Umiałem czytać niebo

Wydawnictwo: Świat Literacki
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka Umiałem czytać niebo to wyjątkowy artystyczny dwugłos: powieść Timothyaego OaGradyaego splata się w niej z cyklem czarno-białych zdjęć znanego fotografika Steveaa Pykeaa. Obu autorów zdaje się fascynować przede wszystkim to, co niewypowiadalne i niewidzialne: zgłębianie zagadek wyobraźni i pamięci. W powieści losy irlandzkich emigrantów w Anglii, przywoływane przez samotnika rekonstruujące

OFF_ka | 2012-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2012

miałam ją odłożyć po paru stronach, wydawała mi się nadęta. później nudnawa. ale kiedy wnikamy w świat ludzi pracy, świat przytłaczającego życia. tzw prawdziwego życia... okazuje się, że warto.
smutna.
jest kilka wspaniałych zdań,
dla których warto udźwignąć całość.

jahgoodka | 2014-02-28
Barutiel | 2013-03-24