Ostatni nabój z ładownicy. Wspomnienia żołnierza UPA z kurenia "Zalizniaka" z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego i tomaszowskiego.

Tłumaczenie: Przemysław Tomanek
Wydawnictwo: Mireki
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Odyn nabij z nabijnyci. Spamyny wojaka UPA z kurenia "Zalizniaka"
osman

Kureń [oddział UPA] "Mesnyky" (Mściciele) toczył walki z NKWD, polskimi oddziałami partyzanckimi, MO, Wojskiem Polskim, bronił ukraińskich wsi, a także popełnił szereg zbrodni na polskiej ludności cywilnej, między innymi w Wisznicy, Gorojcu, Rudce, Bruśnie, Kowalówce, Cieszanowie

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Mireki, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie (geokuba)

kardanik | 2015-09-08
Przeczytana: 02 września 2015

Pisane słabo i "powoli" jak "Zima w bunkrze" - obaj Panowie mają, jak sądzę, podobne horyzonty literackie, więc staram się bez pretensji.
Jak się czyta przez kilkadziesiąt stron o pieszej wędrówce, w trakcie której nic przełomowego się nie dzieje, człowiek zaczyna się zastanawiać o co chodzi ...
Oby dla wielu był to przyczynek do badania losów polskiej i ukraińskiej ludności na Podkarpaciu.

Baniowy | 2016-10-16
fligiert | 2016-03-09