Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

Autor:
tłumaczenie
Prof. Bogdan Wojciszke
Influence. Science and Practice
typ
papier
Róża_Bzowa
7,6 (1508 ocen i 138 opinii)

Opis książki

Jak nakłonić kogoś do zmiany sposobu postępowania? Jak zachęcić innych ludzi do zmiany decyzji? Jak skłonić do tego, by takiej zmiany zapragnęli? Jak obronić się przed ich wpływem na nasze decyzje? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnij po książkę światowej sławy eksperta w dziedzinie wywierania wpływu. Dowiesz się z niej nie tylko, jak skutecznie wpływać na ludzi, ale także...

Jak nakłonić kogoś do zmiany sposobu postępowania?
Jak zachęcić innych ludzi do zmiany decyzji?
Jak skłonić do tego, by takiej zmiany zapragnęli?
Jak obronić się przed ich wpływem na nasze decyzje?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnij po książkę światowej sławy eksperta w dziedzinie wywierania wpływu. Dowiesz się z niej nie tylko, jak skutecznie wpływać na ludzi, ale także jak obronić się przed niepożądanym wpływem. Książka jest skierowana do osóbzawodowo zajmujących się wpływaniem na innych: dziennikarzy i psychologów, kierowników i negocjatorów, specjalistów od reklamy i marketingu, prawników i ekonomistów, nauczycieli i wykładowców. Służyć może wiedzą i pomocą każdemu, kto chce wpływać na innych bądź obronić się przed niechcianym wpływem.

"Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" zyskała sobie ogromną popularność nie tylko wśród psychologów, ale także specjalistów od marketingu i wśród szerokiej publiczności. Została przetłumaczona na 26 języków i sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy, zaś anglojęzyczny jej oryginał był cytowany ponad trzy tysiące razy. Przyczyną niezwykłej popularności tej pracy jest nie tylko fakt, że odkrywa ona czytelnikowi dość proste mechanizmy psychiczne odpowiedzialne za złożone i nieraz trudne do zrozumienia przypadki ludzkiego postępowania. Niepoślednią przyczyną jest też niezwykły dar jasnej i angażującej odbiorcę komunikacji – Robert Cialdini potrafi wyjaśniać złożone zjawiska w sposób powszechnie zrozumiały i fascynujący. Zarówno kiedy pisze, czego świadectwem omawiana książka, jak i kiedy mówi, czego świadectwem są jego kilkakrotne wystąpienia w murach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Prof. Bogdan Wojciszke

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Bykovsky | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Czytając tę książkę, czasami byłem w szoku, ile razy podświadomie podejmowałem decyzje, którymi ktoś mógł sprytnie kierować. Również i ja stosowałem nieraz pewne opisywane tu techniki.

Książka jest napisana przyjemnym językiem, bez zbędnej terminologii z dziedziny psychologii i socjologii. Czasami odnosi się wrażenie, iż pan Cialdini jest naszym kumplem, który opowiada nam to przy wspólnym spotkaniu.

Bardzo cenię sobie też tę pozycję za to, iż jest to efekt 15-letniej pracy autora, który wcielał się w różnorakie role społeczne, aby uzyskać tajniki technik manipulacyjnych.

Po przeczytaniu możemy się dowiedzieć, jak niewinnie wpływać na decyzje innych osób, ale co najważniejsze, jak się przed nimi obronić. Szczególnie przed naciągaczami, reklamami czy sztuczkami marketingowymi.

Naprawdę polecam każdemu tę pozycję - ja osobiście przeczytam ją jeszcze nie raz, a obowiązkowo musi się pojawić na mojej półce z książkami! :)

Tathagatha | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Ktoś mi kiedyś powiedział, że książka ta jest jak biblia - należy ją przeczytać, znać i stosować w życiu.
Będąc już po lekturze nie mogę się z tym nie zgodzić.

Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał autor przy pisaniu tej książki. Mnogość przykładów, przytoczonych badań i usystematyzowanie tej wiedzy - wielkie wow. Choć Cialdini pisze językiem prostym, to mnie lektura momentami bardzo męczyła, właśnie poprzez mnogość informacji tam zawartych: nazwisk, procentowych wskaźników i wyników.
Jest to pozycja z którą nie należy się śpieszyć i po prostu ją dawkować.

Myślę, że każdy z nas będzie w niemałym szoku uświadamiając sobie jak często byliśmy manipulowani poprzez użycie bardzo prostych i sprytnych metod. Choć autor skupiał się głównie na manipulacjach handlowych, to i w życiu prywatnym reguły te mogą być z powodzeniem stosowane.

Moim zdaniem ta książka jest niezwykle wartościowa i uważam, że każdy powinien być świadomy mechanizmów, które wpływają na nasze decyzje i wybory - a...

Ewa-Książkówka | 2010-08-11
Przeczytana: 2007 rok

Nie wiem czy jest lepiej napisana książka na temat wywierania wpływu na ludzi od tej. Co mam na myśli pisząc "lepiej" ? Przede wszystkim prostotę języka - nie ma tu trudnej fachowej terminologii i sformułowań, jest natomiast lekko podana teoria poparta ciekawymi przykładami z życia. Czytając tę pozycję nie raz z zadziwieniem uświadamiałam sobie jak często padałam ofiarą różnych technik manipulacyjnych nie zdając sobie o tym sprawy. Baaa...niektóre sama stosowałam ;) W tej chwili obserwując tego typu zachowania przypominam sobie "taaak,o tym pisał Cialdini" i już jestem o niebo ostrożniejsza i wyczulona :)Świetna lektura.

