Buntownik

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Naznaczeni Mężczyźni (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Rule
miłość, śmierć, romans, sekret, rodzina
HouseOfReaders

Trzy lata temu dziewiętnastoletni Remy Archer zginął w wypadku. Od tego dnia Rule, jego brat bliźniak, czuje się winny. Gdyby tylko nie zadzwonił wtedy do Remy’ego… Remy był jego drugą połową, jego jasnym, lepszym odbiciem. Był doskonały. Kochali go wszyscy – rodzice, którzy zawsze żałowali, że Rule nie jest taki jak Remy. I kochała go jego dziewczyna – Shaw. Remy nie żyje, lecz Shaw jest...

Remy nie żyje, lecz Shaw jest nadal częścią rodziny Archerów, która ofiarowała jej bezwarunkową miłość, jakiej nigdy nie zaznała od własnych rodziców. Ta piękna, dobra dziewczyna jest im bliższa niż Rule, wieczny buntownik z tatuażami. Śmierć Remy’ego zdruzgotała ich i jeszcze bardziej oddaliła od Rule'a, lecz Shaw jest zdecydowana połączyć tę rodzinę na nowo. Dla nich i dla siebie. Bo tylko ona wie, że zawsze kochała tylko Rule’a. I tylko ona zna sekret, który wreszcie musi wyjawić…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1555/buntownik

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1555/buntownik

Ranech | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo długo na nią polowałam, aż w końcu było mi dane! Ta książka mną zawładnęła całkowicie, tak jak się tego spodziewałam. Może jest prosta i przewidywalna, ale poruszyła moje serce, a tylko to się liczy. Mnóstwo miłości i seksowni, nieokrzesani faceci z tatuażami, czego chcieć więcej? :)

Shaw i Rule znają się od dziecka, Shaw była najlepszą przyjaciółką brata bliźniaka Rule'a - Remiego, który zgniął w wypadku 3 lata temu. Ale to Rule zawładną jej sercem już w wieku 14-stu lat, mimo, że o tym nie wiedział. Uważał, że Shaw i Remy byli czymś więcej niż przyjaciółmi podobnie jak reszta rodziny. Mimo, że z początku łączy ich chłodna tolerancja, wszystko zmienia się w dzień urodzin Shaw. Po tym wydarzeniu Rule już nie jest sobą, nie może o niej zapomnieć. Wiele ich dzieli, niewiele łączy. Co może z tego wyniknąć? Wiele łez, zdrad, zazdrości, gniewu a przede wszystkim miłości..

Szczerzę się jak dziecko na lizaka, wiedząc, że jeszcze 3 książki przede mną z tej serii :)))) Jestem...

| 2014-11-18

Może i przeczytałam w innej kolejności niż powinnam, ale nie zmienia to faktu, że "Buntownik" jest warty uwagi i że dużo więcej się w nim dzieje niż w "Zaryzykuj...". Szczerze? Shaw i Rule pokazali jak naprawdę należy uczyć się miłości ;)

Ania | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2014
Przeczytana: 13 maja 2014

Ta książka przedstawia nam ludzi wchodzących w dorosłe życie,którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości ukazaniej we wszystkich odcieniach:od czułości po płomienny seks.
Rule to wieczny buntownik z tatuazami.Miał przyrodniego brata,który zginął trzy lata temu w wypadku samochodowym,od tamtego czasu obwinia się o śmierć brata.
Shaw to zakochana w Rule'u grzeczna dziewczynka,która wciąż zmaga się ze skrywaną bolesną tajemnicą...
Tych zupełnie różniących się od siebie dwojga osób połączy ze sobą wielka więż lecz czy zdołają żyć ze sobą po mimo tylu przeciwności?
Ksiązka jest piękna,pokazuje że miłość potrafi zdziałać wiele.
Polecam!

vampireheart | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

New Adult... Taki stwór, który był mi obcy, dopóki nie trafiłam na panią Jay Crownover. Moją uwagę zwróciła druga książka autorki, a do "Buntownika" nie byłam przekonana. Nie mniej, mam w zwyczaju czytać kolejne tomy z narzuconą kolejnością, więc postanowiłam spróbować. Przecież zawsze mogłam przerwać po kilku stronach, prawda?

Akcja kręci się wokół rodziny Archerów, którzy borykają się ze stratą jednego z trzech synów. Ich rodzina jest w rozsypce, a niedzielne spotkania zawsze są katastrofą. Shaw, była dziewczyna zmarłego Remy’ego, próbuje ją scalić i co niedzielę wyciąga z łóżka żyjącego bliźniaka. Musi liczyć się z tym, że buntowniczy Rule zapewne będzie skacowany, w towarzystwie dziewczyny (lub dwóch), a na jego głowie pojawi się nowe kolorowe cudo. Tylko dlaczego zależy jej tak na Archerach? Chociaż Remy nie żyje, wciąż czuję się jak część tej rodziny. Ale czy tak naprawdę Shaw i Remy byli parą? Dziewczyna uważa, że byli tylko dobrymi przyjaciółmi, ale nikt nie chce jej...

