Klucze życia

Okładka książki Klucze życia Ewa May
Okładka książki Klucze życia
Ewa May Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2003-01-01
2003-01-01

Klucze Życia to bardzo dobry podręcznik o podstawach energetycznych rządzących życiem człowieka. Uczy jak można podnieść poziom swojego życia – zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Zewnętrznej - czyli jak można poprawić swoją pozycję w świecie i ogólnie swoje otoczenie.
W książce jest podanych dużo ćwiczeń, tematów do przemyśleń, proponowanych treści do medytacji. Aby w pełni skorzystać z tej książki, to trzeba przeznaczyć jej trochę czasu i być aktywnym w proponowanym przez autorkę działaniu.
Och, gdyby takich rzeczy uczono w szkołach np. na lekcjach wychowawczych, to świat byłby lepszy, ludzie spokojniejsi i szczęśliwsi…

Książka-zbiór 22 sentencji-kluczy dotyczących różnych dziedzin życia, napisana od serca i do przeczytania jednym tchem. Autorka przedstawia w niej autorską teorię Pola Życia - każdy człowiek jest jakby w bańce i nasze myśli wpływają na nasze życie. Niestety w książce często czuć ezoterykę i magię. Niemniej, jeśli ktoś jest buddystą to zaakceptuje to i koncepcję Karmy i czakr. Ja natomiast staram się podchodzić do takich tematów racjonalnie. Jednak Klucze Życia są drogowskazami, które ja też wyznaję (np. to, że trzeba wybaczać) i nie przyniosą żadnej szkody Czytelnikowi.
Podoba mi się również prywatna opowieść autorki na końcu książki, która pozwala bliżej poznać jej osobowość.

Nie wierzę, że "Klucze" nie mają żadnej recenzji...po prostu nie mieści mi się w głowie. Dla mnie to Biblia, najważniejsza książka życia, pocieszenie i pomocna dłoń w każdej chwili. Nawet, gdy gdzieś wyruszam, zawsze biorę ze sobą sztandarowe dzieło Ewy May, obok Aspiryny. Sama świadomość, że obok mnie jest ta książka, pozwala oddychać spokojnie i niczego się nie bać, to mój talizman... Książkę przeczytałam po raz pierwszy w wieku nastoletnim i to było moim wybawieniem, kołem ratunkowym, które rzuciła do mnie autorka - cudowna! Bo Ewa May obdarzona jest również leczniczym, kojącym, bardzo miłym głosem. Równie się miło ją czyta, jak i słucha. Po przeczytaniu książki raz i drugi i przyswojeniu sobie tych prawd (kluczy do życia) wiem na pewno, że to my i tylko my jesteśmy jedynymi kapitanami naszych statków i to tylko my odpowiadamy za to, że gra na nich orkiestra, a statek płynie sobie w piękny rejs lub... statek tonie, a wszyscy płaczą. Wybór zależy zawsze od kapitana. I kiedy wydaje mi się, że na moim morzu zacznie zaraz szaleć sztorm, przypominam sobie- na moim morzu jestem władcą tego świata i mogę to zaraz uciszyć. Zaraz wyjdzie tęcza, a załoga będzie tańczyła do rana.

• Audiobooki
  • Zagraniczne