Brudny świat

Wydawnictwo: Novae Res
9788379420735
Agnesscorpio

Jeden z najpopularniejszych fan fiction, w 2010 wydany w USA pod tytułem "Dirty World" doczekał się polskiej premiery. Wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości, głęboko skrywanych tajemnicach i o wielkiej namiętności. Wichrowe wzgórza miały swoich Cathy i Heathcliffa, Brudny świat pokazuje zagmatwane i tragiczne losy Kati i Tommy'ego. „Pozostań przy mnie na zawsze - przybierz,...

„Pozostań przy mnie na zawsze
- przybierz, jaką chcesz, postać
- doprowadź mnie do obłędu,
tylko nie zostawiaj mnie samego w tej otchłani,
gdzie nie mogę cię znaleźć!
Nie mogę żyć bez mojego życia.
Nie mogę żyć bez mojej duszy!"

źródło opisu: http://agnesscorpio.blogspot.com/

źródło okładki: http://agnesscorpio.blogspot.com/

Opinie czytelników (2075)
boziaczek | 2014-03-12

Na książki autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zawsze czekam z wielką niecierpliwością i zawsze odczuwam wielki żal, że to już koniec:(
"Brudny świat" niby posiada wszystkie elementy, za które pokochałam poprzednie historię autorki. Jest dwójka bohaterów, którzy przeżyli w życiu wiele, jest wielka miłość, poświęcenie i tragedia..., ale brakowało mi tu na pewno uczuć, emocji, które wylewałyby się z każdej przeczytanej strony... Niestety, poprzednimi powieściami jestem zachwycona i ciągle do nich wracam, ale raczej "Brudny świat" do nich nie będzie należał.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to pierwsza powieść p. Agnieszki dopiero teraz przetłumaczona na nasz język, ale jednak spodziewałam się dużo więcej. Ta książka po prostu nie porywa, jest przewidywalna.
A szkoda!

| 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Całą noc ją czytałam... nie potrafiłam się od niej oderwać... kosztowała mnie mnóstwo energii i wyprała z emocji. Efekt? Smutny uśmiech na twarzy, oczy napuchnięte od płaczu, kapiący nos i książka tulona do piersi. MISTRZOSTWO. Wyjątkowa i z pewnością niezapomniana. Owszem, można byłoby rozwinąć w czasie bardziej relacje bohaterów, dopisać nieco więcej "podchodów" dla podkręcenia atmosfery... nieco spowolnić... ale to są tylko malutkie szczególiki... Wszak książka warta jest tego, by ją posiadać i wracać do niej w pełnym skupieniu.

I wciąż uważam, że do każdej książki autorki powinno się dołączać w gratisie paczki chusteczek i może jakiś krem pod oczy, albo kropelki do oczu, by człowiek na drugi dzień wyglądał na tego człowieka - ja wyglądam... nie warto mówić, wystarczy powiedzenie, że omijam lustra z daleka. Idę więc płakać dalej, bo wciąż nie mogę się otrząsnąć.

Ewelina229 | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Autorkę poznałam czytając książkę "Skazani na ból", którą zaraz dodałam do listy ulubionych i po przeczytaniu której nie mogłam dojść do siebie. Później była pora na kolejną i następną, które jak i w tym wypadku zaczęły mnie irytować, gdyż odnoszę wrażenie, że ciągle czytam ten sam schemat - On zły zepsuty, Ona delikatna dobra i nagle poznają się i z dnia na dzień On, ten zły staje się dobrym, pełnym uczuć i pokory człowiekiem. Przyznaję, że te książki aż buzują od uczuć i emocji i tak tak zawsze jednak do nich wracam i oceniam wysoko, właśnie za to jak autorka potrafi stworzyć prawdziwą bombę miłosnych uczuć.

Tym razem mamy przykład muzyka, który co noc potrafi mieć w swoim łóżku inną kobietę, a najlepiej zaraz dwie i które rano wypędza z domu niczym zepsute zabawki. Kati, nowa dziewczyna w zespole pisząca teksty, wychowująca samotnie synka. Na poczatku wzajemnie się irytują, aż nagle zaczynają rozumieć jak wiele do siebie czują... w tle przeszłość Kati, która może doprowadzić...

gosia123 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Uffff,zmordowałam, bo przeczytałam to za dużo powiedziane.Po recenzjach czytelników LC spodziewała się chyba cudów. A co dostałam?? banalną, przewidywalną historię, w której okrślenie "piekna" doprowadzało mnie do białej gorączki.
Koniec mnie zaskoczył i stąd chyba te trzy gwiazki

tatiasza | 2016-08-12

Czytało się szybko i z zainteresowaniem, chociaż większość treści była przewidywalna, ale sam koniec mocny... bardzo...