Ksawery | 2013-04-19
Przeczytana: kwiecień 2013

„podążaj za tym który wie”
Wirgiliusz

Kilka przystępnie napisanych, zobrazowanych przykładami, sposobów jak wywierać wpływ na ludzi, tak aby postępowali zgodnie z naszymi intencjami. Nie są to wskazówki jak manipulować ludźmi, czy poradnik socjotechniki, lecz z pewnością czasem w określonych sytuacjach wiedza zawarta w książce pomorze załatwić sprawy zgodnie z naszymi myślami.
W wielkim skrócie o co chodzi?

1. Reguła wzajemności – Ja wam dałem plusy za recenzję, więc i mnie też wypada dać
2. Zaangażowanie i konsekwencja – zadaliśmy sobie trud czytania recenzji, fajna, więc co szkodzi dać plusa.
3. Społeczny dowód słuszności „Marysieńka’ i „Kajsa” dała plusa więc jak one dały też chyba się nie mylą, że jest dobra.
4. Lubienie i sympatia – tak samo jak WY lubię czytać książki, też mam konto na „lubimy czytać”, mam fajny kapelusz, więc dlaczego nie dać mi plusa.
5. Autorytet – 334 książki, 89 recenzji, 207 plusów i ten ekskluzywny czarny uniform,...

margeryta | 2010-09-29
Przeczytana: 2010 rok

Doskonale napisana książka, przystępnym językiem, dot. metod wywierania nacisku na ludzi. Jest to jedna z książek, którą powinien znać każdy, bo wiedza w niej zawarta znajduje zastosowanie w życiu codziennym. Uświadamia Czytelnikowi, że nieustannie jesteśmy poddawani manipulacjom. Bezcenna wiedza.

Versinn | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Ta książka jest wspaniała z tego względu, że znikąd nie wylewa się środowiskowy, specjalistyczny żargon. Prosta i przystępna treść, ciekawie opisane sposoby manipulacji podparte barwnymi, życiowymi przykładami. Są nawet komiksy! Same plusy. Przeczytajcie, żeby potem móc przyłapać siebie na obserwowaniu bądź stosowaniu danej techniki w rzeczywistości. I te pałętające się po mózgownicy myśli w stylu "Oho, to było u Cialdiniego". ;]

Pani | 2011-04-19
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Ta niebieska książnica, o złowieszczo nadrukowanym, wręcz krzyczącym do nas, tytule została polecona przez mojego wykładowcę od teorii negocjacji (przy okazji pozdrawiam, jeśli zdarzyłaby się jakaś niespodziewana sposobność odwiedzin mojego fotobloga). Jako, iż zawsze bazgrzę po marginesach takie ciekawostki, zapragnęłam ją przeczytać. Przy tropieniu książki (ach, lubię to robić :D) okazało się, iż w zawrotnym tempie poznikała ze wszystkich możliwych miejsc w Poznaniu. Toteż sprawdziłam (tak na wszelki wypadek...), co moje miasto ma do zaoferowania. A tu... szok (po raz enty ostanimi czasy!) i niedowierzanie: jest! Abrakadabra i mam ją u siebie. :) Tak to przedstawia się od strony poszukiwań, a jak od strony merytorycznej?
Już spieszę z odpowiedzią.

Robert Cialdini, mężczyzna tyle sprytny, co i pożyteczny, postanowił pewnego dnia napisać taką oto książkę, wypływającą bezpośrednio z jego zainteresowań w tym temacie. Krótko mówiąc: psycholog społeczny zabrnąwszy głębiej w...

kiniaa_zak | 2015-05-21
Przeczytana: 20 maja 2015

Kupiłam tę książkę ponieważ interesuje mnie wiele tematów związanych z psychologią. Manipulatorką jestem tylko na tyle, na ile każde dziecko i każdy opiekun zajmujący się dziećmi. Nie chcę przez to powiedzieć nic złego, po porostu każdy z nas w sposób bardziej lub mniej uświadomiony manipuluje innymi. Jednak w większości sytuacji to my jesteśmy ofiarami, a co najlepsze często w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy. W książce kolejno autor wymienia różne zasady wpływu społecznego. Opisuje każdą metodę, okraszając ją wieloma przykładami, co czyni lekturę zrozumiałą i naprawdę bardzo interesującą. Dzięki niej możemy się zapoznać z wieloma zaskakującymi wynikami różnych badań, a także przeczytać historie, nad którymi niejeden złapie się za głowę. Jak np. o ludziach czekających na kosmiczny talerz z zaświatów, który miał ich uratować przed zagładą świata. Tak, takie rzeczy dzieją się naprawdę! Pozycja ta, mam wrażenie jest raczej kompendium wiedzy, mającej nas ochronić przed...

Malwina | 2011-02-02
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Fakt faktem była to moja obowiązkowa lektura na studiach i gdyby nie to, pewnie nie przeczytałabym tej książki. Mimo to bardzo mi się spodobała. Jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą bronić się przed wpływem innych - okazuje się, że myślimy bardzo automatycznie i często nie mamy pojęcia, że to tylko kolejna sztuczka kogoś, kto zna te zasady. Z drugiej strony jeśli jesteście sprzedawcami, handlujecie czymś itp. informacje zawarte w tej książce mogą Wam się przydać ;)

Mariusz | 2010-07-17
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 01 stycznia 2006

Niezwykła książka, dzięki niej można zanurzyć się w świat psychologii społecznej mechanizmów kierujących człowiekiem jego interakcji z otoczeniem, praktycznie wszystkie inne późniejsze książki zajmujące się wywieraniem wpływu czerpią garściami z tej publikacji, jedyna niepowtarzalna esencja wiedzy, z którą warto się zapoznać by zrozumieć siebie i innych. Polecam bardzo gorąco.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica