Ebookpoint -45% obyczaj

Brudny świat

Wydawnictwo: Novae Res
9788379420735
Agnesscorpio

Jeden z najpopularniejszych fan fiction, w 2010 wydany w USA pod tytułem "Dirty World" doczekał się polskiej premiery. Wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości, głęboko skrywanych tajemnicach i o wielkiej namiętności. Wichrowe wzgórza miały swoich Cathy i Heathcliffa, Brudny świat pokazuje zagmatwane i tragiczne losy Kati i Tommy'ego. „Pozostań przy mnie na zawsze - przybierz,...

„Pozostań przy mnie na zawsze
- przybierz, jaką chcesz, postać
- doprowadź mnie do obłędu,
tylko nie zostawiaj mnie samego w tej otchłani,
gdzie nie mogę cię znaleźć!
Nie mogę żyć bez mojego życia.
Nie mogę żyć bez mojej duszy!"

źródło opisu: http://agnesscorpio.blogspot.com/

źródło okładki: http://agnesscorpio.blogspot.com/

boziaczek | 2014-03-12

Na książki autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zawsze czekam z wielką niecierpliwością i zawsze odczuwam wielki żal, że to już koniec:(
"Brudny świat" niby posiada wszystkie elementy, za które pokochałam poprzednie historię autorki. Jest dwójka bohaterów, którzy przeżyli w życiu wiele, jest wielka miłość, poświęcenie i tragedia..., ale brakowało mi tu na pewno uczuć, emocji, które wylewałyby się z każdej przeczytanej strony... Niestety, poprzednimi powieściami jestem zachwycona i ciągle do nich wracam, ale raczej "Brudny świat" do nich nie będzie należał.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to pierwsza powieść p. Agnieszki dopiero teraz przetłumaczona na nasz język, ale jednak spodziewałam się dużo więcej. Ta książka po prostu nie porywa, jest przewidywalna.
A szkoda!

Magda | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Całą noc ją czytałam... nie potrafiłam się od niej oderwać... kosztowała mnie mnóstwo energii i wyprała z emocji. Efekt? Smutny uśmiech na twarzy, oczy napuchnięte od płaczu, kapiący nos i książka tulona do piersi. MISTRZOSTWO. Wyjątkowa i z pewnością niezapomniana. Owszem, można byłoby rozwinąć w czasie bardziej relacje bohaterów, dopisać nieco więcej "podchodów" dla podkręcenia atmosfery... nieco spowolnić... ale to są tylko malutkie szczególiki... Wszak książka warta jest tego, by ją posiadać i wracać do niej w pełnym skupieniu.

I wciąż uważam, że do każdej książki autorki powinno się dołączać w gratisie paczki chusteczek i może jakiś krem pod oczy, albo kropelki do oczu, by człowiek na drugi dzień wyglądał na tego człowieka - ja wyglądam... nie warto mówić, wystarczy powiedzenie, że omijam lustra z daleka. Idę więc płakać dalej, bo wciąż nie mogę się otrząsnąć.

Ja nie mogę czytać takich książek, bo mnie szlag trafia na to, jak ten porąbany świat jest zbudowany. No i mamy tu dwoje ludzi, po których ten brudny świat wyciąga swoje łapska. Ehh....

Ewelina229 | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Autorkę poznałam czytając książkę "Skazani na ból", którą zaraz dodałam do listy ulubionych i po przeczytaniu której nie mogłam dojść do siebie. Później była pora na kolejną i następną, które jak i w tym wypadku zaczęły mnie irytować, gdyż odnoszę wrażenie, że ciągle czytam ten sam schemat - On zły zepsuty, Ona delikatna dobra i nagle poznają się i z dnia na dzień On, ten zły staje się dobrym, pełnym uczuć i pokory człowiekiem. Przyznaję, że te książki aż buzują od uczuć i emocji i tak tak zawsze jednak do nich wracam i oceniam wysoko, właśnie za to jak autorka potrafi stworzyć prawdziwą bombę miłosnych uczuć.