Wojciech Gołębiewski | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

UWAGA! OCENA ZA "CZYSTY" JĘZYK
Poczułem się zobligowany do przeczytania tej książki, bo mojej żonie się spodobała, a ponadto wskutek poznania autorki, która, po mojej recenzji "Zakrętów losu", była uprzejma dwa słowa do mnie napisać. Znalazłem w internecie, że obie książki zostały wydane w 2010 r, a przy okazji odkryłem niezwykłą płodność autorki: w latach 2010- 2014 - ponad 20 książek. Autorka jest młodą kobietą i przy takiej intensywności tworzenia może sporo namącić.
Na przedniej okładce odczytuję nadruk:
"Dramat, który złamie niejedno serce"
...co mnie trochę deprymuje, bo mam wszczepiony pacemaker, lecz awers to rekompensuje:
"Jeden z najopularniejszych fan fiction w 2010 roku wydany w USA pod tytułem "Dirty World"..."

Na LC wynik rewelacyjny: 884 oceny, 205 opinii, średnia 7,64. Ona - Kati, on - Tommy. No to startujemy! A moja kwalifikacja? ...

mania_kch | 2014-04-16
Na półkach: 2014, Przeczytane

…”bo kocham Cię bardziej, niż cokolwiek na tym brudnym świecie….”
Brudny Świat to powieść nasycona namiętnością momentami aż destrukcyjną , mrocznymi sekretami prowadzącymi na krawędź i miłością tak wielką, że potrafiła połączyć ze sobą dwoje, tak zupełnie innych, na pozór nie pasujących do siebie ludzi.
Mistrzowskie operowanie słowem sprawia, że doskonale potrafimy wcielić się w odczucia bohaterów, dodatkowo wszystkie wydarzenia opisywane są jednocześnie z perspektywy Tommy'ego i Kati, dzięki czemu mamy możliwość spojrzenia na konkretną sytuację z dwóch stron.
Wszystko jest doskonale wyważone romantyzm i brutalność i szczęście i smutek . No i to zakończenie, najpierw byłam zła na autorkę nie takiego zakończenia się spodziewałam nie tak to powinno się skończyć ! Jednak po opadnięciu pierwszych emocji doszłam do wniosku, że nie, nie tym razem , to właśnie tak powinno się zakończyć, to właśnie jest ta „wisienka na torcie”, która powoduje, że książka, że ta historia nie przeminą...

wiejskifilozof | 2015-01-20

Moje pierwsze spotkanie z autorką.Wypadło według mnie dobrze,lecz czy wybitnie ? To nie :-)
Autorka zabiera nas do USA,może to nie jest dobry pomysł.Bo skoro autorka jest polką,to czemu akcja nie toczy się w naszym kraju ?
Ale nie moja w tym głowa.
Mamy tu dwoje bohaterów.On Tommy,to muzyk zespołu Semtex.Ostra muzyka,prochy i rzesza fanek.
Ona Kati,pisze muzykę do ich zespołu.
Łączy ich uczucie i wzajemna zależność.
Autorka opowiada o świecie muzyki,gdzie światem rządzi narkotyk,seks i przemoc.
Dla mnie ta książka jest przygnębiająca i smutna.
Ale takie było chyba zamierzenia pisarki.
Mimo,że nie jest to mój najlepszy debiut z nową pisarką dam jej szansę.

enigmatique | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Mimo woli od razu narzuca mi się porównanie książki do „Ostatniej spowiedzi” Niny Reichter.
Sławny facet, piosenkarz rockowego zespołu i zwyczajna dziewczyna, zakochują się w sobie . Jednak na tym podobieństwa się kończą…
Tommy i Kati zakochują się w sobie prawie natychmiast, trochę zbyt szybko następuje ta zmiana Tommy’ego ‘boskiego’ Cordella, który śpi noc w noc z inną dziewczyną w zakochanego Tommy’ego , który jest czuły, kochający i troskliwy. Poza tym zmiany jakie zachodzą w małym Jimmym, jak tylko Tommy pojawia się w ich życiu tez wydają mi się mocno naciągane.
Mimo wszystko początek bardzo mi się spodobał, historia mnie wciągnęła, byłam ciekawa przeszłości bohaterów, jak się ich historia potoczy. Jednak mniej więcej od połowy niemiłosiernie mi się zaczęła dłużyć, było zbyt dużo lukru, za dużo słodzenia, a potem za dużo melodramatu.
Wątek kryminalny był przewidywalny aż do bólu. Wiedziałam nawet w jakim momencie co nastąpi, i czego się spodziewać.
Bohaterowie książki...

Madi | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Mam co do tej książki mieszane uczucia.
Z jednej strony mamy tutaj piękną historię dwojga młodych ludzi, po traumatycznych przejściach ,którzy zakochują się w sobie, ,a z drugiej strony trąci trochę schematem i tanim romansem.
Powieść ta od razu skojarzyła mi się z "Ostatnią spowiedzią" i gdyby nie zaskakujące i odmienne zakończenie powiedziałabym ,że jest to dokładna kopia tej książki.
Tak -dodatkowym plusem jest właśnie zakończenie, które sprawiło,że zmieniłam zdanie ,co do całości tej książki i mogę śmiało powiedzieć,że jest dobra,ale w moim odczuciu TYLKO dobra(a tym ,co nie czytali "Ostatnia spowiedź" może spodobać się bardziej).

zobacz kolejne z 2065