Jednym słowem: CUDO! Pokochałam tych bohaterów tak samo mocno jak ich znienawidziłam! A taka mieszanka jest najlepsza! Książka ta sprawia, że razem z nimi przeżywamy emocje, czujemy to, co oni, pragniemy tego co oni. Piękna!
A teraz o samej książce.
Narratorami są główni bohaterowie - Shaw i Rule.
Shaw jest młodą, piękną i mądrą kobietą studiującą medycynę. Rule, tytułowy buntownik, wariat, babiarz. Do czasu.
Shaw z Rule'm znają się od bardzo dawna i od tego samego czasu dziewczyna kocha się w nim. Ale wie, że nie ma u niego szans... Rule widzi w Shaw co najwyżej młodszą siostrę, członka rodziny... Do czasu, kiedy uświadamia sobie, że jest to bardzo podniecająca kobieta.
Gdy dają sobie szansę, oboje będą musieli walczyć z przeszłością ich obu.. A najgorszą z nich jest przeszłość Shaw - chory psychicznie były chłopak, który nie może pogodzić się z jej odejściem... Teraz jest zdolny do wszystkiego..
Książkę gorąco polecam!:)

WampirkaJustynka | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Średnio mi się podobała. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie co zastanę czytając tę książkę. Główni bohaterowie zachowują się beznadziejnie. Oni naprawdę mają po dwadzieścia lat? Zakończenie zbyt cukierkowe. Ponadto trochę przypomina mi inną książkę, którą niedawno czytałam. Autorka moim zdaniem nie miała pomysłu na imiona dla bohaterów jej książek. Raczej nie sięgnę po inne książki z tej serii.

Ann | 2014-07-28
Przeczytana: 18 lipca 2014

Czasami zastanawiam się dlaczego w ogóle czytam książki, które zdecydowanie nie pasują do mojego przedziału wiekowego, jednak potem zdaje sobie sprawę, że mało mnie to obchodzi i czytam tą książkę dalej. Tak było z ‘’Buntownikiem’’, książką, która należy do coraz to popularniejszego New Adult, w którym z kolei nie brak mocnego języka, scen seksualnych i problemów związanych z wkraczaniem w dorosłość. Wszystko to sprawia, że te książki różnią się od znanego mi dobrze Young Adult, więc postanowiłam w końcu przeczytać choć jedną. Wybór padł na ‘’Buntownika’’ Jay Crownover.

Książka poprowadzona jest w dwóch perspektyw; Rule’a i Shaw. Przyznam, że w niewielu książkach natknęłam się na coś takiego, na myśl przychodzi mi tylko ‘’Idealna chemia’’, ale pewnie były jeszcze ze trzy cztery inne książki. Jest to świetny pomysł ponieważ możemy dowiedzieć się jak i co czują się nasi główni bohaterowie. To zdecydowanie największy plus całej tej książki.

Co do samych bohaterów… Mamy tu klasyczny...

mania_kch | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2014

Niegrzeczny, zbuntowany chłopak oraz niewinna i grzeczna dziewczyna , co z tego może wyjść jak połączymy te osoby?? Trochę zamieszania, wiele łez, dużo zazdrości, ogrom niepewności. Oto co znajdziemy w tej książce do tego dodajmy jeszcze walkę z rodziną i oddanych przyjaciół i to będzie komplet składający się na dość dobrą choć przewidywalną historię.
Jako romansoholiczka nie mogłam nie przeczytać tej książki i nie żałuje tego ,że poświęciłam jej trochę swojego czasu bo warto było, polubiłam Rule i Shaw ich historię ich chemię i ich zmagania ze światem, no właśnie, ale tylko polubiłam. Niestety książka choć warta przeczytania to nie powala na kolana, nie szarga emocjami, nie zapada w pamięć tak, że nie pozwala zasnąć. Jest po prostu dobra i tyle:)

KatiaBlue | 2014-07-18
Przeczytana: 14 lipca 2014

Postanowiłam ponownie sięgnąć po gatunek New Adult, który jakiś czas temu bardzo przypadł mi do gustu, bo opowiada historię ludzi takich jak ja, z którymi niekiedy mogę się utożsamić, i których problemy i postępowanie rozumiem. "Buntownik" Jay Crownover, która zarzeka się, że na pewno jest kobietą, już kiedyś przykuł moją uwagę, więc gdy nadarzyła się ku temu okazja, postanowiłam go przeczytać.

A jest to historia Shaw Landon, dziewczyny pochodzącej z zamożnego domu, której rodzice wybierają przyszłość. Shaw przed laty zaprzyjaźniła się z rodziną Archerów, których bardziej traktowała jak rodzinę niż Landonów. Do ich domu przyprowadził ją Remy Archer, z którym od tej pory zawsze była kojarzona i uważano ją za jego dziewczynę. Natomiast Shaw zafascynowała się jego bratem bliźniakiem, niepokornym, niegrzecznym i nierozumianym Rulem, co bardzo starannie przed nim ukrywała. Teraz, gdy Remy nie żyje, Rule jest jeszcze bardziej nieakceptowany przez rodzinę, a Shaw postanawia się do niego...

Recenzje-w-duecie | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

Kolejna książka z modnego ostatnio gatunku New Adult. Zabrałam się za nią bo naprawdę lubię ten rodzaj książek, ale jak to często bywa są lepsze i gorsze pozycje w danym nurcie.
I mimo iż samej historii, oraz stylowi pisarki nic nie można zarzucić ta pozycja należy do słabszych...Zapowiadało się naprawdę dobrze - niegrzeczny chłopiec i idealna panienka z dobrego domu. Do tego doszła wielka tajemnica rodzinna - jednym słowem zacierałam ręce i czułam ze to będzie naprawdę kawał dobrej książki...ale całość jest dla mnie poprawna, przewidywalna i nie wypycha się z ramy przeciętności. Nie ma zachwytu, nie ma emocji, ziemia nie zadrżała. Jak płachta na byka działali na mnie bohaterowie. Z opisu autorka wykreowała ich na pewnych siebie, odważnych i nie bojących się niczego bohaterów, czasami niedostępnych dla świata, ale jak mieli zadziałać, zaryzykować, powalczyć to niestety wszystko się rozmywało, a oni wykazywali się jedynie niedojrzałością.
Po skończeniu jej nie czuję, że czas...