Tym razem mamy przykład muzyka, który co noc potrafi mieć w swoim łóżku inną kobietę, a najlepiej zaraz dwie i które rano wypędza z domu niczym zepsute zabawki. Kati, nowa dziewczyna w zespole pisząca teksty, wychowująca samotnie synka. Na poczatku wzajemnie się irytują, aż nagle zaczynają rozumieć jak wiele do siebie czują... w tle przeszłość Kati, która może doprowadzić...

Biblioteczka Rudej | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Uffff,zmordowałam, bo przeczytałam to za dużo powiedziane.Po recenzjach czytelników LC spodziewała się chyba cudów. A co dostałam?? banalną, przewidywalną historię, w której okrślenie "piekna" doprowadzało mnie do białej gorączki.
Koniec mnie zaskoczył i stąd chyba te trzy gwiazki

mania_kch | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2014

…”bo kocham Cię bardziej, niż cokolwiek na tym brudnym świecie….”
Brudny Świat to powieść nasycona namiętnością momentami aż destrukcyjną , mrocznymi sekretami prowadzącymi na krawędź i miłością tak wielką, że potrafiła połączyć ze sobą dwoje, tak zupełnie innych, na pozór nie pasujących do siebie ludzi.
Mistrzowskie operowanie słowem sprawia, że doskonale potrafimy wcielić się w odczucia bohaterów, dodatkowo wszystkie wydarzenia opisywane są jednocześnie z perspektywy Tommy'ego i Kati, dzięki czemu mamy możliwość spojrzenia na konkretną sytuację z dwóch stron.
Wszystko jest doskonale wyważone romantyzm i brutalność i szczęście i smutek . No i to zakończenie, najpierw byłam zła na autorkę nie takiego zakończenia się spodziewałam nie tak to powinno się skończyć ! Jednak po opadnięciu pierwszych emocji doszłam do wniosku, że nie, nie tym razem , to właśnie tak powinno się zakończyć, to właśnie jest ta „wisienka na torcie”, która powoduje, że książka, że ta historia nie przeminą...

tatiasza | 2016-08-12

Czytało się szybko i z zainteresowaniem, chociaż większość treści była przewidywalna, ale sam koniec mocny... bardzo...

Eli1605 | 2017-08-17
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Chociaż Lingas - Łoniewska należy do moich ulubionych polskich pisarek to po przeczytaniu "Zakrętów losu" trudno znaleźć mi równie dobrą pozycję. " Brudny świat " to dla mnie zwykły romans z elementami melodramatu. Tylko zakończenie podnosi moją ocenę, ponieważ jest niestandardowe, zaskakujące i jednocześnie pouczające, ukazujące tzw. światełko w tunelu. Nie zmienia to faktu, że z uporem maniaka będę szukała kolejnych książek tej autorki równie dobrych jak moje pierwsze z nią spotkanie.

magpie101 | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Ksiazka jak kazda inna P. Agnieszki mnie oczarowala! Wbrew temu co lubie w zakonczeniach konczy sie tragicznie jednak epilog rekompensuje mi to smutne zakonczenie. Gdyby zakonczenie ksiazki bylo inne czyli szczesliwe to nie przeczytalabym tak swietnego epilogu, ktory jest wisienka na torcie w tej ksiazce! Wlasnie ze wzgledu na epilog nie przezywalam i nie rozdzielalam na czynniki pierwsze calego zakonczenia co zazwyczaj robie w przypadku smutnego konca ksiazek. Polecam lekture!

wiejskifilozof | 2015-01-20

Moje pierwsze spotkanie z autorką.Wypadło według mnie dobrze,lecz czy wybitnie ? To nie :-)
Autorka zabiera nas do USA,może to nie jest dobry pomysł.Bo skoro autorka jest polką,to czemu akcja nie toczy się w naszym kraju ?
Ale nie moja w tym głowa.
Mamy tu dwoje bohaterów.On Tommy,to muzyk zespołu Semtex.Ostra muzyka,prochy i rzesza fanek.
Ona Kati,pisze muzykę do ich zespołu.
Łączy ich uczucie i wzajemna zależność.
Autorka opowiada o świecie muzyki,gdzie światem rządzi narkotyk,seks i przemoc.
Dla mnie ta książka jest przygnębiająca i smutna.
Ale takie było chyba zamierzenia pisarki.
Mimo,że nie jest to mój najlepszy debiut z nową pisarką dam jej szansę.