujawnienie się homoseksualizmu członka najbliższej rodziny okazało się początkiem niezgody i gorszej atmosfery.

Zachęcająca okładka to nie wszystko - zostaniecie automatycznie fanami ‘Naznaczonych mężczyzn’, gdy poznacie Rule’a, Jet’a, Rome’a, Nash’a, Jowdy’ego oraz Asę.

• New Adult
  • Romans